Komunikacja na Targówku

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 cze 2021, 19:46

Wiliam pisze:
09 cze 2021, 19:41
kveld pisze:
09 cze 2021, 15:53


Mhm, tak, jasne, można też zbudować wiadukt od nowa włącznie z szerzej rozmieszczonymi przyczółkami. Jakieś bardziej realistyczne propozycje?
Ah tak, czyli kolejarze robiąc ten wiadukt tak pewnie z 10 lat temu nie wiedzieli że obok chcą stawiać przystanek o którym słyszałem też z 10 lat temu pierwszy raz? :)
No właśnie, @fik tu się znęca nad miastem, ale pamiętajmy, że kolejarze nie skomunikowali się tutaj nawet sami z sobą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 09 cze 2021, 20:15

Kolejarze to przede wszystkim nie wpadli na to, że skoro robią po. Warszawa Targówek na lk 9, to fajnie byłoby mieć powiązany z nim przystanek na lk 21... ale zapomniałem, przecież jest metro, więc nic więcej nie potrzeba.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 cze 2021, 20:21

No właśnie do tego piję. A gdyby był peron, to cała reszta też by się zmieściła w jego cieniu: schody na górę, przystanek autobusowy etc.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10489
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 cze 2021, 20:46

Czuję, że zrobią perony podczas budowy łącznika LK21 na Wschodni. Oczywiście w równie idiotycznym miejscu.

Btw kładkę można zrobić albo tunel, choć tunel to już klika poziomów różnicy...

Metro jest, najwyżej się zrobi linię okrężną na Targówek, coby przy Al.Solidarności krańcowała. Zawiesi się na wakacje i tyle będzie.

Choć gdyby tak mogła krańcować na parkingu Tesco, to może by i tym ktoś jeździł…
ŁK

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 09 cze 2021, 21:11

Plan obwodnicy Pragi wygląda tak, jakby można było zrobić całkiem ludzkie przesiadki z przystanków autobusowych przy planowanej nowej arterii na nowy przystanek kolejowy. Jakby jeszcze zrobiono przepust pod torami na przedłużeniu ulicy Stalowej i jednocześnie podłączono Prutalińską do obwodnicy, to moim zdaniem dałoby się wygiąć trasy autobusów tak aby przesiadka między autobusami a koleją była bardzo dogodna. A może nawet dałoby się wtedy nawet wytrasować 190* żeby podjeżdżało do Metro Targówek Mieszkaniowy? Jednym słowem, same korzyści.
warszawa targówek.jpg
Obrazek

* kursujące oczywiście z Marek najdalej do dworca Wschodniego

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 cze 2021, 9:22

Glonojad pisze:
09 cze 2021, 19:46
Wiliam pisze:
09 cze 2021, 19:41


Ah tak, czyli kolejarze robiąc ten wiadukt tak pewnie z 10 lat temu nie wiedzieli że obok chcą stawiać przystanek o którym słyszałem też z 10 lat temu pierwszy raz? :)
No właśnie, @fik tu się znęca nad miastem, ale pamiętajmy, że kolejarze nie skomunikowali się tutaj nawet sami z sobą.
Nie no, na rozsądek PLK już nie liczę zupełnie, jeśli chodzi o miasto, to mam jeszcze pewne złudzenia :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ