TW - skreślenia ze stanu, kasacje, sprzedaż taboru

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 03 sie 2023, 10:06

Czemu trupy? Trochę nimi jeździłem jako pasażer i zwłaszcza w czasach, kiedy były przyjmowane, były całkiem dobre.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Flash8222
Posty: 7603
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 03 sie 2023, 10:32

Jako były motorniczy uważam, że są lepsze niż Swingi czy Jazzy. Jedyny minus to klima w tych wozach która jest niewydajna.

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 699
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 03 sie 2023, 11:17

Która mogłaby być wymieniona gdyby TW, chciały robić modernizację i nie dziadować kasy. TW jedyną modernizację jaką potrafią robić to zabrać składane fotele i lusterka wstawić inne.

Wrocław jakoś do Skód 16T wstawił na NG klimę
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Pablo-waw
Posty: 240
Rejestracja: 25 sie 2013, 13:28

Post autor: Pablo-waw » 03 sie 2023, 13:40

Flash8222 pisze:
03 sie 2023, 10:32
Jako były motorniczy uważam, że są lepsze niż Swingi czy Jazzy. Jedyny minus to klima w tych wozach która jest niewydajna.
To taki żarcik? Hamowanie zero. To kurewstwo poleci dwa razy dalej niż 105 i to bez poślizgu. Awaryjność kosmiczna. Raz jak mi się hamulce na tylnym wózku zakleszczyły to gdyby nie Marcin cały woz by poszedł z dymem. Widoczność z kabiny żałosna, kamery NIGDY nie działały. Telepie, huczy, buczy. Tymczasem świnia? Idzie równo, hamuje bosko, wygoda nieziemska. Zwłaszcza mokotowskie z białymi obwódkami numerów chodziły jak marzenie. A to gowno? Już brałeś z usterka, wracałes z kolejnymi. Najgorszy chłam (aczkolwiek Jazza nie miałem okazji powozić)

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 04 sie 2023, 16:05

Prosiłbym jednak o panowanie nad językiem (-X
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7678
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 04 sie 2023, 23:59

beni pisze:
01 sie 2023, 23:19
3101-3115 zostały sprzedane od Lwowa. :lol: :D
Żadne zawiadomienie od właściciela wagonów w tej sprawie do TW nie wpłynęło.
ZielonyJamnik pisze:
03 sie 2023, 11:17
Która mogłaby być wymieniona gdyby TW, chciały robić modernizację i nie dziadować kasy. TW jedyną modernizację jaką potrafią robić to zabrać składane fotele i lusterka wstawić inne.
Zaawansowana naprawa układu hamulcowego, zaawansowana naprawa przekładni, wymiana konstrukcji podłogi, wymiana uszkodzonych laminatów, wymiana fotela motorniczego oraz foteli pasażerskich, wymiana płyt ślizgowych przejść międzyczłonowych - tak wiem - tego nie widać. Likwidacja rozkładanych foteli to skutek oczekiwań społecznych (moje dzieło - nigdy ich nie powinno być), wymiana lusterek to skutek oczekiwań prowadzących (też moje dzieło). Poza tym to jest Naprawa Główna I, a nie żadna modernizacja. Większe zmiany będą podczas NGII.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Nieciej
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2005, 10:38
Lokalizacja: Ochota, Warszawa

Post autor: Nieciej » 02 paź 2023, 3:08

Nieciej pisze:
08 kwie 2023, 22:25
Autobus Czerwon pisze:
08 kwie 2023, 8:18
Jakie to są potężne koszty, zerwanie kilku naklejek przy pomocy palców i ewentualnie rakli :-k
Mylą się wam wszystkim powyższym warunki i rzeczywistość. Myślicie w kategoriach takich, jakby to wszystko odbywało się w zajezdni Tramwajów Warszawskich do tego pod czujnym okiem inspektorów z ZTM Warszawa - a tu tymczasem W Ukrainie jest WOJNA, nie ma kto tego robić, tramwaje przekazane z Warszawy są w ogólnie dobrym stanie blacharsko - lakierniczym, a kasy na przemalowywanie w jakieś nikomu niepotrzebne "barwy zakładowe" obecnie po prostu im będzie żal - dlatego twierdzę, że jest to ZBĘDNY KOSZT i wozy raczej długo będą jeździły bez zmiany wystroju zewnętrznego jak i wewnętrznego - bo to bez sensu. Tam jest INACZEJ niż w Warszawie - warszawskie naklejki, numery taborowe i malatura tramwaju to ostatnie czym muszą się w tej chwili martwić - niech im długo te wagony służą.
Na TikTok-u pojawiło się potwierdzenie mojej teorii, że wagony otrzymane od TW przez miasto Konotop pozostaną na jakiś czas (lub nawet na zawsze) w malowaniu warszawskim:
Obrazek
Wóz otrzymał numer 109 i usunięto warszawskie numery taborowe, ale pozostawiono logo TW, pozostawiono logo WTP, wykorzystano także ikarusową kasetę do ekspozycji numeru linii (w tym przypadku 1) - niestety nie widać pozostałych ekspozytorów.
Wygłoszony entuzjastycznie tekst mówi (link do YT Shorts): O, chłopaki, ach ta kwadratowa szyba - powrót legendy - no ale to NIE TA legenda, bo miał zapewne na myśli wozy KTM-5 (po "nowej" normalizacji - tej z wagonami metra 81-xyz - typ 71-605), który też miał kwadratową szybę czołową i ogólnie może od biedy być uznanym za podobny do stopiątek, choć różni się znacznie.

W każdym razie podarunek nie został zmarnowany i nadal wozi ludzi - może nie ma ich za dużo akurat na tym odcinku.

Nie, to nie jest 20 na Boernerowo - a właśnie tak sobie pomyślałem w pierwszej chwili i przewinąłem, ale zaraz - WRRRÓĆ! Takich domów u nas na Bemowie nie ma!
LINIĘ OBSŁUGUJE
ZAKŁAD "PIASECZNO"
R-12

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7678
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 03 paź 2023, 23:13

Nieciej pisze:
02 paź 2023, 3:08
wykorzystano także ikarusową kasetę do ekspozycji numeru linii (w tym przypadku 1) - niestety nie widać pozostałych ekspozytorów.
Używają czoła, tyłu i boku. Tablice też dostali od nas z Warszawy, stąd znany font.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Krzysztof_J
Posty: 450
Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:34
Kontakt:

Post autor: Krzysztof_J » 11 gru 2023, 10:23

1342 skreślony 4.12 (po wypadku na pl. Starynkiewicza z 16.05).

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4883
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 14 sty 2024, 11:48

Wspomniany w wypowiedzi wyżej 1342 robi obecnie za lokalną atrakcję turystyczną - pół wagoniku stoi na parkingu na tyłach PDT Wola.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7678
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 sty 2024, 23:01

Bywalec pisze:
14 sty 2024, 11:48
Wspomniany w wypowiedzi wyżej 1342 robi obecnie za lokalną atrakcję turystyczną - pół wagoniku stoi na parkingu na tyłach PDT Wola.
Pojazd jest obecnie własnością prywatną i jeśli właściciel miał kaprys i pozwolenie, żeby go tam postawić....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ