Trasa Toruńska: samochód uderzył w przystanek autobusowy

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 20 sty 2006, 22:06

Bastian pisze:swoją drogą - wręcz nieprawdopodobne, że tak kierowca, jak i dwójka jego pasażerów przeżyła ten lot z wiaduktu...
głupi ma zawsze szczęście #-o
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 20 sty 2006, 22:17

Bastian pisze:A swoją drogą - wręcz nieprawdopodobne, że tak kierowca, jak i dwójka jego pasażerów przeżyła ten lot z wiaduktu... :shock:
Jakich pasażerów? Cały czas była mowa, że ofiary i poszkodowani to osoby czekające na przystanku.
Swoją drogą przez wiele lat prawie dzień w dzień pokonywałem tą trase samochodem. Jeżdziłem tędy i ponad 80 i niecałe 20 km/h (w korkach) i ręcze że zwolnienie do 40 w tym miejscu to śmierć w oczach. Kiedyś zwolniłem tam aby wypuścić autobus ruszający z przystanku a z tyłu jakiś idiota po klaksonie i światła. Kawałek dalej dla odmiany uszkodziłem sobie felgę o krawężnik przez kretyna, który musiał się zmieścić w lukę o długości jego pojazdu.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 sty 2006, 22:34

Plesim pisze:Jakich pasażerów? Cały czas była mowa, że ofiary i poszkodowani to osoby czekające na przystanku.
No ja nie wiem, ale w "Panoramie" podali, że prócz rannych z przystanku do szpitala trafił kierowca oraz dwoje pasażerów samochodu...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Robert 514
Posty: 2117
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:14
Lokalizacja: Wawa / Wrocław

Post autor: Robert 514 » 20 sty 2006, 22:59

Bastian pisze:
Plesim pisze:Jakich pasażerów? Cały czas była mowa, że ofiary i poszkodowani to osoby czekające na przystanku.
No ja nie wiem, ale w "Panoramie" podali, że prócz rannych z przystanku do szpitala trafił kierowca oraz dwoje pasażerów samochodu...
ten mądry kierowca jechał sam
a oficjalnie
:arrow: 3 osoby zmarły ma miejscu (mężczyzni 40 i 41 lat , kobieta 47 lat)
:arrow: 2 osoby zmarły w szpitalu (mężczyzna 27 lat zaraz po przewiezieniu , dziewczyna 21 lat kilka godzin potem)
:arrow: 2 osoby w stanie ciężkim leżą w szpitalu
:arrow: kilka osób w szoku albo lekko poturbowanych nie-wymagających hospitalizacji


naprawdę, współczuję i rodzinom i sprawcy i jego rodzinie

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 667
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:46
Lokalizacja: Nowe Górce

Post autor: Piotrek_2274 » 20 sty 2006, 23:11

Robert 514 pisze:naprawdę, współczuję sprawcy
owszem tez mu współczuje... braku mózgu. kto przy takiej pogodzie pędzi z taką prędkością...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 sty 2006, 23:14

Jak się ktoś w tym temacie zacznie żreć, będę ciął równo
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 20 sty 2006, 23:15

A ja wam mówię że i tak nic mu nie zrobią (tj. kierowcy tego samochodu).
Zaraz się znajdą okoliczności łagodzące np. że pogoda była zła, że ostatnio przeżył tragedię osobistą i to zachwiało jego stabilnością psychiczną (czyli nie był nie poczytalny w danej chwili) i jeszcze mnóstwo innych historyjek – na pewno jak weźmie dobrego adwokata to ułoży mu taką zgrabną historyjkę że dostanie wyrok 2 lat w zawiasach na 5 i odebranie prawa jazdy na 3 lata.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 21 sty 2006, 0:32

No tak, skoro przyszły lub obecny policjant tak pisze to nie ma się co dziwić że w tym kraju jest jak jest...Moim zdaniem nie odpuszczą mu - będzie presja społeczna wyroku i tak łatwo się nie wywinie....

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 21 sty 2006, 0:54

pk45 pisze:No tak, skoro przyszły lub obecny policjant tak pisze to nie ma się co dziwić że w tym kraju jest jak jest...Moim zdaniem nie odpuszczą mu - będzie presja społeczna wyroku i tak łatwo się nie wywinie....
Problem w tym, że to nie policja jest słabym ogniwem systemu sprawiedliwości. typowe jest co innego, policja łapie, sądy zwalniają. Sądy bronią przestępców, a nie ofiary itd. Wydaje mi się, że w Polsce za bardzo się krytykuje policję, a za mało właśnie sądy, a to one są beznadziejne. I myślę, że policjanci, zwłaszcza tacy co łapią po parę razy uciążliwych społecznie wandali, złodzei, drechów i chuliganów, żeby zobaczyć ich śmiejących się im w twarz dwa dni później, bo sąd znów dał d..., wiedzą najlepiej jak to jest. Smętne, ale prawdziwe.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 21 sty 2006, 1:28

Ja tam łudzę się (pewnie naiwnie) nadzieją że w końcu coś zaskoczy w wymiarze sprawiedliwości...Co prawda na kaczą ekipę nie głosowałem ale nie miałbym nic przeciw gdyby w końcu zrobili porządek z sądami i prokuratorami....A co do tego kierowcy to mam nadzieję że presja społeczna nie pozwoli sądowi wydać wyroku w zawieszeniu...

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 21 sty 2006, 10:03

Po wypadku Otylii wiekszośc pisała że ona i tak już poniosla kare i w dodatku zasłuzona dla narodu.
Jeśli ona ma byc na wolności a tego glupka chcecie wsadzić na 12 lat to ja tu nie widzę ŻADNEJ sprawiedliwości.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 21 sty 2006, 10:10

porównaj sobie skalę tragedii. A osoba sławna zawsze będzie na lepszej pozycji... sprawiedliowści nie ma, i nie będzie :P, chyba że w Rządzie, ale to razem z Prawem ;-)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 21 sty 2006, 10:58

pk45 pisze:No tak, skoro przyszły lub obecny policjant tak pisze to nie ma się co dziwić że w tym kraju jest jak jest...
Nie bardzo wiem o co masz pretensje do policji? Dowody są raczej jasne i jednoznaczne, a wyrok leży po stornie sądu – ja przedstawiłem tylko wersję jaka jest najbardziej prawdopodobna.
Zresztą to nie jest jedyny taki przypadek – identyczne sytuacje są w przypadku pseudo-kibiców. Wszczynają burdy, rozwalą pół miasta, porzucają kamieniami, butelkami i czym innym co mają pod ręką w policjantów, powybijają szyby w kilkunastu samochodach – wszystko jest nagrane na kamerę policyjną – sprawa trafia do sądu, a tam... dostają wyroki ograniczające się do zapłacenia po 50-100zł kary, i jeszcze są tak bezczelni i rozzuchwaleni bezkarnością że składają wnioski o rozłożenie tych śmiesznych sum na raty, na co praktycznie sądy się zawsze zgadzają. A koszty takiej akcji policji to kilkadziesiąt tysięcy złotych – oczywiście z pieniędzy podatników.

Kiedyś nie tak dawno byłem na sprawie takiego jednego „kibica” który zresztą za zranienie policjanta rzuconą płytą chodnikową miał sprawę karną i zastosowano wobec niego areszt. Byłem w obstawie na sali, i na pytanie sędziego dlaczego to zrobił odpowiedział że „Policja go sprowokowała”, a na późniejsze pytanie w jaki sposób policja go prowokowała odpowiedział „Bo ja nie lubię widoku policjantów w mundurach”.
Zgadnij jaki dostał wyrok – 200zł kary.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 21 sty 2006, 11:14

Rosa pisze:Po wypadku Otylii wiekszośc pisała że ona i tak już poniosla kare i w dodatku zasłuzona dla narodu.
Jeśli ona ma byc na wolności a tego glupka chcecie wsadzić na 12 lat to ja tu nie widzę ŻADNEJ sprawiedliwości.
Sprawy są nieporównywalne. Ona zabiła 1 osobę, on 5. Do tego brat Otylii jechał z nią świadomie i z własnej woli, więc podjął ryzyko, czego nie można powiedzieć o tych biedakach co stali na przystanku. Moim zdaniem sprawy są w podobnej kategorii, a tak różnej wagi, że Otylia może dostać minimum, a wczorajszy palant powinien dostać maksimum.

Pzdr.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 21 sty 2006, 11:45

Przykro mi ale nie moge się z tym zgodzić.
Jak ktos zabije "tylko" jedną osobe to wyrok minimalny (w nawiasach) a jak 5 to maksimum.
Chore jest u nas prawo które z jednej strony posiada coś takiego jak "znikoma szkodliwośc spoleczna" a nie ma np prac spolecznych.
Wg mnie kara w takim przypadku powinien byc rok więzienia, 1000h prac spolecznych polegających np na wykladach dla kursantów typu "patrzcie, jeździlem jak wariat i mam spaprane cale życie", i po 100 tys dla rodzin każdej z ofiar (też by sie pewnie nie wyplacil do konca życia).

ODPOWIEDZ