Kolejki HO

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Marcinos
Posty: 183
Rejestracja: 07 lut 2006, 18:24

Post autor: Marcinos » 18 lut 2007, 20:55

Kto z was posiada makietę kolejki. :?: Gdzie w Warszawie można kupić "zestawy startowe".

Z uwagi na hopla, którego mam od dzieciństwa postanowiłem zbudować makietę. Tylko jestem ciekawy, ile na to wydam :)
Proboszcz powinien iść liczyć swoje owieczki.

Liczą się tylko marzenia i wysiłek, jaki się włoży by je zrealizować.

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 18 lut 2007, 21:03

parowozik <m> sw. krzyska, www.makieta.pl, allegro .-) te 2 pierwsze polecam ;)
MOBILIS Ursus

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 18 lut 2007, 21:04

Swego czasu całkiem fajny sklep był przy przystanku BW1920 -> RZS. Pamiętam również, że bodajże w 3 niedzielę miesiąca w Muzeum Techniki organizowane są giełdy modelarskie. O terminie informuje stosowne ogłoszenie na tablicy przed wejściem. Można kupić naprawdę bardzo fajne cudeńka :) Sklep modelarski był jeszcze w pawilonach przy rogu Grójeckiej i Dickensa. Natomiast samo hobby niestety do tanich nie należy :(
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5307
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 18 lut 2007, 21:05

Kiedyś był jeszcze sklep na Wilczej dobrze zaopatrzony. Nie wiem czy jeszcze działa.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 18 lut 2007, 21:08

Bardzo fajny sklep był kiedyś w Łodzi w pobliżu Placu Wolności i pętli na Pomorskiej. Kupiłem tam swego czasu kilka fajnych rzeczy. Ale pewnie już nie działa bo właściciel nie był młody, a byłem tam ostatnio kilkanaście lat temu. I moja ulubiona Składnica Harcerska na Starym Mieście w Jeleniej Górze, gdzie swego czasu przez 2 tygodnie co drugi dzień obiecywano mi załatwienie tunelu do kolejek. Oczywiście nie załatwili, ale kupiłem tam fajne tory tzn.- nie krótkie, a długie, które można modelować tzn. tworzyć zakręty itp.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 18 lut 2007, 21:36

marcu albo w kwietniu bedzie w norblinie wieksze "spotkanie" modelarzy, kmkm zapewnia linie z zabytkowym tramwajem ;)
MOBILIS Ursus

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7692
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 18 lut 2007, 21:56

chruscik pisze:kmkm zapewnia linie z zabytkowym tramwajem ;)
Albo i nie zapewni po ubieglorocznych problemach.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 18 lut 2007, 22:04

Kiedyś zbłądziwszy w poszukiwaniu bodajże Instytutu Resocjalizacji i czegośtam UW widziałem sklep modelarski, to gdzieś pod drodze przy Podchorążych było.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 18 lut 2007, 22:15

TGM pisze:Kiedyś był jeszcze sklep na Wilczej dobrze zaopatrzony. Nie wiem czy jeszcze działa.
Jakiś sklep na Wilczej działa. Poza tym są giełdy kolejek (chyba co 2 tygodnie albo raz na miesiąc).
xxx

Marcinos
Posty: 183
Rejestracja: 07 lut 2006, 18:24

Post autor: Marcinos » 18 lut 2007, 22:20

R-11 Kleszczowa pisze:Swego czasu całkiem fajny sklep był przy przystanku BW1920 -> RZS.


Byłem tam. Ale "zestawów startowych", na których mi zależy nie mieli. W ogóle nic nie mieli. Choć rzeczywiście, jak za czasów technikum kolejowego bawiłem się "kolejką" to był tam dobry sklep.
Proboszcz powinien iść liczyć swoje owieczki.

Liczą się tylko marzenia i wysiłek, jaki się włoży by je zrealizować.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 18 lut 2007, 22:26

Zestawy startowe bywają też w większych markietach, natomiast w Galerii Mokotów był/jest przyzwoity sklep modelarski...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 lut 2007, 22:28

JacekM pisze:natomiast w Galerii Mokotów był/jest przyzwoity sklep modelarski...
a o ile droższy od pozostałych? :>
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 18 lut 2007, 22:29

Ja tu tylko sprzątam.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 lut 2007, 22:33

JacekM pisze:Ja tu tylko sprzątam.
nie

JA :D
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 19 lut 2007, 10:50

Marcinos pisze:Gdzie w Warszawie można kupić "zestawy startowe"
"Parowozik" na stacji metra Świętokrzyska. Zestawów startowych mają tam sporo i jest chyba najtańsze miejsce (oprócz giełdy). Sklep na Wilczej uważany jest za jeden z droższych ale "produkuje" modele (głownie Polskie), niedostępne gdzie indziej. Jest jeszcze sklep firmowy "Dream", który jest przedstawicielem firmy Roco, w Ząbkach na ul. Piłsudskiego 97B.
Marcinos pisze:Tylko jestem ciekawy, ile na to wydam
To bardzo szerokie pojęcie. Napiszę tak od ok. 200 zł do .... (tu możesz wstawić każdą liczbę >200 zł).
Cena zależy od producenta, rodzaju sterowania (analogowe lub cyfrowe), rodzaju wykonania (w skrócie: amatorskie czy profesjonalne) i od wielu innych czynników (w tym i miejsce zakupu). Raczej na makietę trzeba przeznaczyć grubsze fundusze. Ja właśnie z tego powodu zrezygnowałem. Pozostał mi zestaw startowy + zestawy uzupełniające torów oraz trochę wagonów pasażerskich i raczej to sprzedam niż będę poszerzał tą kolekcje.

ODPOWIEDZ