Trasa tramwajowa na Kasprzaka

Moderator: Wiliam

Autobus Czerwon
Posty: 4096
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 27 mar 2024, 13:07

Z tego co zrozumiałem, chodzi głównie o odpowiedzialność. Producent rozjazdów nie chce brać odpowiedzialności za wąskie obręcze na głębokich rowkach, przewoźnik tym bardziej. Trochę nie chce mi się wierzyć że wyroby ČKD mają inną szerokość obręczy niż te z Chorzowa, choć nie znalazłem na to żadnych twardych danych.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 mar 2024, 13:27

Niewątpliwie rynek rozjazdów w Polsce nosi cechy monopolu. Ciekaw jestem, jak się czeskie rozjazdy sprawdzą na południowej części Wilanowa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7669
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 28 mar 2024, 10:58

person pisze:
27 mar 2024, 12:47
Podobno to nie chodzi o prędkość per se, tylko o to, że warszawskie stopiątki nie chcą współpracować z warszawskim płytkim rowkiem.
Raczej dlatego, że cała seria 105N jeździ na obręczach 95mm i nie zanosi się na ich zmianę konstrukcyjną (jak wiadomo te szroty trzeba twardo hodować). Wszystkie niskopodłogowce mają już 120mm - wymiana trwała kilka lat i są gotowe na krzyżownice głębokorowkowe (tych nie można wprowadzić, bo - zdanie wyżej).
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 02 kwie 2024, 9:45

Okej, a co w takim razie będzie za parę lat z zabytkami (w tym zabytkowymi stopiątkami)?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7669
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 02 kwie 2024, 11:35

gfedorynski pisze:
02 kwie 2024, 9:45
Okej, a co w takim razie będzie za parę lat z zabytkami (w tym zabytkowymi stopiątkami)?
Pojedyncze przejazdy spokojnie dadzą radę. Jeździliśmy po Nowodworach wagonem K na otwarciu i się nie wykoleił.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ