Trasa tramwajowa na Kasprzaka

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25348
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 lut 2024, 20:55

Tylko w przypadku Reduty nie masz na czym postawić tego słupka, ani jak do niego dojść.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
AdamKlocusky
Posty: 585
Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Post autor: AdamKlocusky » 01 lut 2024, 21:10

pawcio pisze:
01 lut 2024, 20:55
Tylko w przypadku Reduty nie masz na czym postawić tego słupka, ani jak do niego dojść.
Myślałem o innej lokalizacji i kierunku jazdy (jako zastępstwo za tram CM.P 02) #-o :D Szkoda, że geometria skrzyżowania Ordona/Kasprzaka nie pozwala na skręt w lewo — wystarczyłoby dać tabliczkę pod znakiem zakaz skrętu w lewo w Ordona: „Nie dotyczy ZTM”.
Obrazek
___________________________________________________________________________________
1 13 20 22 124 137 138 154 206 307 340 406 444 460 462 512 517 805 N12

primoż
Posty: 3757
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 01 lut 2024, 23:29

Tam są jakieś inne przesłanki do planowanego zakazu skrętu w lewo, bo obecnie jest wydzielona faza do lewoskrętu. Przecież z niego korzysta Z26.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

Awatar użytkownika
Przecinak
Posty: 42
Rejestracja: 14 gru 2023, 12:38

Post autor: Przecinak » 01 lut 2024, 23:43

eloelo520 pisze:
10 sty 2023, 13:15

Nie zapomniał, tylko nikt tam nie zamierza nic puszczać, a rozjazdy pogorszyłyby tylko przepustowość na tym wiecznie oblężonym rondzie.
W jaki sposób pogorszą? Przecież i tak motorniczowie muszą zwolnić do tych 15km/h, bo krzyżaki.
Według mnie każda relacja skrętna jest na wagę złota, bo przy pierwszym lepszym kierowaniu tramwaje krążą po mieście właśnie z powodu braku skrętów. Jakiś miesiąc temu Jazz Duo rozkraczył się na Woli Ratusz i trzeba było wyłączyć napięcie, żeby go wstawić na wózek techniczny. Wyłączenie napięcia objęło też Kercelak, a co za tym idzie wszystkie linie jadące przez Kercelak były kierowane na objazdy. Najbardziej mnie rozśmieszyło 24, które było kierowane przez Skierniewicką, Prostą, Jana Pawła, Nowowiejską, Filtrową, Grójecką i od Pl. Zawiszy włączało się do ruchu na trasie podstawowej =D> . Dzięki tym skrętom 24 włączałoby się na trasie podstawowej już od Daszyńskiego i czas objazdu byłby 4 razy krótszy.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8366
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 lut 2024, 10:58

Redahtor Osowski na tropie absurdów przy Reducie Wolskiej:
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... B.2-L.2.zw

Na Twitterze trwa orka redahtora w temacie jego krucjaty o szersze pochylnie.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7679
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 22 lut 2024, 23:35

person pisze:
22 lut 2024, 10:58
Redahtor Osowski na tropie absurdów przy Reducie Wolskiej
Ja naprawdę cenię sobie Jarka Osowskiego, jego artykuły, jego sposób pisania, ale na litość Boską zanim napisał ten artykuł mógł zajrzeć chociażby do Standardów Dostępności m. st. Warszawy.....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8366
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 lut 2024, 10:21

Redahtor tak już ma, że jak się na coś uprze, to prze do przodu bez pamięci. Pamiętacie jego pisemną walkę o zmianę Znanej, bo nie jest znana? Albo jego chrzanowska krucjata z polami kapusty? Pamiętacie jak przeszkadzała mu zbyt duża liczba kursów na Marymonckiej (przed otwarciem mostu Północnego)? Albo płacze po 510, którymi on lub żona dojeżdżali z domu do Arkadii? I tak dalej, i tak dalej...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lut 2024, 11:12

No akurat z polami kapusty miał absolutną rację, M2 powinna w świetle kryzysu finansowego i ziliona torów postojowych (z podziemną STP na Bródnie włącznie) skończyć się na wiele lat na Lazurowej. Potoki z dwóch pierwszych stacji są do dowiezienia autobusem, bo nawet nie tramwajem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8366
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 lut 2024, 11:18

IMHO uparł się na krytykę pól kapusty, a zbyt mało konstruktywnych propozycji przedstawiał, przez co było to odbierane jako krytyka dla krytyki.
Co do Bizancjum spółki MW oraz jej działań i brak refleksji miasta na tym polu - zgoda.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26832
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lut 2024, 13:45

Ale co miał przepraszam przedstawiać? Pisał "gdyby zrezygnować można by przyspieszyć budowę ... i .... (nie pamiętam dokładnie artykułu)" - oczekujesz, żeby przedstawiał miastu analizę kosztów i korzysci? To nie jest rola dziennikarza...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8366
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 lut 2024, 13:52

ok

Autobus Czerwon
Posty: 4102
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 23 lut 2024, 15:06

person pisze:
23 lut 2024, 11:18
Co do Bizancjum spółki MW oraz jej działań i brak refleksji miasta na tym polu - zgoda.
Nigdzie na wschodzie ani na zachodzie nie widziałem tak ogromnych i rozległych stacji techniczno-postojowych dla metra, jak ta na Kabatach lub ta budowana właśnie na Karolinie. Ktoś ma pomysł z czego wynika taka megalomania MW? Nawet w tak antyludzkich miastach jak Mińsk czy Moskwa STP to zazwyczaj jedna nieprzelotowa hala elektrowozowni + jedna głowica + zazwyczaj hala na inne pojazdy kolejowe lub budynek administracyjny, w dodatku wszystko skondensowane i przytulone do okolicznej zabudowy. STP na Kabatach składa się z ponad 10 oddzielnych budynków, a na Karolinie ma być ich chyba jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 lut 2024, 17:34

Glonojad pisze:
23 lut 2024, 13:45
Ale co miał przepraszam przedstawiać? Pisał "gdyby zrezygnować można by przyspieszyć budowę ... i .... (nie pamiętam dokładnie artykułu)" - oczekujesz, żeby przedstawiał miastu analizę kosztów i korzysci? To nie jest rola dziennikarza...
Możliwe, że już byśmy ryli M3, a tak to wciąż jeszcze mamy nadzieję na M4 :pis:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 26 lut 2024, 14:36

Przecież ze schodami i pochylniami też ma rację, tego debilnego projektu nie da się obronić.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36640
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 lut 2024, 21:42

A co ci szkodzą te schody i pochylnie? Pasażerowie nie będą zdani na łaskę windy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ