(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 maja 2021, 18:35

Pestka też ma odcinek bez przystanków. Poza tym nie wiem, jak policzyli tę Vkom dla 2, mnie wychodzi jak byk 30 na godzinę.

W obu jednak przypadkach kluczowe jest to, co wspólne - średnia odległość międzyprzystankowa, która w obu przypadkach jest wyższa, niż typowa w Warszawie (nawet pomijając most, na Tarchominie wychodzi istotnie wyższa niż średnia warszawska). Bez tego o lekkim metrze nie ma co myśleć, ale skoro u nas nawet miłośnicy uważają, że trzeba pełne jadących do pracy 1 zatrzymywać co 400 m na moście, bo w niedzielę ktoś do zoo zechce przyjechać...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 maja 2021, 14:02

O ile ten ktoś do Zoo w ogóle wie o drugim wejściu i tym przystanku, co jest mało prawdopodobne. Ale potrafili uruchomić kiedyś całą linię 444.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 14 maja 2021, 16:24

Glonojad pisze:
13 maja 2021, 18:35
ale skoro u nas nawet miłośnicy uważają, że trzeba pełne jadących do pracy 1 zatrzymywać co 400 m na moście, bo w niedzielę ktoś do zoo zechce przyjechać...
Miłośnicy to miłośnicy - w gruncie rzeczy żadna decyzyjna grupa. Trudno także nazwać miłośników jakimikolwiek lobbystami, takimi jest choćby Miasto Jest Nasze. Przypominam także że to organizator zadecydował o niezawieszaniu ZP Wybrzeże Helskie i to raczej tam należy szukać przyczyn braku możliwości przyspieszenia tramwajów. Śmiem wątpić że osoby decyzyjne w ZTM są miłośnikami komunikacji, rzekłbym raczej że to najzwyklejszy w świecie beton urzędniczy :P

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 14 maja 2021, 18:52

Autobus Czerwon pisze:
14 maja 2021, 16:24
Śmiem wątpić że osoby decyzyjne w ZTM są miłośnikami komunikacji, rzekłbym raczej że to najzwyklejszy w świecie beton urzędniczy :P
Tak samo jak w drogownictwie panuje kult św. Przepustowości, tak i w komunikacji publicznej mamy kult św. Dostępności (nie tylko w tramwajach, ale też np. na kolei) – absolutnie żadnego punktu postoju nie wolno zlikwidować, chociażby nawet jedynymi użytkownikami byłyby psy z kulawą nogą – bo a nuż ktoś może będzie chciał wsiąść… a najlepiej jeszcze dorzucić kilka nowych.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 maja 2021, 21:30

Autobus Czerwon pisze:
14 maja 2021, 16:24
Glonojad pisze:
13 maja 2021, 18:35
ale skoro u nas nawet miłośnicy uważają, że trzeba pełne jadących do pracy 1 zatrzymywać co 400 m na moście, bo w niedzielę ktoś do zoo zechce przyjechać...
Miłośnicy to miłośnicy - w gruncie rzeczy żadna decyzyjna grupa. Trudno także nazwać miłośników jakimikolwiek lobbystami, takimi jest choćby Miasto Jest Nasze. Przypominam także że to organizator zadecydował o niezawieszaniu ZP Wybrzeże Helskie i to raczej tam należy szukać przyczyn braku możliwości przyspieszenia tramwajów. Śmiem wątpić że osoby decyzyjne w ZTM są miłośnikami komunikacji, rzekłbym raczej że to najzwyklejszy w świecie beton urzędniczy :P
No ja się odnosze do dyskusji na Waflu, która z założenia była jednak dyskusją w grupie miłośniczej. Deczyzji Organizatora nie śmiem komentować.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 15 maja 2021, 12:45

Jaka oszczędność czasu da likwidacja wybrzeża? 10 sekund? I co wtedy, minuta przelotu od Starzyniaka do Mostu?

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 15 maja 2021, 13:20

W pierwszej kolejności, to należałoby wyremontować torowisko na moście Gdańskim.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 maja 2021, 13:26

Kelly pisze:
15 maja 2021, 12:45
Jaka oszczędność czasu da likwidacja wybrzeża? 10 sekund? I co wtedy, minuta przelotu od Starzyniaka do Mostu?
Jeden przystanek to 30-40 sekund, uwzględniajac rozruch, otwarcie drzwi i hamowanie. Pół minuty tu, pół minuty na podniesieniu szlakowej i akurat minutę można zdjąc. A skąd to jest zupełnie wtórne, po to sa widełki w punktualności, żeby rozkładów międzyprzystankowych nie musieć w sekundach podawać.

@Os0 Tak, właśnie przy tej okazji miało dojśc do optymalizacji lokalizacji przystanków na tej trasie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 15 maja 2021, 13:52

No a one nie mogą obowiązywać w tygodniu tak jak P&R?
ŁK

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 15 maja 2021, 14:12

Łukasz pisze:
15 maja 2021, 13:52
No a one nie mogą obowiązywać w tygodniu tak jak P&R?
Jeśli już to na odwrót, tylko w weekendy.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 15 maja 2021, 14:14

Autobus Czerwon pisze:
Łukasz pisze:
15 maja 2021, 13:52
No a one nie mogą obowiązywać w tygodniu tak jak P&R?
Jeśli już to na odwrót, tylko w weekendy.
Tak, coś nie pykło z zaprzeczeniami.
ŁK

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 maja 2021, 15:29

Kelly pisze:
15 maja 2021, 12:45
Jaka oszczędność czasu da likwidacja wybrzeża? 10 sekund? I co wtedy, minuta przelotu od Starzyniaka do Mostu?
Myślę że jeszcze czas hamowania (czy też połowa czasu hamowania i rozpędzania), czyli raczej 30 s. Razy ~150 os. na tramwaj (skład), to całkiem sporo. Przecież ew. pasażer nie straci godziny dojściu ~550 m do sąsiedniego przystanku.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 maja 2021, 18:14

Dzięki Bogu, ze chociaż stacji metra nie da się co kilkaset metrów dodać, bo to za drogie. A nie, wróć, M3...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Paweł D.
Posty: 5243
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 15 maja 2021, 19:37

Zaraz M3. Na M1 dwie stacje mają dojść.... Przynajmniej miały już być projektowane. I już będzie stacja co przystanek.
Oczywistym jest że tego przystanku przy Zoo nikt nie ruszy. "Pasek" w TVP murowany ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 maja 2021, 7:36

zaraz dodadzą Złotą i będzie znowu "prawidłowo".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ