Nasze międzynarodowe podróże

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 19 wrz 2018, 8:40

Fiku, czy twoja opinia o betonie kolei słowackich jest autoryzowana przez Zbynka Zlinskiego?
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 wrz 2018, 10:03

Nie, jest autoryzowana przez wieloletnie doświadczenia "współpracy" z ZSSK.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 20 wrz 2018, 9:55

Straszne co piszesz, ogólnie wygląda to na towarzystwo wzajemnej biurokracji pod wezwaniem "Brutalnego Betona" z parafii Skyscrapercity. Cud prawdziwy, że dogadali się.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 wrz 2018, 18:10

Czesc,

Odwiedzam wlasnie Austin, stolice Teksasu (stad sorki za brak polskich liter).
Maja jakies linie autobusowe, nawet raz w ciagu 3 dni widzialem kogos czekajacego na niego. Rowniez istnieje tutaj metro, w postaci jednej linii. Jednotorowej i naziemnej. Wszyscy korzystaja z samochodow, drive thru moze byc nie tylko McDonald, ale i apteka, a nawet bank.
W downtown - czyli tam, gdzie miasto jest gestsze, a domy maja czasem wiecej niz 3 pietra - wypozyczylem sobie elektryczna hulajnoge miejska (obok stal rower). Fajna sprawa, mozna sie rozpedzic nawet do 25 km/h, choc raczej trzymalem sie kolo 10 km/h. Za pol godziny cena jest jak za dwa galony benzyny (5,8$).
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 mar 2019, 13:50

Ile będzie kosztować bilet na nocny sypialny do Budapesztu?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 mar 2019, 13:59

Triple 49€ w przedsprzedaży na przykład :)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 mar 2019, 14:09

A wersja max czyli single w cenie regularnej?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 mar 2019, 14:19

Jak dobrze liczę to coś pod 190€.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 mar 2019, 10:57

To w sumie niedrogo jak na międzynarodowy, Katowice - Gdańsk to 399 zł.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 23 mar 2019, 22:15

fik pisze:
21 mar 2019, 13:59
Triple 49€ w przedsprzedaży na przykład :)
Jakie jest obłożenie tego pociągu?
Nie wyobrażam sobie co by musiało mi spaść na łeb, żeby tłuc się pociągiem 13h za ponad 200 PLN zamiast polecieć samolotem...
Choć oddać trzeba, że godziny całkiem przyjazne i potencjalnie nawet można się wyspać.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 mar 2019, 22:23

Niewątpliwie, niezależnie od tego co ci spadnie na łeb, w ciąży nie będziesz.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 23 mar 2019, 22:51

BJ pisze:
fik pisze:
21 mar 2019, 13:59
Triple 49€ w przedsprzedaży na przykład :)
Jakie jest obłożenie tego pociągu?
Nie wyobrażam sobie co by musiało mi spaść na łeb, żeby tłuc się pociągiem 13h za ponad 200 PLN zamiast polecieć samolotem...
Choć oddać trzeba, że godziny całkiem przyjazne i potencjalnie nawet można się wyspać.
Raz, że właśnie wyspać się, zamiast wstawać o np. 4 rano. Dwa, że w ciąży. Trzy - niektórzy boją się latać. Cztery - ja np. z chęcią wybrałbym pociąg, gdybym potrzebował i mógł. Ten pociąg nie ciągnie 13 wagonów sypialnych i obstawiam, że częściej jest pełny niż pusty.
ŁK

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 31 sie 2020, 17:53

Mam pytanie, odnośnie Paryża. Ktoś się orientuje w ich taryfie biletowej? Dobrze doczytałem, ze strefy 3-5 dotyczą tylko pociągów, a nie dotyczą tramwajów, metra oraz autobusów oraz że mogę się przesiadać na jednorazowym bus-tramwaj lub pociąg-metro?
Chciałbym kupić ze 3 karnety po 10 biletów i myślę czy mi to wystarczy.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 01 wrz 2020, 9:15

kajo pisze:
31 sie 2020, 17:53
Mam pytanie, odnośnie Paryża. Ktoś się orientuje w ich taryfie biletowej? Dobrze doczytałem, ze strefy 3-5 dotyczą tylko pociągów, a nie dotyczą tramwajów, metra oraz autobusów oraz że mogę się przesiadać na jednorazowym bus-tramwaj lub pociąg-metro?
Chciałbym kupić ze 3 karnety po 10 biletów i myślę czy mi to wystarczy.
Tak, możesz się przesiadać, przy czym - co do metra i pociągu - jeśli nic się nie zmieniło, dotyczy to sytuacji bez wyjścia na powierzchnię (wyjścia ze strefy biletowej). Z autobusów poza strefą 1 nigdy nie korzystałem (może raz albo dwa, ale wtedy miałem Navigo Semaine na wszystkie stefy). Metro, co do zasady, zawsze całe było w pierwszej strefie. Na ile jedziesz do tego Paryża i w ile osób, że chcesz jeździć na karnetach?

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 01 wrz 2020, 12:54

kveld pisze:
01 wrz 2020, 9:15
kajo pisze:
31 sie 2020, 17:53
Mam pytanie, odnośnie Paryża. Ktoś się orientuje w ich taryfie biletowej? Dobrze doczytałem, ze strefy 3-5 dotyczą tylko pociągów, a nie dotyczą tramwajów, metra oraz autobusów oraz że mogę się przesiadać na jednorazowym bus-tramwaj lub pociąg-metro?
Chciałbym kupić ze 3 karnety po 10 biletów i myślę czy mi to wystarczy.
Tak, możesz się przesiadać, przy czym - co do metra i pociągu - jeśli nic się nie zmieniło, dotyczy to sytuacji bez wyjścia na powierzchnię (wyjścia ze strefy biletowej). Z autobusów poza strefą 1 nigdy nie korzystałem (może raz albo dwa, ale wtedy miałem Navigo Semaine na wszystkie stefy). Metro, co do zasady, zawsze całe było w pierwszej strefie. Na ile jedziesz do tego Paryża i w ile osób, że chcesz jeździć na karnetach?
5 dni, 4 osoby, zamierzamy baaardzo dużo chodzić, także podejrzewa zużycie jakiś 2 biletów na osobę na dzień i karnet 10 sztuk wydaje się bardzo atrakcyjny.
Hotel mam mieć w 3 strefie i zastanawiam się jak ewentualnie z pociągu na jednorazowych skorzystać, albo czy nie lepiej mi będzie do metra się przejść.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

ODPOWIEDZ