Forum.Ztm.Waw.Pl

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
SHADOW-XIII
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2005, 13:12
Lokalizacja: Londyn

Post autor: SHADOW-XIII » 15 gru 2005, 13:40

trochę forum ztm'u nie działało ... najbardizej mnie denerwował fakt, że było "zaraz powracam", a tu minęło 6 miesięcy i nic sięnie zmieniło ... po mojej interwencji usunęli "zaraz" :roll:

podczas interwencji udało mi się dostać mail do osoby kompetentenej (tak mi się przynajmniej wydaje) niestety nic nie wywnioskowałem z odpowiedzi ..

treść maila odemnie:
Witam

Chciałbym złożyć skargę na informatyka, który zarządza serwisem ztm.waw.pl.

Sam jestem informatykiem i dokładnie wiem jak mało czasu wystarczyłoby na naprawienie błędów i wprowadzenie poprawek, o których wspominam poniżej.

Jako pierwszy problem wymienię problem dotyczący forum dyskusyjnego (forum.ztm.waw.pl). Zanim forum przestało działać, przez parę miesięcy (!) występowały problemy z jego działaniem,jak napisano na forum informatyk nie zrobił nic, żeby wyeliminować, przynajmniej 1 błąd który wymaga drobnej poprawki w 1 pliku,co nie zajęłoby więcej niż 10 minut, nie został wyeliminowany przez klika miesięcy (to wiem z własnego doświadczenia, jako stały bywalec forum widziałem co to za błąd i wiem jak go naprawić).

Drugi problem także dotyczy forum. Niestety wreszcie forum zepsuło się kompletnie i przestało działać. Po paru dniach od zepsucia pojawiła się informacja, że za pare dni forum zostanie uruchomione, jednakże minął chyba z miesiąc i nadal nic się nie zmieniło.
Trzeci problem dotyczy sugestii, którą wysłałem używając formularza na stronie. Sugerowałem w nim właśnie naprawienie forum oraz wprowadzenie 'dynamicznych adresów' do rozkładów jazdy. Odpowiednio wpisany adres w przeglądarce internetowej otwierałby zawsze rozkład na dzień dzisiejszy. Używając PHP (oprogramowanie to działa na serwerze ztm) jest to do zrobienia naprawde w krótkim czasie, a korzyści jakie z tego płyną jest wiele, chociażby o wiele szybszy i wygodniejszy dostęp do rozkładu, zmniejszenie transferu danych serwera (użytkownik odrazu otworzy tam gdzie chce, bez otwierania po koleii wszystkich stron). Niestety, o ile nad formularzem jest napisane, że dostanę odpowiedź jak najszybciej to jest możliwe o tyle, o tyle po ponad miesiącu nie doczekałem się żadnej odpowiedzi. Jeśli z jakiś względów ten formularz nie działa wypadałoby to nadmienić na stronie gdzie się ten formularz znajduje, szkoda pisania.

Są to zazwyczaj drobne błędy i problemy, jednakże po takim czasie, owe błędy stają się nie do zniesienia i powodują złość zwykłych użytkowników, tym bardziej, że były zgłaszane parokrotnie, a ich naprawa lub wprowadzenie wspomnianych zmian jest naprawdę banalnie proste.

Mam nadzieje, że ten list zostanie przeczytany. Z mojej strony wierzę, że osoba odpowiedzialna za forum i odbieranie listów z formularzy zajmie się swoimi obowiązkami w całym zakresie i w odpowiednim tempie.

Z Wyrazami Szacunku
J. G.
i odpowiedź
Szanowny Panie,

W poruszanych przez Pana kwestiach dotyczących zawieszenia działalności
forum, pragnę poinformować, że przeszkodą uniemożliwiającą szybkie
przywrócenie forum jest problem techniczny. Forum to należy niewątpliwie do
jednego z największych w Polsce pracujących na używanej przez nas aplikacji,
dlatego też przeniesienie powstałych do tej pory treści i umożliwienie
prawidłowego funkcjonowania forum na dzień dzisiejszy przekracza nasze
możliwości techniczne. Niemniej podejmujemy starania aby przywrócić
działanie forum najszybciej, jak będzie to tylko możliwe.
Zgadzam się z Panem co do konieczności usprawnienia dostępu do rozkładów
jazdy. Wkrótce zostaną podjęte działania mające na celu przygotowanie
rozwiązania, które mamy nadzieje poprawi jakość prezentowanej na naszych
stronach informacji.

Z poważaniem,
...........
jedno z największych for w Polsce ?
jak najszybciej przywrócić ?
przekracza możliwości ?

... wątpie ... :roll:

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 15 gru 2005, 13:45

Daj spokój. Ja rozmawiałem o tym z pewną osoba z Marketingu. To Forum nie wróci z przyczyn politycznych a sprawy techniczne stanowią tylko pretekst.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 15 gru 2005, 14:37

Jarek pisze:Daj spokój. Ja rozmawiałem o tym z pewną osoba z Marketingu. To Forum nie wróci z przyczyn politycznych a sprawy techniczne stanowią tylko pretekst.
:arrow: Dokładnie taką samą przyczynę słyszałem... Ponoć to była odgórna decyzja szefostwa ZTM, a problemy techniczne, które swego czasu wystąpiły, były im bardzo na rękę. Niemniej jednak cieszę się, że znowu jest miejsce, gdzie będzie można podyskutować o warszawskiej komunikacji :D.

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 15 gru 2005, 14:56

Cóż...chyba najłatwiej jest zamknąć coś z przyczyn politycznych itp. Inny przykład - było kiedyś forum na stronie Zarządu Dróg Miejskich. Teraz nie ma. Dlaczego? Bo ludzie ciągle bluźnili, że rzecnik nie odpowiada na ich pytania.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Hetman Ciemności
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Hetman Ciemności » 15 gru 2005, 15:12

Trochę zmienię temat, ale tez o forum ztm: widzę, że tu cała stara gwardia jest z tamtego forum :D i na pierwszy rzut oka, można pomyśleć, że to to samo forum po kilku zabiegach wyglądu itp...
pozdrawiam wszystkim w moim pierwszym poście na tym forum!!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 gru 2005, 16:30

Hetman Ciemności pisze:Trochę zmienię temat, ale tez o forum ztm: widzę, że tu cała stara gwardia jest z tamtego forum :D i na pierwszy rzut oka, można pomyśleć, że to to samo forum po kilku zabiegach wyglądu itp...
pozdrawiam wszystkim w moim pierwszym poście na tym forum!!
No, cała to nie jest, przymajmniej na razie. Jeszcze nie ma choćby ostatniego moderatora, który będzie wkrótce odpowiedzialny za Tabor i Obsługę... :wink:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 15 gru 2005, 16:34

Bastian pisze:
Hetman Ciemności pisze:Trochę zmienię temat, ale tez o forum ztm: widzę, że tu cała stara gwardia jest z tamtego forum :D i na pierwszy rzut oka, można pomyśleć, że to to samo forum po kilku zabiegach wyglądu itp...
pozdrawiam wszystkim w moim pierwszym poście na tym forum!!
No, cała to nie jest, przymajmniej na razie. Jeszcze nie ma choćby ostatniego moderatora, który będzie wkrótce odpowiedzialny za Tabor i Obsługę... :wink:
Przedostatniego- ostatni zapadł sie pod ziemię.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 gru 2005, 16:38

Gacek pisze:
Bastian pisze: No, cała to nie jest, przymajmniej na razie. Jeszcze nie ma choćby ostatniego moderatora, który będzie wkrótce odpowiedzialny za Tabor i Obsługę... :wink:
Przedostatniego- ostatni zapadł sie pod ziemię.
Ostatniego tutaj miałem na myśli. Na razie przynajmniej, a co potem będzie, to się zobaczy... :wink:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 15 gru 2005, 16:50

Mam taka teorię, że informatycy juz biorąc sie za rzekome usprawnianie forum mieli za zadanie je zniszczyć.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 15 gru 2005, 19:25

Szamot pisze:Mam taka teorię, że informatycy juz biorąc sie za rzekome usprawnianie forum mieli za zadanie je zniszczyć.
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby tak było... tak czy inaczej tego forum nam nie zamkną (tak łatwo ;) ).

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 15 gru 2005, 20:24

Ikarusomaniak pisze:
Szamot pisze:Mam taka teorię, że informatycy juz biorąc sie za rzekome usprawnianie forum mieli za zadanie je zniszczyć.
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby tak było... tak czy inaczej tego forum nam nie zamkną (tak łatwo ;) ).
chyba ze fikander naciśnie delete ;-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 gru 2005, 20:26

Gacek pisze:
Ikarusomaniak pisze: Wcale bym się nie zdziwił, gdyby tak było... tak czy inaczej tego forum nam nie zamkną (tak łatwo ;) ).
chyba ze fikander naciśnie delete ;-)
Już ja bym mu dał... :mrgreen:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5242
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 15 gru 2005, 22:16

Jarek pisze:Daj spokój. Ja rozmawiałem o tym z pewną osoba z Marketingu. To Forum nie wróci z przyczyn politycznych a sprawy techniczne stanowią tylko pretekst.
Ja bym się nie zdziwił gdyby to było na zasadzie: serwer to ZTM, ZTM to miasto, miasto to kaczor. No więc jak to może być, że na własności kaczora są bluzgi o kaczorze :P .

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 gru 2005, 22:18

TGM pisze:
Jarek pisze:Daj spokój. Ja rozmawiałem o tym z pewną osoba z Marketingu. To Forum nie wróci z przyczyn politycznych a sprawy techniczne stanowią tylko pretekst.
Ja bym się nie zdziwił gdyby to było na zasadzie: serwer to ZTM, ZTM to miasto, miasto to kaczor. No więc jak to może być, że na własności kaczora są bluzgi o kaczorze :P .
Aż strach myślec co będzie po 23.12 :wink:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5242
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 15 gru 2005, 22:23

R-11 Kleszczowa pisze: Aż strach myślec co będzie po 23.12 :wink:
Kaczorga :twisted: .

ODPOWIEDZ