Władze Warszawy - wybory, kandydaci itp.

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8317
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 27 mar 2024, 11:10

Nordyk110 pisze:
26 mar 2024, 20:57
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 82647.html
Serio 18 drzew i trochę krzewów ponad milion złotych.
Potrzebne jest to na zielonym Żoliborzu?
Na bardzo zielonym placu?
No ktoś tu w ciula leci.
Ale to coraz bardziej nie moje małpy i....
Taki błąd po mojemu jak PIS zrobił.
I się pewnie włodarz rozkraczy, bo nie może być wszędzie.
Zamiast szydzić warto sięgnąć do źródeł.
ZDM nie pochwalił się o który dokładnie projekt chodzi. Jako, że na 2023 i 2024 r. nie było projektu, który spełniałby opisane w tekście warunki, to należało poszukać głębiej...
Chodzi najpewniej o projekt na 2021 r. (dlatego ZDM nie pochwalił się jego nazwą):
https://bo.um.warszawa.pl/processes/na- ... ects/16280

Pierwotne koszty były dużo, dużo niższe, niemniej zwracam uwagę na słowa-klucze:
"Dlatego ZDM postanowił rozszerzyć obywatelski projekt."

Plus czeka nas przebudowa placu, więc zieleń to zapewne tylko element większych prac (co też zapewne podniosło koszty).

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1597
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 27 mar 2024, 11:43

Biejat drugi raz nie planuje popełnić tego samego błędu, dzisiaj ma przyjechać tramwajem do TVP na debatę :D
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8317
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 27 mar 2024, 12:01

A co jeśli to nie był błąd, tylko puszczanie oka do nie-komunikacyjnych/samochodziarzy pt. "nie jestem fundamentalistką, autem też jeżdżę"? ;)

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1619
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 27 mar 2024, 19:34

person pisze:
27 mar 2024, 11:10
Nordyk110 pisze:
26 mar 2024, 20:57
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 82647.html
Serio 18 drzew i trochę krzewów ponad milion złotych.
Potrzebne jest to na zielonym Żoliborzu?
Na bardzo zielonym placu?
No ktoś tu w ciula leci.
Ale to coraz bardziej nie moje małpy i....
Taki błąd po mojemu jak PIS zrobił.
I się pewnie włodarz rozkraczy, bo nie może być wszędzie.
Zamiast szydzić warto sięgnąć do źródeł.
ZDM nie pochwalił się o który dokładnie projekt chodzi. Jako, że na 2023 i 2024 r. nie było projektu, który spełniałby opisane w tekście warunki, to należało poszukać głębiej...
Chodzi najpewniej o projekt na 2021 r. (dlatego ZDM nie pochwalił się jego nazwą):
https://bo.um.warszawa.pl/processes/na- ... ects/16280

Pierwotne koszty były dużo, dużo niższe, niemniej zwracam uwagę na słowa-klucze:
"Dlatego ZDM postanowił rozszerzyć obywatelski projekt."

Plus czeka nas przebudowa placu, więc zieleń to zapewne tylko element większych prac (co też zapewne podniosło koszty).

A dziękuje serdecznie za odpowiedź. Przyznam że to trochę skomplikowane.
Pana RT coraz mniej szanuję za łapanie kilku srok za ogon.
I uważam że Warszawie należy się lepszy prezydent.
I nie tylko ja, kilku moich znajomych przeciwnych PIS też.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

px33
Posty: 1585
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 27 mar 2024, 20:13

person pisze:
27 mar 2024, 12:01
A co jeśli to nie był błąd, tylko puszczanie oka do nie-komunikacyjnych/samochodziarzy pt. "nie jestem fundamentalistką, autem też jeżdżę"? ;)
To chyba ryzyko takiego manewru słabo się opłaciło.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 27 mar 2024, 22:53

:arrow: W dzisiejszej debacie Janusz Korwin-Mikke, zgodnie z przypuszczeniami, pokazał się z najlepszej (ironia!) strony. Z pamięci tylko kilka hasłowych przykładów jego wypowiedzi, które na pewno "przekonają" rzesze warszawiaków do zagłosowania na niego: przerobić Marszałkowską w wygodną arterię dla samochodów, szkoły nie powinny być koedukacyjne, Trzaskowski chce zakazać jedzenia mięsa i proponuje w zamian świerszcze, ten komunista chce nam wprowadzać w centrum tramwaje jak Kim Dzong Un, nie powinno być żadnych mieszkań komunalnych i socjalnych, samorząd i rząd w ogóle nie powinny się spotykać, Warszawa to nie jest miejsce na zieleń itd. Jego pewność siebie trochę opadła dopiero wtedy, gdy na zakończenie debaty (a w zasadzie tylko odpowiedzi na pytania) Rafał Trzaskowski przypomniał mu, że nie ma prawa jazdy i powinien jednak przeprosić się z komunikacją miejską, której tak bardzo nienawidzi w mieście.

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2226
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 27 mar 2024, 23:02

MZ pisze:
27 mar 2024, 22:53
:arrow: W dzisiejszej debacie Janusz Korwin-Mikke, zgodnie z przypuszczeniami, pokazał się z najlepszej (ironia!) strony. Z pamięci tylko kilka hasłowych przykładów jego wypowiedzi, które na pewno "przekonają" rzesze warszawiaków do zagłosowania na niego: przerobić Marszałkowską w wygodną arterię dla samochodów, szkoły nie powinny być koedukacyjne, Trzaskowski chce zakazać jedzenia mięsa i proponuje w zamian świerszcze, ten komunista chce nam wprowadzać w centrum tramwaje jak Kim Dzong Un, nie powinno być żadnych mieszkań komunalnych i socjalnych, samorząd i rząd w ogóle nie powinny się spotykać, Warszawa to nie jest miejsce na zieleń itd. Jego pewność siebie trochę opadła dopiero wtedy, gdy na zakończenie debaty (a w zasadzie tylko odpowiedzi na pytania) Rafał Trzaskowski przypomniał mu, że nie ma prawa jazdy i powinien jednak przeprosić się z komunikacją miejską, której tak bardzo nienawidzi w mieście.
xD

Normalnie jak z 10 lat temu, gdy startował na prezydenta miasta także. Chciał zaorać linię kolejową do Otwocka, bo zbędna i szeroka, a wzamian można autobusy puścić, a jakoś tak rok po kampanii widziałem go w SKM :D Z Józefowa jest, ciekawe dlaczego nie wybrał prywaciarza Minibusa, tylko pojechał eurosojuzowym pociągiem.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
karmat
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:25
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: karmat » 27 mar 2024, 23:07

Nie dziwne, że jechał SKM, skoro miał ją bezpłatną jako osoba powyżej 70 lat.

Krzysiek_S
Posty: 5087
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 27 mar 2024, 23:27

JKM jest teraz z Otwocka ale fakt ma lub miał dom i w Józefowie.

px33
Posty: 1585
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 28 mar 2024, 10:36

karmat pisze:
27 mar 2024, 23:07
Nie dziwne, że jechał SKM, skoro miał ją bezpłatną jako osoba powyżej 70 lat.
Komunis!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8317
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 mar 2024, 11:31

Nordyk110 pisze:
27 mar 2024, 19:34
I uważam że Warszawie należy się lepszy prezydent.
I nie tylko ja, kilku moich znajomych przeciwnych PIS też.
Nie mówię nie.
Jedynie tłumaczę, że coś co wydaje się dziwne (koszt zazieleniania) może być elementem większej całości i mieć inne źródło, niż wydaje się na pierwszy rzut oka ;)

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1318
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 29 mar 2024, 12:20

Postanowiłem trochę zainteresować się kogo mam do wyboru na Ursynowie, no i się załamałem:
- PiSlam geriatryczny
- Platforma deweloperska
- Projekt Lublin + Inicjatywa kupców bazarkowych
- Otwarty Ursynów
- Lewica
Ostatecznie wybór pewnie padnie na sąsiada z OU, społecznik, ma trochę dobrych pomysłów.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2226
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 29 mar 2024, 12:27

No u mnie to chyba tylko działacze z Razem dla Wawra xD. Chociaż i tak mam wątpliwości, czy by sobie poradzili z machiną urzędniczą Warszawy, gdyby nawet zdarzyło im się wygrać.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 mar 2024, 13:26

zxcvbnm pisze:
29 mar 2024, 12:27
Chociaż i tak mam wątpliwości, czy by sobie poradzili z machiną urzędniczą Warszawy, gdyby nawet zdarzyło im się wygrać.
Dlatego warto zawsze się zastanowić co w obecnej sytuacji prawnej radny dzielnicowy może zrobić (szczególnie opozycyjny).
Dla mnie Rady Dzielnic powinno się zlikwidować, a burmistrzowie powinni być pełnomocnikami prezydenta.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25329
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 mar 2024, 18:54

Albo dać dzielnicom (ograniczoną) autonomii finansową. W każdym razie dzisiejszy stan jest bez sensu.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ