Bany i ostrzeżenia

Moderator: Emyl

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 07 gru 2015, 0:38

Emyl pisze:A swoje niezadowolenie musiałeś zamanifestować w temacie tak do tego niestosownym, że bardziej się nie dało. Gratulacje, drugi lizak :)
Ostrzeżenie i przeniesienie posta - za co? Za stwierdzenie czegoś, co w moim odczuciu jest prawdą - że niektórzy z Moderatorów bywają w swoim przyznawaniu ostrzeżeń bardzo wybiórczy (łatwo taśmowo wlepiać ostrzeżenia ashirowi czy Domasowi, byleby tylko nie tknąć np. fika - przykładowy cytat jego kultury wypowiedzi na Forum: OK, spuściłeś właśnie parę tysięcy lat dorobku cywilizacyjnego w kiblu. Mógłbyś łaskawie podążyć ich śladem?). Właśnie, Emylu, swoim posunięciem udowodniłeś słuszność tego, co napisałem...

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 gru 2015, 0:45

Ciao, widzimy się za miesiąc :)
Żeby było jasne - pierwszy lizak ode mnie był wyłącznie za niewłaściwy dobór miejsca do wyrażenia niezadowolenia. Umieszczenie tam takiego posta kłóciło się ze wszelkimi zasadami, które warto zachować przy stole. Drugi - za kompletny brak zrozumienia tego pierwszego, który objawił się kwazi-kulturalną pyskówką.

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 gru 2015, 9:14

#-o
Niby się zdążyłem nauczyć zasad banowania na Wawkomie, a i tak cały czas się zaskakuję niskim poziomem moderacji.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 07 gru 2015, 10:25

Daj sobie i moderatorom czas na dotarcie. Zapomniałeś o dawnych czasach, kiedy wpisy do" księgi ostrzeżeń " były weselsze niż " wawkomowe kąciki humoru ". Aby osiągnąć niewątpliwie wesołe ostrzeżenie od np. TLG, czy fika paru kolegów "wyspecjalizowało" się wtedy w " bywaniu upierdliwym trolem ".
ZUS fundatorem emigracji

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 07 gru 2015, 11:00

Czasy normalnych moderatorów bez kija w dupsku to były jednak nieco lepsze czasy niż czasy kolegi Emyla, który - choć to tylko podejrzenia - jest tak przejęty funkcją, że umieści info o byciu modem na Waflu w CV.

A teraz machaj szabelką i wlepiaj ostrzeżenia :P

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 gru 2015, 11:59

Nie do końca to prawda. Umieściłem informację o administrowaniu, ze względu na fakt, iż jest to forum phpbb, a znajomość tej technologii ma pewne znaczenie w mojej branży...

Jeżeli na serio uważacie, że ja lub któryś z nowych Modów ma kija w dupsku, to nikt nie broni wam spakować się i pożegnać z nami na stałe. Macie też (na razie) prawo do manifestowania niezadowolenia, o ile ma to miejsce w stosownym temacie. Ale pamiętajcie, że forum stanowi własność prywatną i jeżeli któremuś z nas dane zachowanie nie podoba się, to nie mamy żadnego obowiązku tłumaczyć się ze swoich decyzji.

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1833
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 07 gru 2015, 12:04

reserved pisze:#-o
Niby się zdążyłem nauczyć zasad banowania na Wawkomie, a i tak cały czas się zaskakuję niskim poziomem moderacji.
Tobie to dogodzić... :roll:
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 gru 2015, 13:42

Tyrystor pisze:
reserved pisze:#-o
Niby się zdążyłem nauczyć zasad banowania na Wawkomie, a i tak cały czas się zaskakuję niskim poziomem moderacji.
Tobie to dogodzić... :roll:
Wystarczy nie banować Bogu ducha winnych użytkowników. Tyle. Tylko tyle i aż tyle. :)
Emyl pisze:Jeżeli na serio uważacie, że ja lub któryś z nowych Modów ma kija w dupsku, to nikt nie broni wam spakować się i pożegnać z nami na stałe. Macie też (na razie) prawo do manifestowania niezadowolenia, o ile ma to miejsce w stosownym temacie. Ale pamiętajcie, że forum stanowi własność prywatną i jeżeli któremuś z nas dane zachowanie nie podoba się, to nie mamy żadnego obowiązku tłumaczyć się ze swoich decyzji.
Generalnie to jest tak: Twoje forum, możesz se robić na nim co tylko chcesz. Ale jesteśmy dorosłymi ludźmi, wiemy też, że Ty jesteś dorosłym człowiekiem, i stąd wynikają pewne oczekiwania, że zachowasz choć trochę jakiejś zwyczajnej przyzwoitości. Nie wiem czym takim zawinił Jacek Z., ale jeśli za umieszczenie nie w tym temacie, co trzeba i odpisywanie na "czerwonym" dostaje bana na całe forum, to moim zdaniem świadczy o tym, że traktujesz zbyt śmiertelnie poważnie to forum. Dyskusje tutaj powinny być przyjemnością. Nie uważasz? Jestem zdania, że moderatorzy powinni być po to, żeby likwidować gości, którzy wprowadzają zamęt na forum, bałagan. W mojej ocenie Jacek Z. niczym takim nie zawinił. Wręcz przeciwnie, pisał w sposób kulturalny i widać, że zależało mu na pisaniu na tym forum i zwracał uwagę na pewne rzeczy. Jeżeli będziesz traktował to forum jako salę do egzekucji, gdzie będziesz tylko czekał aż ktoś się podwinie, by wykonać na nim egzekucję, to w pewnym momencie ludzie po prostu od Ciebie odejdą. Ok. To jest Twoje forum, masz do tego prawo. Ok, pewnie spora grupa Twoich adoratorów zostanie. Też mają do tego prawo. Ale czy na tym powinni się skupiać miłośnicy komunikacji miejskiej, żeby dyskutować tylko wśród swoich odstraszając jednocześnie innych, którzy chcieliby też pogadać kulturalnie na forum? Jeżeli Jacek Z. pisze coś w nieodpowiednim temacie, to obowiązek moderatora jest przenieść ten post do właściwego działu. Ok, jeżeli ktoś jest wyjątkowo uciążliwy, to należy go ukarać, ale czy Jacek był uciążliwy? W mojej opinii nie. Uważam, że to jest zwyczajna nadgorliwość moderatorska. A zauważ, że tak jak Wy - moderatorzy i administratorzy - jesteście tutaj ze swojej pasji do komunikacji publicznej, tak i my też. I nie powinniśmy się nawzajem zwalczać. Więc jeżeli jakiś użytkownik pisze, że coś mu się nie podoba, to masz prawo do tego, żeby go wytknąć i powiedzieć, że nie musi wcale tu wchodzić, bo to Twoje forum i bla bla bla, ale przyzwoitość raczej sugerowałaby, żebyś jednak zachował trochę empatii. Bo administrator to nie kanclerz Niemiec. On powinien raczej służyć użytkownikom na forum. Służyć przez utrzymywanie porządku, ale nie przez zwalczanie użytkowników przy każdym możliwym potknięciu.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 07 gru 2015, 13:56

Jacek Z. nie dostał bana tylko przekroczył limit ostrzeżeń. Za 30 dni wróci.
Obrazek

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 gru 2015, 14:04

Za ostrzeżenia za byle co. Dla mnie to jednoznaczne.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 07 gru 2015, 14:13

reserved pisze:Generalnie to jest tak: (...)
=D>
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7374
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 07 gru 2015, 14:36

Jacek Z. pisze:[...]Domasowi[...]
Jestem recydywistą, ostrzeżenia dostałem słusznie ;)

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 07 gru 2015, 14:57

Chyba na każdym forum panuje zasada, że reklamacje na warna realizuje się w ramach wiadomości prywatnej między zainteresowanym i gronem moderatorów. Wyciąganie dyskusji na ten temat na forum publiczne, jeszcze w dodatku w złym temacie, zasługuje na naganę dla Jacka Z.

A co do oceny nowej ekipy - mi się bardzo podoba, że offtopy są przekładane na bieżąco. Starsi doświadczeniem koledzy mieli na to zdecydowanie za mało czasu/chęci. ;)
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 gru 2015, 15:39

reserved pisze:...bo to Twoje forum i bla bla bla...
Jeżeli to jest właśnie w twoim wykonaniu przyzwoitość i kulturalna dyskusja, to masz bardzo poważny problem.
reserved pisze:Za ostrzeżenia za byle co. Dla mnie to jednoznaczne.
To już ostatni raz wszedłeś na tym forum w cudze kompetencje. Serio :twisted:

reserved
Posty: 14565
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 gru 2015, 16:42

Emyl pisze:
reserved pisze:...bo to Twoje forum i bla bla bla...
Jeżeli to jest właśnie w twoim wykonaniu przyzwoitość i kulturalna dyskusja, to masz bardzo poważny problem.
Sam powiedziałeś, że forum stanowi własność prywatną, zatem wnioskuję, że obecnie należy m.in. do Ciebie, skoro jesteś administratorem.

ODPOWIEDZ