Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1513
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 30 lis 2023, 8:49

Marszałkowska kierunek Wyścigi. Centrum ruszamy, przejście dla pieszych stoimy. Hoża stoimy. Następne też, chyba, że mamy wyścigówkę a nie tramwaj. O dziwo następne światło udaje się przejechać a na Konstytucji trzasnąć zbiorczym i zdążyć. I nie, przed nowym cyklem na Konstytucji nie było TAK źle.

Paweł D.
Posty: 5280
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 30 lis 2023, 9:18

Tam jest też jakieś wzbudzenie przy Wilczej, ale zwykle jest tak, że pałka zapala się z niewielkim przesunięciem względem ronda (albo i na raz) i cały cykl w plecy. Hoża i pl. Konstytucji brak słów. Ale stanie na przejściu przy Nowogrodzkiej to coś nowego....
Ale pewien pozytyw, to wczoraj przejazd jednym ciągiem od Morskiego Oka do Parku Dreszera i zrobienie z -6 na -2. Cud czy przypadek?
A zwykle to...
Załączniki
Image00001d.jpg

Krzysztof_J
Posty: 451
Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:34
Kontakt:

Post autor: Krzysztof_J » 11 gru 2023, 23:47

W ostatnich tygodniach zauważyłem, że tramwaje chyba dużo częściej niż wcześniej stają na światłach przed przejściami wokół ronda Dmowskiego (najczęściej od strony Kruczej i Świętokrzyskiej). A bywałem tam ostatnio o bardzo różnych porach dnia/tygodnia i praktycznie za każdym razem trafiałem na co najmniej jeden taki przypadek. Czy to tylko moje odczucie, czy rzeczywiście jest tam gorzej niż wcześniej? Choć idealnie to nie było nigdy, odkąd są te przejścia.

mb112
Posty: 967
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 11 gru 2023, 23:55

Raczej od początku te światła są skoordynowane z tymi na rondzie i są tak ustawione (od każdej strony), że zielone dla pieszych (a więc czerwone dla samochodów i poziome dla tramwajów) zapala się chwilę po tym, jak na rondzie zapali się czerwone dla samochodów. Natomiast światła na rondzie 'od zawsze' są ustawione tak, że w każdym cyklu co 2 minuty przejeżdżają po 2 tramwaje, ale nie więcej. Może to raczej zależy od ustawienia świateł na sąsiednich skrzyżowaniach (Krucza, Świętokrzyska), że przepuszczają tramwaje w niewłaściwym momencie i przez to stają przed rondem ?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26833
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 gru 2023, 6:42

Świętokrzyska pracuje na priorytecie wysokim przy innym cyklu, niż Aleje, więc losowy dojazd jest normą. Krucza jest co prawda skoordynowana, ale też na priorytecie wysokim, więc obsłuży tramwaj nawet, gdy z jakiegoś powodu z cyklu wypadnie.

Na przejazdach podstawą jest koordynacja i czasem wycięcie tramwaju może nastąpić - jednak przejście dla pieszych na całość wymaga czasu a jeszcze trzeba pilnować, by nie wyciąć tramwaju jadącego planowo. No i różne ograniczenia prędkości pojawiające i znikające się tu i ówdzie nie pomagają.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Paweł D.
Posty: 5280
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 12 gru 2023, 9:09

A Marszałkowska wróciła do tego co fajnie działało i już Hoża nie łapie w obie strony? Czy tak zostanie?
I jest jakakolwiek szansa aby potraktować priorytetowo tramwaj na wylocie pl. Konstytucji? W teorii wystarczy przesunąć fazę w cyklu....
Z Puławską się udało ;)

Paweł D.
Posty: 5280
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 13 gru 2023, 17:40

Zmiany, zmiany, zmiany.
Marszałkowska stoimy przy Żurawiej i Hożej. Zmiana na pl. Konstytucji - teraz dojazd w czasie "pałki", więc cykl w plecy. Przy MDM już nie trzeba ostro hamować, dojazd na kreskę.
Kierunek przeciwny: MDM wpuszcza tak, że uda się zrobić wymianę na placu, ale zaraz łapie Wilcza. Potem Hoża, ale w czasie wymiany a za chwilę hamowanie przy Żurawiej.

Łukasz
Posty: 10614
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 14 gru 2023, 22:13

Zjazdowa piętnastka przy MRA miała -1. W Centrum -5, przy Nowowiejskiej -8. Nawet wyjazd z Rakowieckiej w Wołoską nie zaświecił priorytetu.

Na wjazd do R-3 to motorowi sobie chyba kupują książki. Była szósta w kolejce, co oznacza 6 cykli dwuminutowych i zblokowaną siedemnastkę.

Wozu nie widziały tablice - czy ma to wpływ na priorytet? Wątpię, ale wolę się upewnić :p
ŁK

Stary Pingwin
Posty: 5816
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 15 gru 2023, 8:24

To nasza codzienność zjazdowa. Liczenie 6x2 minuty mija się z celem, są jeszcze zjazdowe od Służewca i z Woronicza. 15 minut minimum.
miłośnik 13N

Łukasz
Posty: 10614
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 03 sty 2024, 13:56

Czy na Marszałkowskiej to jeszcze został jakiś priorytet w ogóle? Od Centrum się wszędzie stoi.
ŁK

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1513
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 03 sty 2024, 14:20

Nie. Masz stać przed przejściem dla pieszych przed przystankiem i oglądać jak ucieknie ci cykl, na którym byś zawsze pojechał. Do tego po 22 znikają powtórki na Królewskiej i Świętokrzyskiej, przynajmniej w kierunku Centrum.

Łukasz
Posty: 10614
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 03 sty 2024, 19:58

A wy wiecie, że ten szybki tramwaj od Trasy Łazienkowskiej do Królikarni ma rozkładowo 14 minut (15 ze skrętem)? To jest, uwaga, 3100 metrów, co daje zawrotną prędkość 13 km/h!!!

To chyba jest po to, żeby chwalić się, że priorytet przyspieszył dwuipółkrotnie.

Dalej, wysiadłem z osiemnastki przy Malczewskiego, poszedłem na 218, poczekałem 3 minuty. 218 jedzie potem przez Krasickiego. Osiemnastka została dogoniona przy Telewizji Polskiej.

Siedemnastka jedzie 15 minut od Koszykowej do Woronicza, gdzie na ten ostatni przystanek ma i tak aż 3 minuty.
ŁK

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5262
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 03 sty 2024, 20:07

Przywrócić A E C H I T D :idea: .

Paweł D.
Posty: 5280
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 03 sty 2024, 21:57

Łukasz pisze:
03 sty 2024, 13:56
Czy na Marszałkowskiej to jeszcze został jakiś priorytet w ogóle? Od Centrum się wszędzie stoi.
Też chciałem zapytać znowu ale bałem się już bana za marudzenie ;)
Jakiś jest, bo duet 18+4 łapał Wilczą, Hoża i Żurawią. Jadąca za nimi 15 załapała się jeszcze na Nowogrodzką. Może system wykrywa zajętość przystanku Centrum ;)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 04 sty 2024, 0:27

Kelly pisze:
03 sty 2024, 14:20
Masz stać przed przejściem dla pieszych przed przystankiem i oglądać jak ucieknie ci cykl, na którym byś zawsze pojechał.
I utknąć na środku patelni.....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ