Trasa i Most Krasińskiego

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2006, 19:07

Piotrek pisze:
jacek2357 pisze:Nie sądzę, by były aż takie problemy z wykupieniem pasa nieużytków i ogródków działkowych :roll:
A ile się chrzanili z działkami pod budowę ulicy Maczka? Albo Trasy Siekierkowskiej?
Tylko tu chyba spora większośc terenów nalezy do miasta (na lewym brzegu rzeki) :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 lis 2006, 19:52

Tylko tu chyba spora większośc terenów nalezy do miasta (na lewym brzegu rzeki) :-k
No ale tu jest Spójnia. I nie wiem czy to należy do miasta. Po prawej stronie może być łatwiej...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2006, 21:06

Piotrek pisze:Po prawej stronie może być łatwiej...
Po prawej są tereny przemysłowe więc wcale łatwiej być nie musi :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 2865
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 25 lis 2006, 21:12

I pomnik, tory kolejowe...
2 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
13 14
15 17

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2006, 21:16

Dantte pisze:I pomnik, tory kolejowe...
Tory kolejowe to trasa przetnie na wiadukcie. Natomiast mam pytanie: o jaki pomnik Ci chodzi :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 mar 2007, 15:47

Rzeczpospolita pisze:Warszawa
INWESTYCJE Międzynarodowa rywalizacja o kontrakt na projekt mostu Krasińskiego

Ratusz obiecuje nową przeprawę w 2010 roku

Sześć biur będzie rywalizowało w drugim etapie przetargu na projekt mostu Krasińskiego. O kontrakt rywalizują architekci z Polski, Francji i Niemiec.

W pierwszym etapie ZDM sprawdzał doświadczenie, referencje i płynność finansową firm. Te wybrane mają trzy tygodnie na przygotowanie ofert. Na przedstawienie projektu zwycięskie biuro będzie miało czas do połowy grudnia.

Trasa mostu Krasińskiego będzie miała 2,9 km długości. Połączy pl. Wilsona na Żoliborzu z ul. Budowlaną na Targówku. Choć ratusz nie ma jeszcze pozwolenia na budowę ani niezbędnych gruntów, wicedyrektor ZDM Mirosław Kazubek zapowiada, że budowa przeprawy zacznie się w przyszłym roku. Ma potrwać dwa lata. Koszt budowy przekroczy zapewne 480 mln zł - tyle wynosi kosztorys inwestorski. Jeszcze w marcu drogowcy mają wskazać oferentów w drugim przetargu: na projekt mostu Północnego wraz z 3,1 km trasy między Wisłostradą na Bielanach a Modlińską w Białołęce. Obie przeprawy mają powstawać jednocześnie. -

kmaj
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 20 mar 2007, 18:38

No i ładnie. W sumie 2010 rok to już nie długo. Raptem 2.5 roku, więc raczej chyba z Krasiem nie zdązą!
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 mar 2007, 18:40

ja bym powiedział 3,5, bo w artykule nie ma mowy, że otworzą do 2010 r., a w 2010 r. ...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 20 mar 2007, 18:45

MeWa pisze:ja bym powiedział 3,5, bo w artykule nie ma mowy, że otworzą do 2010 r., a w 2010 r. ...
Słuszna uwaga. No to w takim razie jak się wezmą szybko do roboty, to jest szansa.

Nadzieja - bezcenne :grin:
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

mgs84
Posty: 137
Rejestracja: 28 sie 2006, 21:20
Lokalizacja: Korzona street

Post autor: mgs84 » 20 mar 2007, 21:48

z tego co słyszałem to dużo gruntów to oni nie mają do wykupu. Jakieś promile. Zresztą za 3,5 roku będzie w sam raz na nową kampanię samorządową hehe.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 20 mar 2007, 21:57

No przy Krasiu nie będzie tak dużo gruntów do wykupienia. To na pewno może przyspieszyć budowę mostu :) No tak - jeśliby skończyli budowę 2 mostów, albo i trzech ( Karowa ) mniejwięcej przed wyborami to będą mieli mocny argument ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 05 kwie 2007, 9:38

Gazeta.pl Warszawa pisze: Żoliborz chce nowy most, ale nie za szybko

Krzysztof Jóźwiak 2007-04-05, ostatnia aktualizacja 2007-04-05 00:48

- Zbudujcie most Północny, a dopiero potem nową przeprawę na przedłużeniu ul. Krasińskiego - apelują do władz miasta radni Żoliborza.
Radni wystąpili z takim apelem w związku z zapowiadanym remontem mostu Grota-Roweckiego, który ma się rozpocząć mniej więcej za dwa lata.

- Boimy się, że jeśli most Północny nie powstanie jako pierwszy, wówczas ku utrapieniu mieszkańców cały ruch tranzytowy z zamkniętego Grota-Roweckiego przeniesie się na nowy most na przedłużeniu Krasińskiego. Ciężkie tiry, aby do niego trafić, będą jechać przez centrum Żoliborza.

Wczoraj radni zwołali w tej sprawie specjalną sesję rady. Chodziło o to, aby wypracować wspólne stanowisko przed 12 kwietnia, kiedy zostaną ujawnione oferty firm, które chcą zaprojektować nowy żoliborski most.

W apelu skierowanym do władz miasta radni napisali m.in.: "Most na przedłużeniu ul. Krasińskiego powinien być oddany do użytku po otwarciu mostu Północnego i nie może stanowić przeprawy uzupełniającej w przypadku remontu mostu Grota-Roweckiego. Po wybudowaniu most ten powinien mieć charakter lokalny". - Przez most Grota-Roweckiego przejeżdża w ciągu doby 140 tys. samochodów. Jeżeli te pojazdy pojadą ul. Krasińskiego przez pl. Wilsona, to na Żoliborzu dojdzie do paraliżu komunikacyjnego - uzasadniała stanowisko rady Janina Selwant, przewodnicząca komisji planowania i rozwoju.

Mirosław Kazubek, dyrektor ds. inwestycji Zarządu Dróg Miejskich, uważa te obawy za przedwczesne. - Radni powinni się bać jedynie Pana Boga, a nie nowego mostu. Planujemy wybudować most Północny i "Krasińskiego" jednocześnie. W tej chwili procedury przetargowe są na takim samym etapie i absolutnie nie jest przesądzone, który most powstanie jako pierwszy - zapewnia Mirosław Kazubek.

Przedwojenną koncepcję budowy mostu na przedłużeniu ul. Krasińskiego przypomniał w czasie kampanii wyborczej ówczesny prezydent Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz. Pomysł przypadł do gustu również nowym władzom Warszawy, które kontynuują przygotowania do tej inwestycji. Pojawił się nawet pomysł, aby patronem nowej warszawskiej przeprawy przez Wisłę został Jacek Kuroń.

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 05 kwie 2007, 10:31

Rzeczpospolita pisze: DROGI Radni apelują do drogowców o skoordynowanie budowy przepraw przez Wisłę
Czy po otwarciu w 2010 roku mostu Krasińskiego tiry rozjeżdżą Żoliborz

Drogowcy nie wiedzą, który most zacznie działać jako pierwszy: Krasińskiego czy Północny. A zbudowany szybciej posłuży jako objazd w czasie remontu mostu Grota-Roweckiego

Most Krasińskiego miał być przeprawą lokalną między Żoliborzem a Pragą-Północ i Targówkiem. Jeśli wyprzedzi w budowie fatalnie opóźniony most Północny, może stać się przeprawą tranzytową. Dlaczego? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje przebudowę mostu Grota-Roweckiego, a podczas tych prac trzeba będzie skierować ruch najbliższą przeprawą.

Przeciwko takiemu scenariuszowi zaprotestowali wczoraj w specjalnej uchwale radni Żoliborza.

- Mostem Grota jeździ ponad 140 tysięcy pojazdów na dobę - przypomina radny tej dzielnicy Adam Kalinowski (PO). - Wystarczy, że część tego ruchu wjedzie na Żoliborz, a naszą cichą dzielnicę czeka paraliż -ostrzega.

Według miejskiego inżyniera ruchu Janusza Galasa do objazdów mostu Grota wymarzony byłby Północny. Drogowcy nie potrafią jednak dziś zagwarantować, który z mostów będzie otwarty jako pierwszy.

-Trudno przewidzieć skalę protestów i tempo wykupu gruntów. Przetargi toczą się równolegle. Budowy też będą prowadzone jednocześnie - mówi rzeczniczka ZDM Urszula Nelken.

Wicedyrektor ZDM Mirosław Kazubek ocenił z kolei miesiąc temu, że most Krasińskiego - jako prostszy w budowie i wymagający mniej wykupów nieruchomości - powstanie jako pierwszy.

Czy w takiej sytuacji obok parku Żeromskiego, kina Wisła i kościoła św. Stanisława Kostki będą jeździły cysterny z paliwem i tiry wyładowane alkoholem?

- Nawet jeśli most Krasińskiego zostanie otwarty wcześniej, nie będzie tragedii - twierdzi Janusz Galas. - Z nowej przeprawy będzie można kierować ciężarówki na Wisłostradę i dalej do Trasy AK i al. Prymasa Tysiąclecia - spekuluje.

Według radnego Jarosława Słonia (LiD) kierowcy ciężarówek będą jednak łamali zakazy. Powód -wąskie gardło na wjeździe z Wisłostrady na Trasę AK. Już teraz tworzą się tam gigantyczne korki.

Wiceszef ZDM zapowiedział, że budowa mostów Północnego i Krasińskiego zacznie się w drugiej połowie 2008 roku, zakończy po dwóch latach. Szef mazowieckiej GDDKiA Wojciech Dąbrowski ma nadzieję, że w tym samym czasie dostanie pozwolenie na przebudowę Trasy AK i ogłosi przetarg. Kiedy zostanie zamknięty most Grota, nie chce na razie przewidywać.
Konrad Majszyk
Trasa mostu Krasińskiego to 2,9 km jezdni i przeprawa przez Wisłę. Koszt inwestycji to ponad 480 mln zł. Jeśli powstanie wcześniej niż most Północny, mieszkańców Żoliborza czekają trudne chwile.
http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/war ... _5-1.F.jpg
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 kwie 2007, 10:32

Mają w tym trochę racji, ale z drugiej strony nie sądzę, żeby nagle nie wiadomo jaki tranzyt pojawił się na tym moście. Wiadomo, że lepiej byłoby gdyby pierwszy powstał Północny, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Krasiński będzie pierwszy i nie można się zastanawiać!
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 05 kwie 2007, 11:08

Piotrek pisze:Mają w tym trochę racji, ale z drugiej strony nie sądzę, żeby nagle nie wiadomo jaki tranzyt pojawił się na tym moście. Wiadomo, że lepiej byłoby gdyby pierwszy powstał Północny, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Krasiński będzie pierwszy i nie można się zastanawiać!
Jeżeli zamkną Grota a będzie Krasińskiego to wiadomo, że większość pojedzie Krasińskiego jako najbliższym, zaś objazd Wisłostradą do AK ma słabość w postaci jednopasmowego wjazdu, z tego powodu rzeczywiście bardzo znaczny ruchu pojedzie przez Pl. Wilsona, ul. Krasińskiego (od Popiełuszki jednojezdniowa) i dalej albo Broniewskiego (też jednojezdniowa) albo Powązkowską do AK.
Obecność Północnego w tym momencie rozwiązałaby sprawę.

ODPOWIEDZ