Modernizacja trasy tramwajowej Dw.Gdański - Bródno

Moderator: Wiliam

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 04 sty 2007, 14:26

MeWa pisze:tymczasem przystanek nr 08 zostaje zlikwidowany "do odwołania". Lokalizacja przystanków prezentuje się następująco:

http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/070103_starz.gif
krok w dobrym kierunku

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 04 sty 2007, 14:28

MisiekK pisze:
Siecool pisze:Kursy do Ostrołęki i Załubic zgarniają trochę narodu, ale nadal zostaje sporo osób.
Przystanek dla PKS-ow i prywaciarzy powinien byc pod wiaduktem kolejowym, tam gdzie byl zastepczy dla 518 w kierunku Nowodworow.
ZDM sie nei zgadza.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 04 sty 2007, 15:11

Gacek pisze:ZDM sie nei zgadza.
Miejski Inzynier Ruchu - znany skadinad.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 04 sty 2007, 15:45

MisiekK pisze:
Siecool pisze:Kursy do Ostrołęki i Załubic zgarniają trochę narodu, ale nadal zostaje sporo osób.
Przystanek dla PKS-ow i prywaciarzy powinien byc pod wiaduktem kolejowym, tam gdzie byl zastepczy dla 518 w kierunku Nowodworow.
Ale o którym przystanku mówicie, bo Siecool chyba o Bonifraterskiej a Ty o jakimś innym.

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 04 sty 2007, 15:47

Siecool o Bonifraterskiej,
Misiek o R.Starzyńskiego.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 04 sty 2007, 15:55

Szamot pisze:Siecool o Bonifraterskiej,
Misiek o R.Starzyńskiego.
Tak myślałem, a przystanku dla PKS i innych nie da się ot tak przenieść (bo i po ?). To by było bezsensowne utrudnianie życia pasażerom. Akurat obecnie jest raczej OK, dojeżdżasz komunikacją miejską i wsiadasz w inny pojazd.
Ale oczywiście całkowicie tak dla likwidacji Bonifraterskiej dla tramwajów i dodatkowo dla busów na objeździe zamkniętego odcinka Bonifraterskiej (ja bym i 103 stamtąd wycofał). Inna sprawa, że rzeczywiście jak przyjedziesz busem z Centrum lub w ogóle tramem to kluczenie do przystanku Dw.Gdański (na dole) jest takie średnio wygodne.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 04 sty 2007, 16:02

Szamot pisze:krok w dobrym kierunku
Nie wiem czy nie lepiej zostawić było przystanki na przeciwko siebie po jednej stronie...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36664
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 sty 2007, 16:25

Piotrek pisze:
Szamot pisze:krok w dobrym kierunku
Nie wiem czy nie lepiej zostawić było przystanki na przeciwko siebie po jednej stronie...
Tak. Tylko że po stronie mostu (więc jeszcze 03 zamiast 07).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 04 sty 2007, 16:27

Bastian pisze:Tylko że po stronie mostu (więc jeszcze 03 zamiast 07).
Owszem. Wtedy wszystkie przystanki byłyby skupione.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 04 sty 2007, 17:52

Rany! Przecież to skrzyżowanie jest w przebudowie... #-o
Widocznie nie mozna jeszcze tam zrobic przystanku, gdyz np. coś komus może spaść na łeb z estakady...

IMO dobrym krokiem jest usunięcie dubla w postaci przystanku 08 (teraz wystarczy nie robić "odwołania"). A w odpowiednim momencie "zawiesić do odwołania" też 07. Przed zakończeniem remontu ronda wywalamy pozostałe przystanki na trasie, i na ew. postulaty mieszkańców z okolicy R. Starzyńskiego 07/08 odpowiadmy, że to już linia tramwaju przyspieszonego i z pomiarów wynika, że nie ma na niej miejsca na ten przystanek. Ale maja do dyspozycji autobus 103 i 127.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 04 sty 2007, 18:10

Nie wiem czy takie protesty będą, wymiany na tych przystankach sa bardzo małe.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 05 sty 2007, 23:06

Ja pisałem o tym niejednokrotnie - nie tylko te przystanki trzeba wywalić, ale też - Pimot albo Batalionu Platerówek, następnie wszystkie (naprawdę wszystkie) aż do samego Żerania czyli 3 - ewentualnie jakby co to zostawić Budzyńskiej i nie dlatego że tam są takie potoki, ale żeby nie było takiej dziury między przystankami. Swoją drogą ZTM ma do tego talent i chyba największy w Polsce do dodawania przystanków pośpiechom i do utrzymywania beznadziejnych przystanków. A na takie przystanki szkoda klocków hamulcowych. Dobiegałem do przystanku WIelicka w kierunku Spartańskiej, a driver się nie zatrzymał, choć jest on normalny. I takie przypadki można mnożyć. Nie szukać oszczędności w drastycznych cięciach na wakacje (kiedy się nie można do 25 rano i po południu wbić) tylko w wywalaniu takich beznadziejnych przystanków, których słupków nie opłaca się nawet stawaiać. ](*,) . A jak jeździłem często ze szkoły na Jagiellońskiej do Gdańskiego to zawsze mnie szlag trafiał. Part Traugutta - to była najgorsza próba nerwów. I zobaczmy chociażby samą jedną linię 1 - ona w ciągu dnia zatrzymuję się tam 184 razy !!!!!! A tam jeździ 5 linii z wcale nie dużo gorszą od niej częstotliwością. Nawet nie liczcie - zobaczcie sobie te 5 linii - jak ich rozkład wygląda - na pewno jest tam około 800 postojów w ciągu dnia. Paranoja. Ja nie chcę wyjść na tego który ciągle krytykuje, a nic nie powie konstruktywnego, ale ogarnia mnie wściekłość nie miłośnika KM, tylko zwykłego pasażera, którego ma się w d.... , ale co jasne ZTM napisze zaraz, że wychodząc na przeciw potrzebą pasażerów uruchamiamy kolejny przystanek. Szkoda że nie potrafią rozróżnić kiedy wychodzą na przeciw postulatom 0.5 % pasażerów, a kiedy zmiana przystankowa jest naprawdę korzystna dla ogółu.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

ODPOWIEDZ