Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 kwie 2022, 6:58

Madalinskiego to stałoczas.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 kwie 2022, 9:10

Co się stało, że przy Wileńskim w relacji S-N może przejechać tylko jeden tramwaj na raz?
W ogóle koordynacja/priorytet na Targowej się rozsypał. Tramwaje pędzą na Grochowskiej, po czym za Zieleniecką trafiają na loterię świetlną... :/

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 kwie 2022, 20:00

Im mniej elastyczny projekt, tym bardziej wrażliwy na awarie sprzętowe, jakieś czasówki itp. W skrajnych przypadkach dobra adaptacja poradzi sobie przy zerwaniu koordynacji zupełnie, choć kołówki dostaną wtedy mocno po uszach.

Do sprawdzenia, choć nie da się ukryć, że Targowa zestarzała się mało elegancko i jest bodaj pierwsza w kolejce rzeczy do zrobienia jak już całe miasto będzie pierwszą turą priorytetów objęte. No, może druga.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 30 kwie 2022, 22:50

Nie powinna paru miejsc z listy nieobjętych przeskoczyć? Biorąc pod uwagę naruszenie ruchu, to skutki dołożenia minut w tym miejscu mogą być bolesne w skali planu brygad.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 maja 2022, 7:41

Przywrócenie stanu projektowego (o ile faktycznie jest naruszony, bo innych zgłoszeń w tym temacie nie mam) jest oczywiście zawsze priorytetem 0. A przywrócenie jest dla utrzymania rozkładu wystarczające.

"czeka w kolejce" mówiłem o nieuniknionym upgradzie - tam są same 2-minutówki od Lubelskiej po Żabę na takiej 3, chciałoby się gdzieś jedynkę zrobić.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 01 maja 2022, 9:14

Szczyt to szczyt, Kijowska, Ząbkowska i Wileński chyba nigdy nie zejdą z cyklami poniżej 2 minut. Natomiast te same skrzyżowania w weekend mogłyby mieć tę adaptację. Zarówno wyjazd z Ząbkowskiej jak i Okrzei zdarza się, że się pali na pusto przez długie sekundy. Kijowska kiedyś miała jakiś program z priorytetem, jak dobrze pamietam. Czyli już po przekroczeniu Wileńskiego powinno się dać. Sam Wileński - hmmmm.
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 maja 2022, 18:38

Chodziło mi o czasy międzyodcinkowe, nie długości cyklu. Cykl to wiadomo, że 120 sekund będzie, mooooze na przejściu przy d. Oazie 60 by wyszło.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 31 maja 2022, 12:32

Brak powtórki światła na Królewskiej od strony Bankowego.

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 31 maja 2022, 15:09

Wczoraj od strony Świętokrzyskiej sygnalizacja przy Królewskiej wcale nie widziała tramwaju. Po dwóch cyklach pomógł skład przy Saskim. Padało mocno, może dlatego.
miłośnik 13N

Paweł D.
Posty: 5243
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 02 cze 2022, 11:58

Czy Chałubińskiego/Nowowiejska ma nowy program? Korek aż do Centralnego, bo zielone dość krótkie.
Na Puławskiej znowu łapie Rakowiecka, choć to szczegół gdzie się stoi.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 02 cze 2022, 15:57

Paweł D. pisze:Czy Chałubińskiego/Nowowiejska ma nowy program? Korek aż do Centralnego, bo zielone dość krótkie.
Czarno z każdej strony. Choć ogólnie wyglada wszystko czarno w centrum.
ŁK

Paweł D.
Posty: 5243
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 02 cze 2022, 18:37

W południe przy GUS było pusto, więc ewidentne blokowała Nowowiejska. I szkoda, że 10 nie wzbudza dodatkowej fazy blokując jadących prosto..

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 cze 2022, 18:40

Na Nowowiejskiej wymiana sterownika, przejściowo stałoczasówka.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 02 cze 2022, 19:17

Glonojad pisze:Na Nowowiejskiej wymiana sterownika, przejściowo stałoczasówka.
Widać, jak dużo daje adaptacja, skoro przestawienie na stałoczasówkę powoduje zatkanie połowy centrum.

Ostatnio miałem okazje znowu być we Wrocławiu - oni chyba tam chyba tego nie rozumieją :/ 2 kilometry taksówką jechałem prawie 40 minut. Jednopasmowki i korek w kółko. Jak częściej jeździłem tam 15 lat temu, to było tak samo, tylko jeszcze chyba torowiska nie były wydzielone…

Oczywiście mogłem pojechać tramwajem :)
ŁK

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 03 cze 2022, 10:13

Wieczorem Rakowiecka przechodzi w dziwny program- zielone zapala się z końcem zielonego przy Goworka. Od kilku dni taka ciekawostka.
miłośnik 13N

ODPOWIEDZ