Sygnalizacja świetlna (skrzyżowania bez tramwajów!)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Sygnalizacja świetlna (skrzyżowania bez tramwajów!)

Post autor: person » 24 gru 2005, 1:59

Nie potrafię zrozumieć wyboru skrzyżowań z działającą sygnalizacją 24h/dobę.

Przykład z Żoliborza (mi najbliższy, inni pewnie moga dopisać więcej):
o ile mogę zrozumieć włączoną sygnalizację na Słowackiego/Popiełuszki (choć niech ktoś mi wytłumaczy po kiego grzyba cyrkulacja świateł jest tam identyczna jak w dzień??!?!),
o tyle nie mogę zrozumieć dlaczego nie wyłączana jest na noc para świateł na Słowackiego w okolicy Teatru Komedia (na dodatek rozregulowana).
Podobnie sprawa ma się z Popiełuszki/Broniewskiego. Tu naprawdę nie ma tak wielkiego ruchu aby było nie wiadomo jakie niebezpieczeństwo wypadku.
Podobnie na Okopowej/Powązkowskiej (choć to już nie Żoliborz)

Żeby było ciekawiej- sygnalizacja na Rondzie Dmowskiego jest-zdaje się?- na noc wyłączana. A tam samochodów nie brakuje...

Ktoś może mi to wytłumaczyć?
Drobny szczegół,ale wnerwiający...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 gru 2005, 11:51

Patelnia z tego co wiem wyłączana nie jest. Ale taki Pl. zawiszy przestaje działać już koło północy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 24 gru 2005, 18:52

Takich przykładów mnóstwo....Choćby Marszałkowska na odcinku od Pl. Konstytucji do Ronda Dmowskiego. Po co te wszystkie działające światła przy Hożej, Wilczej, Wspólnej ?? Bardzo to przydatne szczególnie jak spóźnione 607 próbuje zdążyć na DWC na przesiadkę....

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 24 gru 2005, 21:13

pomijając przykład spóźnionego autobusu: czy nikt (dzienikarze!) nigdy na to nie zwrócili uwagi? nikomu to nie przeszkadza? Przecież taka włączona sygnalizacja to absurd...
A może już kiedyś ktoś o tym napisał?
Kto się tym zajmuje w Wawie?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 gru 2005, 11:32

Te same przepisy, na które powołuje się pan Galas uniemożliwiając 4 skręt na Bankowym, określają, że nowe oraz zmodernizowane sygnalizacje nie mogą się przełączać na tryb migający w nocy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 25 gru 2005, 13:50

pawcio pisze:Te same przepisy, na które powołuje się pan Galas uniemożliwiając 4 skręt na Bankowym, określają, że nowe oraz zmodernizowane sygnalizacje nie mogą się przełączać na tryb migający w nocy.
O mamo... Jak dobrze, że w Łodzi panuje takie bezprawie (albo zacofanie technologiczne jak kto woli).

Ktoś zna/pamięta argumentację tego zakazu?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 gru 2005, 15:04

Z tego co się orientuję, to rzeczone przepisy ibiwiązują od jakiś 3 lat, a ja się o nich dowiedziałem dopiero ostatnio. Więc nie wiem. Mogę zgadywać: zgodność z unijnymi.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 gru 2005, 20:22

pawcio pisze:Z tego co się orientuję, to rzeczone przepisy ibiwiązują od jakiś 3 lat, a ja się o nich dowiedziałem dopiero ostatnio. Więc nie wiem. Mogę zgadywać: zgodność z unijnymi.
u nas chyba nadgorliwość w stosunku do przepisów unijnych
:)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 28 gru 2005, 9:14

:arrow: Przede wszystkim obecne przepisy wymagają tego, żeby poszczególne cykle sygnalizacji nie kolidowały ze sobą. Jeśli na przykład jest zielone dla skręcających w lewo, to z przeciwnego kierunku musi być czerwone dla jadących prosto. Mniej więcej tak, jak u zbiegu Płowieckiej, Marsa i Ostrobramskiej.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 29 gru 2005, 23:05

No ale np. sygnalizacja na skrzyżowaniu Porajów/Świderska włączona przez całą jest kompletnie bez sensu - tylko marnowanie prądu...

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 30 gru 2005, 4:29

Proboszcz pisze:tylko marnowanie prądu...
uklad do sterowania miganiem pomaranczowego swiatla zuzywa wiecej, wiec to kiepski argument :P

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 sty 2006, 1:45

pawcio pisze:Te same przepisy, na które powołuje się pan Galas uniemożliwiając 4 skręt na Bankowym, określają, że nowe oraz zmodernizowane sygnalizacje nie mogą się przełączać na tryb migający w nocy.
hmmmm...
Niedawno założona sygnalizacja na przejściu dla pieszych przez Popiełuszki (między Placem Grunwaldzkim, a Krasińskiego) jest wyłączana na noc. Tyle, że nie jest na skrzyżowaniu. Ale przecież jest nowa, nowiuteńka. Zatem czy oby na pewno z powodu wspomnianych przepisów nie potrafią w Wawie wyłączać zbędnych świateł? :|

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 15 sty 2006, 10:45

geograf pisze:
pawcio pisze:Te same przepisy, na które powołuje się pan Galas uniemożliwiając 4 skręt na Bankowym, określają, że nowe oraz zmodernizowane sygnalizacje nie mogą się przełączać na tryb migający w nocy.
hmmmm...
Niedawno założona sygnalizacja na przejściu dla pieszych przez Popiełuszki (między Placem Grunwaldzkim, a Krasińskiego) jest wyłączana na noc. Tyle, że nie jest na skrzyżowaniu. Ale przecież jest nowa, nowiuteńka. Zatem czy oby na pewno z powodu wspomnianych przepisów nie potrafią w Wawie wyłączać zbędnych świateł? :|
Odpowiedź jest oczywista. Jak sam zauważyłeś w Łodzi panuje "bezprawie". Osobiście nie trawię Kropiwnickiego ale to samo było na Sylwestra. W wielu miastach (Toruń bodajże :twisted: ) Nie można było oficjalnie pić alkoholu podczas zabawy sylwestrowej, ponieważ podczas imprez masowych prawo zabrania. Oczywiście wszyscy pili i trudno mieć o to do nich pretensje gdy prawo jest złe - Sylwek bez szampana, hę... W Łodzi prezydent miasta z tego co czytałem powiedział, że miasto nie organizuje imprezy masowej tylko bal sylwestrowy i wsio było OK! Jak widać decydują dobre chęci lub ich brak, a nie złe prawo...

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 15 sty 2006, 12:06

Jeśli chodzi o światła przy Tetrze Komedia, to w ogóle jest komedia :P Zero synchronizacji i za dlugie czerwone, kiedy praktycznie nikt z bocznych uliczek nie wyjeżdża, kompletny absurd :evil:

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 sty 2006, 12:24

Brzydal pisze:
geograf pisze: hmmmm...
Niedawno założona sygnalizacja na przejściu dla pieszych przez Popiełuszki (między Placem Grunwaldzkim, a Krasińskiego) jest wyłączana na noc. Tyle, że nie jest na skrzyżowaniu. Ale przecież jest nowa, nowiuteńka. Zatem czy oby na pewno z powodu wspomnianych przepisów nie potrafią w Wawie wyłączać zbędnych świateł? :|
Odpowiedź jest oczywista. Jak sam zauważyłeś w Łodzi panuje "bezprawie". Osobiście nie trawię Kropiwnickiego ale to samo było na Sylwestra. W wielu miastach (Toruń bodajże :twisted: ) Nie można było oficjalnie pić alkoholu podczas zabawy sylwestrowej, ponieważ podczas imprez masowych prawo zabrania. Oczywiście wszyscy pili i trudno mieć o to do nich pretensje gdy prawo jest złe - Sylwek bez szampana, hę... W Łodzi prezydent miasta z tego co czytałem powiedział, że miasto nie organizuje imprezy masowej tylko bal sylwestrowy i wsio było OK! Jak widać decydują dobre chęci lub ich brak, a nie złe prawo...
Odpowiedź nie na temat.

ODPOWIEDZ