Komunikacja miejska na Żoliborzu

Moderator: Wiliam

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 14 wrz 2017, 14:04

Dorzucę tylko mały głosik na tak dla 6. Korzystam i nie licząc wieczorów wcale nie jest muchowozem na Żoliborzu i Bielanach. Zwłaszcza w weekend frekwencja większa niż byście się spodziewali.
www.dobowy.w.of.pl - Zapraszam :)

tatra
Posty: 292
Rejestracja: 07 wrz 2009, 16:38
Lokalizacja: z ulicy Stołecznej(zawsze)

Post autor: tatra » 14 wrz 2017, 14:12

person pisze:Skarga do RPO na rozdysponowanie wozów niskopodłogowych?! O_o
A niepełnosprawni z 6 i 27 są gorsi od tych z 13 i 14 .
Chodzi o chore rozdysponowanie "szczeniaków"
tatra

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 wrz 2017, 14:15

Chore to jest takie pieniactwo.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 14 wrz 2017, 14:16

Też mi się zdarzało widzieć i korzystać z 6 na Bielanach w różnych porach (głównie poza szczytem) i tramwaje jeździły całkiem stosownie wypełnione, w solówkach nawet pasażerowie stali. Niemniej na Słowackiego faktycznie robiło się jakby puściej, a na Mickiewicza hulał wiatr.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6934
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 14 wrz 2017, 14:33

Noęc w przypadku linii gorszego sortu podażowego nie chodzi o to, czy są potoki nabijające frekwencję na odcinkach dublujących linie lepszego sortu, a o to, czy frekwencja jest wysoka za sprawą unikalnych relacji. A nie jest.

drobert
Posty: 1425
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 14 wrz 2017, 23:01

Poc Vocem pisze:Też mi się zdarzało widzieć i korzystać z 6 na Bielanach w różnych porach (głównie poza szczytem) i tramwaje jeździły całkiem stosownie wypełnione, w solówkach nawet pasażerowie stali. Niemniej na Słowackiego faktycznie robiło się jakby puściej, a na Mickiewicza hulał wiatr.
6 miała zapełnienie do Marymontu gdzie cały tłum wysiadał i szedł na przystanek 17, która po chwili wyjeżdżała z pętli. Dalej w solówce można było miejsca wybierać. Więcej ludzi dopiero wsiadało na Starzyńskim ale pod warunkiem, że wcześniej nie było 20. Teraz ludzie, którzy jechali 6 i przesiadali się przy Marymoncie wsiadają w 27 i jadą bez przesiadek w kierunku Radosława.

Flash8222
Posty: 7605
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 15 wrz 2017, 7:44

tatra pisze:
person pisze:Skarga do RPO na rozdysponowanie wozów niskopodłogowych?! O_o
A niepełnosprawni z 6 i 27 są gorsi od tych z 13 i 14 .
Chodzi o chore rozdysponowanie "szczeniaków"
Gdy już myślisz, że nic glupszego od pociągu pojazdowego nie da się wymyślić to wchodzisz na wawkom i czytasz o skardze do RPO na rozdysponowanie tramwajów w stolicy :-s

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8384
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 18 wrz 2017, 10:07

Cóż. Ktoś kiedyś wysłał skargę do kancelarii Prezydenta RP na zabranie 26 z Bródna (to było po zakończeniu budowy M2 pod Targową), zatem wyobraźnia warszawiaków jest naprawdę WIELKA.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 wrz 2017, 8:01

Skarga swoją drogą słuszna, relacja miala potencjał na linię co 4'.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10635
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 23 wrz 2017, 8:58

Glonojad pisze:Skarga swoją drogą słuszna, relacja miala potencjał na linię co 4'.
A na czwórkę są zakusy. Ci ludzie jeździli dalej niż do MRA?
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 wrz 2017, 9:43

Nie mam pojęcia, ale obie końcówki jeździły pelne i srodek tez. Obecne 26 i tak ma pod 100% wymiany na Wileniaku, w zwiazku z czym jako relacja nie jest niezbędne.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 wrz 2017, 11:33

Tylko że taka zmiana zdejmowałaby pasażerów z 1 i z Gdańskiego, a dokładała na WZ. A to w skali systemu już by nie było tak korzystne.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 wrz 2017, 11:52

Te blisko 100% wymiany na Wileniaku też nie brzmi mi do końca wiarygodnie - gdy mieszkałem na Woli, niejednokrotnie podróżowałem tym na Grochów, i zdecydowanie mam inne wspomnienia.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 wrz 2017, 12:05

Biorąc pod uwagę problemy z miejscem w M1 na Gdańskim oraz że na Trasie WZ od strony Pragi mamy trochę luzu, bo jednak M2 działa, to podbierania pasażerów z 1 bym się nie bał.
Relacja 26 jest potrzebna ale na pewno nie jako linia silna. Górczewska czy Bródno mają tu jednak większy potencjał.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 wrz 2017, 13:10

To jest stanowisko, z którym jestem zdecydowanie bardziej skłonny się zgodzić.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ