Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

Stary Pingwin
Posty: 5807
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 16 kwie 2024, 22:26

A ja o wjeździe na przystanek.
miłośnik 13N

Paweł D.
Posty: 5264
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 17 kwie 2024, 10:48

Szkoda, że Osa nie wspomniał o zniszczeniu priorytetu od Dmowskiego do pl. Konstytucji. Na Puławskiej przy Dolnej też jakieś cyrki się dzieją, że łapią światła pośrodku. Widać lewoskręty mają priorytet...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 kwie 2024, 10:56

Paweł D. pisze:
17 kwie 2024, 10:48
Na Puławskiej przy Dolnej też jakieś cyrki się dzieją, że łapią światła pośrodku. Widać lewoskręty mają priorytet...
A tam nie ma jakiejś czasówki związanej z budową na Spacerowej?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4878
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 17 kwie 2024, 10:58

Przy Dolnej przed budową na Spacerowej też łapały światła po środku.
ObrazekObrazek

Paweł D.
Posty: 5264
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 17 kwie 2024, 11:45

Był czas że dało się płynnie przejechać. Teraz trzeba się mocno rozpędzić, i to z obu stron. Mam wrażenie te światła żyją własnym życiem od Madalińskiego do Goworka. Był przetarg na ten odcinek, chyba niedługo powinien być pełen priorytet...

kms
Posty: 34
Rejestracja: 08 wrz 2022, 22:57

Post autor: kms » 24 kwie 2024, 21:57

Czy na Grójeckiej działają już jakieś nowe priorytety? Od rozstrzygnięcia przetargu na nie minęło trochę czasu, zdaje się, że wymieniono już sygnalizację świetlną w kilku miejscach (m.in. Ochota-Ratusz, Niemcewicza).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 kwie 2024, 22:33

Wymiana sygnalizacji w niektórych miejscach nie oznacza jeszcze automatycznie odpalenia docelowych algorytmów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26824
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 kwie 2024, 6:46

kms pisze:
24 kwie 2024, 21:57
Czy na Grójeckiej działają już jakieś nowe priorytety? Od rozstrzygnięcia przetargu na nie minęło trochę czasu, zdaje się, że wymieniono już sygnalizację świetlną w kilku miejscach (m.in. Ochota-Ratusz, Niemcewicza).
Jeszcze nie. Do priorytetu trzeba zainstalować pętle indukcyjne a to wymaga wprowadzenia COR (zajęcie pasa obok).

No i - co zajmuje z reguły najwięcej czasu - przetłumaczenia programu sygnalizacji z języka VAP, w którym algorytm jest projektowany i testowany w Vissimie, na kod specyficzny dla danego sterownika.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ