Ateizm, wiara i tematyka kościelna...

Moderator: Szeregowy_Równoległy

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 27 paź 2020, 11:03

Bastian pisze:
27 paź 2020, 10:51
Tych, o których wiem, nie przekonam w życiu. A o wyniku wyborów zdecydują ci, o których nie wiem.
No mi się jedną udało. Z drugiej strony jak nie spróbujesz to do końca nie wiesz.
Wbrew pozorom wśród wyborców konfederacji jest sporo ludzi którzy są tylko wolnorynkowi. I im ten przepis też przeszkadza.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 27 paź 2020, 11:19

Przecież wolnościowcy powinni być za wolnością wyboru. Nawet Korwin, jakby nie był w koalicji z Braunem i sp., to całkiem możliwe, że głosowałby za prochoice.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 27 paź 2020, 11:22

Znani mi miłośnicy populizmu i socjalu to byłe sierotki po nieboszczce PZPR lub pieszczochy byłych układów ciągnące do aktualnej władzy jak muchy do g....
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 27 paź 2020, 11:59

pawcio pisze:
27 paź 2020, 10:05
I to dopiero będzie pokazywać skalę przeszarzowania Kaczora.
Hrubieszowy zaczynają protestować, bo wreszcie są w Hrubieszowie, a nie w Warszawie/Lublinie. Uczelnie pozamykane, młodzi ludzie wrócili do domów, a protestować gdzieś trzeba. Powód do wkurzania się też odrobinę bardziej życiowy niż wolne sądy, ale bez jednostek gotowych pociągnąć tłumy nie dzieje się żaden protest. Przeciągnąć na swoją stronę niezdecydowanych, zmotywować obojętnych - wg mnie to zasługa tych, których normalnie na prowincji nie ma.
Ja się tylko pytam gdzie w tych wszystkich protestach jest ochrona przed covidem. Już dzisiaj mamy 16 tysięcy, moim zdaniem te protesty przysporzą więcej pracy szpitalom... Wiadomo, że ***** ***, ale właśnie dlatego prezes Polski wybrał taki moment na ogłoszenie wyroku, żeby chwilowy pożar za chwilę stłumić lockdownem. Im większe protesty - tym większe będą statystyki zachorowań.
Scenariusz realistyczny wg mnie jest taki, że wszyscy chwilę pokrzyczą, a w pejzażu politycznym nie zmieni się nic. Może tylko tyle, że Hołownia nagle stał się bardzo niewiarygodnym antysystemowcem...

A co do tego, kto jest odpowiedzialny za obecną sytuację po stronie opozycji - moim faworytem jest Grzesio Schetyna, który miał zwyczaj udupiać co ciekawsze jednostki w partii. Na drugim miejscu jest Bronek ze swoim "weź pracę, zmień kredyt" (czy jakoś tak) w momencie, gdy w Polsce była wyraźna pogoda na socjal. No i po pierwsze, nie mamy armat. PiS dzielnie buduje swoje media, środowiska opozycyjne stać góra na krytykę polityczną z patronite'a. TVN to nie są media. To "Fakt" w wersji z ruchomymi obrazkami.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 paź 2020, 12:08

Daniel_FCB pisze:
27 paź 2020, 11:59
Ja się tylko pytam gdzie w tych wszystkich protestach jest ochrona przed covidem. Już dzisiaj mamy 16 tysięcy, moim zdaniem te protesty przysporzą więcej pracy szpitalom...
ZTCW dane z USA nie wykazały znacząco wyższej zarażalności w wyniku protestów BLM.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 27 paź 2020, 12:13

Jak dla mnie na tych protestach wypłynie lewica, szczególnie Razem. Oni w tym momencie jako jedyni wydają się zagospodarowywać ten elektorat.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 27 paź 2020, 12:31

A ja jestem sceptykiem. Mimo że Razem jako jedyne systematycznie domaga się liberalizacji prawa antyaborcyjnego (swobodna dopuszczalność do 12. tyg.).

TVN ma zasięg tylko w dużych miastach, taki profil tej stacji.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 27 paź 2020, 12:50

KwZ pisze:
27 paź 2020, 12:31
TVN ma zasięg tylko w dużych miastach, taki profil tej stacji.
Kiedyś tak, ale teraz? Posłużę się swoim zdjęciem z Chorzowa. Życie może być czarno-białe, ale telewizja musi być kolorowa. TVN ma zasięg wszędzie, ale jest to telewizja komercyjna. A naparzanka jednych na drugich i drugich na pierwszych sprzedaje się lepiej niż jakakolwiek zaangażowanie polityczne. Zaangażowaniem politycznym zmniejszasz sobie rynek odbiorców, zasięgi, dochód, zyski, dywidendę, pensję zarządu.
fik pisze:
27 paź 2020, 12:08
Daniel_FCB pisze:
27 paź 2020, 11:59
Ja się tylko pytam gdzie w tych wszystkich protestach jest ochrona przed covidem. Już dzisiaj mamy 16 tysięcy, moim zdaniem te protesty przysporzą więcej pracy szpitalom...
ZTCW dane z USA nie wykazały znacząco wyższej zarażalności w wyniku protestów BLM.
Z kolei w Hiszpanii marcowe marsze kobiet dość mocno przyczyniły się do pierwszej fali zachorowań..
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

urluch
Posty: 264
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 27 paź 2020, 13:11

fik pisze:
26 paź 2020, 9:41
pietia pisze:
26 paź 2020, 8:03
A eskalacja przemocy co da? Poza zniechęceniem do siebie wiernych, wśród których też nie wszyscy popierają pełny zakaz aborcji (czy nawet szerzej - nie wszyscy popierają PiS)?Podobnie z atakowaniem policjantów, którzy wbrew pozorom też nie są jakimiś tępymi wyznawcami rządzącej partii - tu też lepszą metodą jest staranie się może nie o przejście na stronę demonstrantów, ale choćby o jakąś życzliwą neutralność
Żeby było jasne - sam uważam ostatni wyrok TK za skandaliczny, a poruszenie tej kwestii akurat w szczycie pandemii za przejaw wyjątkowego cynizmu
No nie no no.

Po pierwsze, ci "dobrzy katolicy", co to kościelną nienawiścią się nie zaciągają, ale tam przychodzą, przez swoją milczącą akceptację są współodpowiedzialni za dzisiejszą sytuację i jeśli cierpią z tego tytułu, to jakoś mi ich nie szkoda za specjalnie. Jest im źle, gdy ktoś protestuje w kościele? Niech cieszą się, że te budy jeszcze nie płoną.

Po drugie, wśród protestujących jest też dużo osób wierzących, które w swojej opinii walczą też o lepszy Kościół, i mają do tego pełne prawo. Oczywiście, jest to skazane na niepowodzenie, bo jeszcze nikt nigdy tej, będącej skrystalizowanym złem i nienawiścią, instytucji nie zmienił na lepsze, ale ciężko mi sobie wyobrazić tę walkę w inny sposób. Luter też protestował w kościołach.

Po trzecie, ciężko mi jest w sobie znaleźć życzliwą neutralność w stosunku do formacji, która notorycznie łamie podstawowe prawa demonstrantów, zezwala faszolom od Bąkiewicza na szarpanie ludzi, która bije ludzi w radiowozach, gazuje pokojowe manifestacje. Nie wiem, może ty potrafisz znaleźć w sobie też życzliwą neutralność w stosunku do ukraińskich berkutowców czy białoruskiego OMONu, ale ja - niespecjalnie.
Po prostu zwolenników aborcji dręczą ogromne wyrzuty sumienia. Wyrzuty coraz większe, ale oni ustają przy swoim. Jak się ogląda protesty przeciwników pro-life to widzi się już przedsmak piekła. Inaczej nie da się już nazwać tej wściekłej nienawiści, nie tylko wobec prawdy, ale i wobec samego siebie. A ostatnie zdanie pierwszego akapitu to już, jak to się obecnie mówi, nawoływanie do nienawiści. Dlatego też jedyna właściwa opcja to wyznaniowe państwo katolickie.

Przymiotnik ,,wierzący" nie ma aż tak dużego znaczenia, chyba że mówimy o znaczeniu propagandowym. Nie walczą o lepszy Kościół, ale próbują rozbierać Go cegła po cegle. W tym sposobie rozumowania jest jeden bardzo poważny błąd - Kościół nie jest zwykłą świecką instytucją, podlegającą zmianom, takim jak podlega świat. Kościół ma pochodzenie nadprzyrodzone, dlatego bramy piekielne Go nie przemogą. Kościół założony przez Chrystusa służył, służy i będzie służył zbawieniu ludzi, przekazuje następnym pokoleniom Objawienie, z którego nic ani o jotę zmienić się nie może.

Tylu ludzi jest już wychowanych w duchu liberalnym, tak ten liberalizm oplótł świat, że nadzwyczajnej Bożej interwencji już się chyba nic nie zrobi.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 paź 2020, 13:22

urluch pisze:
27 paź 2020, 13:11
Dlatego też jedyna właściwa opcja to wyznaniowe państwo katolickie.
🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

urluch
Posty: 264
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 27 paź 2020, 13:27

KwZ pisze:
26 paź 2020, 11:45
Po pierwsze tak, bo nadal należysz do tego Kościoła.

Po drugie ten "kompromis" był narzucony przez Kościół z ówczesnym rządem właśnie - jakby nie zmielono podpisów pod referendum, to nastroje by zalegalizowały aborcję. Oczywiście to było pokolenie temu, od tego czasu retoryka o zabijaniu dzieci i propaganda tvp odnosi skutek.
Żaden kompromis nie mógł być narzucony przez Kościół, a przez Jego zwierzchników. A w to, że ,,retoryka o zabijaniu dzieci" odnosi skutek, to ja póki co nie wierzę.
pietia pisze:
26 paź 2020, 13:08
kuracyja pisze:
26 paź 2020, 11:31


W mojej parafii, ani w sąsiedniej, nie słyszałem ani jednego złego słowa o LGBT czy aborcji od kiedy mieszkam w Warszawie (20 lat). Księża się nie zmienili (z wyjątkiem wikarych, ale żaden takich rzeczy nie wygadywał). I teraz mam pytanie - chodząc do tej parafii, jestem za to współodpowiedzialny, tak? Tylko dlatego, że "moi" księża przynależą do danej grupy społecznej, należy ich i mnie obwiniać?
Otóż to. W sierpniu byłem akurat w niedzielę na Bielanach i żona zaciągnęła mnie na mszę w tamtejszym kościele. Mimo iż trwała ona długo, ponad godzinę, to absolutnie nie był to zmarnowany czas. Kazanie było ciekawe, dotyczyło uzdrowicieli, żadnego pieprzenia o LGBT, aborcji czy "cywilizacji śmierci". Obok kościoła, zamiast politycznej agitacji, był kiermasz zorganizowany przez brazylijskie misjonarki. Do tego, ponieważ było to dzień po śmierci Ewy Demarczyk, zamiast tradycyjnych pieśni kościelnych podczas mszy puszczano jej utwory. Ludzi zresztą było sporo i sądząc po dużej ilości parkujących samochodów, przyjeżdżają oni na te msze z całej Warszawy. Podobnie ciekawe msze są też chyba u dominikanów na Służewie.
Również niedawno oglądałem film o księdzu Bonieckim i zrobił on na mnie (ksiądz, nie film, choć film w sumie też) bardzo pozytywne wrażenie. Ponadto spotkałem w życiu kilku misjonarzy, pracujących w nieraz całkiem egzotycznych krajach, i wszyscy oni byli naprawdę pozytywnymi ludźmi, otwartymi na świat, inne kultury czy religie. Naprawdę, nie wrzucajmy całego kleru do jednego worka z Rydzykiem, Jędraszewskim czy Głodziem
A właśnie, że o LGBT, aborcji i cywilizacji śmierci powinno się mówić, a to że są księża, którzy nie chcą o tym mówić, to już inna sprawa. Wyznacznikiem ,,udanej Mszy świętej, nie zmarnowanego czasu" jest pobożne w Niej uczestnictwo, a nie ciekawe kazanie. To nie kazanie jest najważniejsze we Mszy świętej. Nie patrzmy na Msze święte, jak na przedstawienie, czy wszyscy czytający to forum rozumieją, czym naprawdę jest Msza święta? A puszczanie świeckiej muzyki w kościele, a tym bardziej w czasie Mszy świętej jest brakiem szacunku dla Domu Bożego.
KwZ pisze:
26 paź 2020, 13:29
Sęk nie w tym, że jeden, drugi, ba! większość szeregowych księży jest dobra - tylko że organizacja programowo chce coś robić (kto potępił za słowa o czerwonej zarazie?) albo nie potrafi oczyścić środowiska (pedofilia).
Święty Kościół katolicki Matka nasza, nie jest zwykłą świecką organizacją i za takową się nie uważa. Ma Ona pochodzenie nadprzyrodzone, bo została założona przez Chrystusa i choćby się nie wiadomo jak wszystkim wydawało, to nic nie jest w stanie Jej pokonać. A Pan Bóg jest cierpliwy, ale do czasu, nie pozwoli, żeby się obrażać.
zxcvbnm pisze:
26 paź 2020, 20:46
Obie strony, zamiast pozostawić dla siebie nawzajem możliwość wyboru, ścierają się na śmierć i życie. Z jednej strony biskupi narzucają swoje zdanie innym, z drugiej strony protesty zaczynają przybierać charakter lekko anarchistyczny... A uwadze dzięki temu ucieka fatalny stan gospodarki i problemy z funkcjonowaniem placówek medycznym w tym porąbanym okresie. Do tego pseudowolnościowcy organizują swoje marsze antycovidowe. Na tej zasadzie realizuje się polityka dziel i rządź które zbiera ogromne żniwo na zdrowym organizmie społeczeństwa.

Problemem nie jest głupota PO, czy lewicy, głupotą jest niski poziom świadomości społecznej mechanizmów gospodarczych i to, że my, ty i ty i ja, nie kontrolujemy rzetelnie na każdym kroku działań rządu. Partie takie jak PiS będą zawsze. Jak zniknie Kim Jar Kacz, to niszę po nim zajmie ktoś inny. Obieca politykę "tu i teraz" i wygra wybory. Niekończąca się karuzela głupoty. Chyba znowu wyrzuciłem z siebie za dużo tematów i w efekcie czego moja wypowiedź jest niezrozumiała :)
Też podejrzewam to polityka dziel i rządź. Ale godzić tych dwóch skrajnych stanowisk na dłuższą metę się nie da.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

urluch
Posty: 264
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 27 paź 2020, 13:28

fik pisze:
27 paź 2020, 13:22
urluch pisze:
27 paź 2020, 13:11
Dlatego też jedyna właściwa opcja to wyznaniowe państwo katolickie.
🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷
Odpowiedzi nie rozumiem, ale takie już życie. 8-) Zresztą to nie katolicy są przyczyną podziałów w polskim społeczeństwie, a ci, którzy od tej wiary odchodzą skuszeni garścią świecidełek od tego świata i rzekomym postępem.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 27 paź 2020, 13:30

Tacy jak ty pociągną tę śmieszną sektę na dno, katotalibku. I bardzo, bardzo dobrze.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

urluch
Posty: 264
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 27 paź 2020, 13:36

fik pisze:
27 paź 2020, 13:30
Tacy jak ty pociągną tę śmieszną sektę na dno, katotalibku. I bardzo, bardzo dobrze.
Absolutnie w to nie wierzę. Jeszcze raz powtarzam, że Kościół ma pochodzenie nadprzyrodzone, bo został założony przez samego Boga. Ludzie walczący z Kościołem mogą próbować się oszukiwać, ale Pan Bóg nie da z siebie kpić. Jest bardzo cierpliwy, ale do czasu. Jeszcze raz powtórzę, że dobrą miarą wyrzutów sumienia jest właśnie siła zaciekłego ataku na samego siebie, na innych i na świętość.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 27 paź 2020, 13:43

urluch pisze:
27 paź 2020, 13:11
Dlatego też jedyna właściwa opcja to wyznaniowe państwo katolickie.
Widzę, że pan się ładnie przedstawił przed, nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed tymi milionami słuchaczy. Jesteś w lepszej sytuacji niż Sasin. Jak krzyczą #wypierdalaj, to przynajmniej wiesz dokąd. Arabia Saudyjska czeka, tam już mają właściwy dla Ciebie ustrój, może dadzą azyl polityczny.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

ODPOWIEDZ