SKM w Warszawie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 15 sty 2007, 20:13

Ich problem. Niech sobie stoją. Jak się nie podoba to do KMów!!! My przecież płacimy więcej za podróż mimo że sulejówek jest niecały kilometr od przystanku granicznego

mgs84
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2006, 21:20
Lokalizacja: Korzona street

Post autor: mgs84 » 15 sty 2007, 20:14

dać im palec to całą rękę urwą, hehe

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 15 sty 2007, 20:20

Inaczej jak był remont tunelu. Wtedy ich usprawiedliwiałem. Teraz mają wspólny bilet więc nie widzę powodu by tłoczyli się w SKM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 sty 2007, 20:22

SKM jest dla Warszawiaków, gdyby Warszawa, to byście nią nie jeździli i Warszawiacy mają takie samo prawo do korzystania z niej.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 15 sty 2007, 20:22

Jak ci tłok przeszkadza to jeździj na rowerze. Warszawiacy mają takie samo prawo do jazdy SKM-ką jak i mieszkańcy Sulejówka ;)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 15 sty 2007, 20:25

Ja tylko mówię jak jest. Każdy ma prawo do SKM i jak sie warszawiakom podoba stanie to niech stoją

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8461
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 sty 2007, 22:40

Po pierwsze, to czy "warszawiacy" mają pretensje o to, że muszą stać, czy o tłok?
Po drugie, to czy byłyby takie problemy, gdyby SKMka jeździła częściej?

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 16 sty 2007, 1:35

Premo pisze:To jest nasz pociąg. Niech warszawa sobie stoi. Nie po to Sulejówek dopłaca 30tys/mies byśmy mieli stać. Przecież warszawiacy zawsze mogą skorzystać z pociągów KM w ramach wspólnego biletu. My nie mamy takiego przywileju więc wolimy tańszą SKM
Uch... Sam jestem z Legionowa i walczę z każdym przejawem niechęci warszawiaków do ludzi spoza stolicy... Ale jeszcze bardziej mnie szlag trafia jak to się dzieje w drugą stronę...
BP, NMSP...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2007, 10:30

Tu nie o niechęć chodzi. Faktycznie mieszkańcy np. Pruszkowa i Piastowa w tej chwili mają ograniczony wybór - jeśli ktoś jeździ po Warszawie i ma kartę miejską, to podróż SKM-ką jest dla niego po prostu tańsza, podczas gdy ursusiakom wszystko jedno, w co wsiądą. Podobnie w przedstawionej sytuacji z Sulejówkiem.

Nie ma co tu więc rozprawiać o animozjach, tylko jak najszybciej wprowadzić wspólny bilet na całej trasie S2 - tylko to uzdrowi sytuację.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 sty 2007, 11:31

Ja w ogóle nie rozumiem, po co Ursusiaki (tu trzeba uważać, by się nieprzeklawiaturzyć... :p ) w ogóle wsiadają do SKMki, skoro mimo wszystko w kiblach jest luźniej (zwłaszcza, gdy się Pruszków w nie przesiadł) a w szczycie jeżdżą częściej...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 16 sty 2007, 11:37

inż. Glonojad pisze:Ja w ogóle nie rozumiem, po co Ursusiaki
Może po prostu wsiadają do tego co podjeżdża pierwsze po ich dotarciu na stację?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2007, 12:18

Nie twierdzę, że w Ursusie w ogóle tak się dzieje. Ale z tego, co pisano powyżej, problem ten występuje w Rembertowie. A jak Premo napisał, tylko innymi słowy, o Rembertowiakach to, co Glonojad o Ursusiakach:
inż. Glonojad pisze:Ja w ogóle nie rozumiem, po co Ursusiaki (tu trzeba uważać, by się nieprzeklawiaturzyć... :p ) w ogóle wsiadają do SKMki, skoro mimo wszystko w kiblach jest luźniej (zwłaszcza, gdy się Pruszków w nie przesiadł) a w szczycie jeżdżą częściej...
...toście go mało nie zadeptali... :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 sty 2007, 12:46

Jakby lekko częściej pociągi na linii Grodziskiej jeżdżą...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8461
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 16 sty 2007, 13:11

196 i 198 nadal są skoordynowane z SKMką, więc nic dziwnego, że i rembertowianie i okoliczni z SKMki korzystają...;-)

Ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby ludzkie przyzwyczajenia zmieniły sie za kilka dni. Dopiero wczoraj otworzono średnicę...
(ciekawe kiedy i czy zmienią się rozkłądy 196 i 198...)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 sty 2007, 13:12

Fakt.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ