Teorie spiskowe - Prawda czy mity ?

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2200
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Teorie spiskowe - Prawda czy mity ?

Post autor: zxcvbnm » 21 paź 2014, 20:15

Zapraszam do kreatywnej dyskusji ile sensu jest w teoriach spiskowych. Na ruszt pierwszą rzucam teorię NWO: http://www.zbawienie.com/nwo.htm

Wiele rzeczy jest moim zdaniem wyjętych z... nie wiadomo skąd. Jednak patrząc na obecną sytuację polityczną takie coś jak próba utworzenia globalnego rządu może być rzeczywistością.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 21 paź 2014, 21:03

Jeżeli kogoś interesują takie tematy, to polecam wystawę "Masoneria. Pro publico bono" w Muzeum Narodowym, można się naprawdę sporo dowiedzieć i sobie namącić w głowie ;)
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 paź 2014, 21:28

"Watykan rządzony zgodnie ze wskazówkami Lucyfera, który przybywa osobiście na czarne msze". Jestę wariatę, jestę wariatę...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2200
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 21 paź 2014, 21:31

Bastian - Mówiłem że niektóre rzeczy są.. no... idiotyczne.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 21 paź 2014, 21:48

Sęk w tym, że takie stwierdzenia podkopują jakąkolwiek wiarę w resztę "rewelacji". A wystarczyło zastosować się do rady Ziemiańskiego: Jeśli świeci słońce, nie mów, że pada deszcz, bo nikt ci nie uwierzy. Powiedz za to, że widziałeś chmurę, która właśnie skryła się za drzewem, a nikt nie zarzuci ci kłamstwa. (Achaja, t. 1) :P
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 paź 2014, 22:01

No ja na przykład na tym Lucyferze zakończyłem lekturę (choć sam się dziwię, że tam w ogóle zajrzałem) i nikt mnie nie namówi na jej ponowne podjęcie.

A dlaczego nie wierzę w jeden spójny tajny rząd światowy (tu i teraz, bądź kiedyś, bądź nawet w fikcji) - już kiedyś gdzieś pisałem i nie chce mi powtarzać. W każdym razie tarcia polityczne między mającymi władzę i chcącymi ją mieć ("drugi szereg") są nieuniknione, a to prowadzi do regularnych przewrotów. Entropia :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Georg
Posty: 5935
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 21 paź 2014, 22:54

Jak ktoś chce się pośmiać to polecam książkę Jana van Helsinga "Ręce precz od tej książki". Zacząłem czytać, ale brzuch mnie bolał po każdej stronie ze śmiechu. Dobrnąłem tylko do strony 85. Chętnym prześlę na priv.
Otóż autor twierdzi, że w XVIII wieku żył hrabia de Saint German - człowiek, który wie wszystko i żyje wiecznie. "Jeśli wierzyć jemu współczesnym żył 200 lat, nie zmieniając przy tym wyglądu. Hrabia pojawił się nagle i znikąd. Fryderykowi Wielkiemu zdradził kiedyś, że wynalazł eliksir niezmiernie przedłużający ludzkie życie, sam zaś żyje od 2000 lat. Mój przyjaciel Al. Bielek twierdzi, że Saint German żyje do dziś i co 65 lat musi przechodzić kurację odmładzającą, która trwa dwa tygodnie. Hrabia już w 1714 roku posługiwał się piórem kulkowym, latał samolotem i podróżował w czasie. Autor sam spotkał tego hrabiego, który powiedział mu, że Ziemia jest pusta w środku, a do otworu we wnętrzu Ziemi wchodzi się przez dziurę w ziemi na biegunie północnym oraz na biegunie południowym. Te otwory otwierają się same i zamykają, co oznacza, że ziemia oddycha." Taka książka stałaby się bestsellerem dla czytelników Gazety Polskiej i innych osób wyznających wiarę w zamachy i teorie spiskowe. Książka w wielu krajach jest zakazana, a autora (wg. niego błędnie) próbowano wysłać na leczenie psychiatryczne.

klemenko
Posty: 64
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:10
Lokalizacja: Bonn

Post autor: klemenko » 22 paź 2014, 6:26

Wystarczy zajrzeć na infokolej.pl

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2200
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 22 paź 2014, 17:10

Georg to fikcja literacka :) Nie możliwe jest przecież istnienie przez 2000 lat. A temat o teoriach jest trochę bardziej rzeczywisty - w każdej teorii jest część prawdy. Nawet w tej o NWO. Powinno się brać pod uwagę że takie coś jak rząd światowy może rzeczywiście istnieć jednak wiele osób przed zapoznaniem z tematem woli wyśmiać (Niekoniecznie mówię o was :) ). Jak wam znajdę DOBRY artykuł w tym temacie to zamieszczę.
klemenko pisze:Wystarczy zajrzeć na infokolej.pl
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=15449 Taki temat na forum jest próbą przesłania prawdy, a nie jakąś tam propagandą medialną.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 paź 2014, 12:08

A ja wygrzebałem coś takiego:

"Jeszcze jedna rzecz: jest wiele portali i stron tak zwanych "anty NWO" często powiązanych z ezoteryką, UFO, astrologią, itp. Niektóre z nich przeglądam dosyć regularnie, i one przekazują obecnie narrację kremla ad. wojny Rosji z Ukrainą i zestrzelenia malezyjskiego samolotu. Zadałem sobie trud przejrzeć ich wpisy ad. katastrofy smoleńskiej, wiele powtarza absurdalne teorie spiskowe np. mord rytualny, mgła smoleńska, zbrodnia Jarosława (zabił brata żeby zdobyć jego stanowisko itp). Prawdopodobnie większość z tych stron została stworzona przez FSB żeby zdobyć "niezagospodarowane" serca i umysły w krajach Zachodu przeciwko którym Putin prowadzi wojnę. One powielając propagandę i dezinformację Kremla są bardziej wiarygodne niż oficjalne media rosyjskie, mogą więc efektywniej oddziaływać na opinię publiczną Zachodu."
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 31 paź 2014, 15:24

Stosowanie niekonwencjonalnych form marketingu politycznego to przecież nie jest teoria spiskowa, a potwierdzona, sprawdzona i skuteczna praktyka.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 paź 2014, 15:32

Hm?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 02 lis 2014, 17:36

Miałem na myśli to, że opisane przez cytowanego gościa praktyki, o które podejrzewa rosyjskie służby w istocie z dużą dozą prawdopodobieństwa są działaniami tych służb lub instytucji i osób nieformalnie im podległych. Takie procedury nie dotyczą tylko polityki. Każdy marketingowiec wie, że w tym biznesie nie chodzi o to, żeby przekonać kogoś do myślenia w określony sposób, a nawet nie o to, by przekonać kogoś "do czegoś", a o to, by spowodować określone zachowanie (np. zakupienie danego produktu/usługi, podpisanie umowy, oddanie głosu w wyborach, etc.). Tak więc nie jest istotne, czy przekonasz ludzi plakatami z Putinem, czy książką o ufoludkach, ważne, że twoje działanie spowoduje określony efekt.

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2200
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 02 gru 2014, 20:55

Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Piottr
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 02 gru 2014, 21:36

zxcvbnm pisze:... Nie możliwe jest przecież istnienie przez 2000 lat. ...
"Te kamienie nie mogły spaść z nieba, bo przecież w niebie nie ma kamieni!"

Tak mi się skojarzyło, a zdanie to jest ponoć autentyczną odpowiedzią ówczesnych naukowców wieśniakowi, który przyniósł meteoryt, który spadł na jego chałupę.

Swoją drogą wątek bardzo ciekawy ;-)
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

ODPOWIEDZ