[apel] Rozbudowa Lotniska Okęcie

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 kwie 2007, 20:19

MeWa pisze:tylko, że z Modlina robimy lotnikso prowincjonalne, o znaczeniu warszawskim. Lotnisko w Mszczonowie (mniej w Sochaczewie) byłoby ponadregionale - dobre skomunikowanie z wieloma dużymi ośrodkami w Polsce.
Czyli tak- wkładamy ogromne środki w rozbudowę lotniska na Okęciu i dodatkowo budujemy port, który ma przejąć gro zadań Lotniska Chopina :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 kwie 2007, 20:21

Okęcia wiecznie rozbudowywać nie będziesz...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 kwie 2007, 20:25

MeWa pisze:Okęcia wiecznie rozbudowywać nie będziesz...
Pełna zgoda. Tylko obecnie wkłada się ogromne fundusze w to lotnisko, a kolejne przez wiele najbliższych lat, szczególnie po przeprowadzce tanich linii do Modlina, nam nie potrzebne :> O kolejnym lotnisku możemy pogadać tak za 25-35 lat :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 kwie 2007, 20:45

ZTCP, to dodatkowe lotnisko w pierwszej fazie i tak miałoby być wykorzystywane w lotach towarowych, tranzytowych i nocnych.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 16 kwie 2007, 20:46

MeWa pisze:Lotnisko w Mszczonowie (mniej w Sochaczewie) byłoby ponadregionale - dobre skomunikowanie z wieloma dużymi ośrodkami w Polsce.
:?: Chodzi o prężny PKS Mszczonów? :> Nie kojarzę, czy tam są w ogóle tory (Skierniewice - Pilawa? CMK? Nie mam pod ręką mapy :neutral: )
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 kwie 2007, 20:47

JaBaal pisze:
MeWa pisze:Lotnisko w Mszczonowie (mniej w Sochaczewie) byłoby ponadregionale - dobre skomunikowanie z wieloma dużymi ośrodkami w Polsce.
:?: Chodzi o prężny PKS Mszczonów? :> Nie kojarzę, czy tam są w ogóle tory (Skierniewice - Pilawa? CMK? Nie mam pod ręką mapy :neutral: )
Myślę, że Witkowi chodzi o Gierkówkę- w końcu do 2013 to ma być droga ekspresowa S8 :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 kwie 2007, 20:52

JaBaal pisze:Nie kojarzę, czy tam są w ogóle tory (Skierniewice - Pilawa? CMK? Nie mam pod ręką mapy :neutral: )
przez Mszczonów przechodzi linia kolejowa Skierniewice - Łuków, a w pobliżu CMK (bocznica z linii S-Ł).
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

mgs84
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2006, 21:20
Lokalizacja: Korzona street

Post autor: mgs84 » 16 kwie 2007, 21:03

Ogólnie to lotnisk w Polsce mamy za mało. Mamy obecnie w przeliczeniu na mieszkańca najmniej lotnisk w UE. Mazowieckie pod tym względem na tle innych województw stoi dobrze, ale i tak jest za mało.

Obecnie mamy na okęciu 2 krzyżujące się pasy startowe (których przepustowość jest około 20% większa od przepustowości 1 pasa). W modlinie planowany jest jeden pas startowy i jeden terminal. Nie wiem jak planowany jest mszczonów ale pewnie też jeden terminal i jeden pas. Czyli jeśli wszystko się uda to będzie 5 terminali (razem z Etiudą) i 3,5 pasa startowego (4 jeśli zostanie wybudowany równoległy pas do obecnego 15-33). W porównaniu z innymi stolicami wypadamy blado.

Pamiętajmy również, że każde lotnisko będzie miało inne priorytety. Modlin to przede wszystkim low costy, okęcie to ruch linii normalnych , a mszczonów to będzie lotnisko regionalne zarówno dla Warszawy, jak i Łodzi.

Weźmy takie USA. Tam nawet takie miejscowości wielkości powiedzmy Nowy Dwór Mazowiecki ma swoje lotniska. Albo taki Nowy York ma lotniska równie blisko lotnisko centrum (LaGuardia) lub Chicago (Midway - zobaczcie jak to wygląda: http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&q ... iwloc=addr).
Widzicie te zabudowania?

Poza tym więcej lotnisk to większa konkurencja dla obecnego monopolu PPLu, który narzuca horrendalne stawki.

Jeszcze jedno - to nie będzie 3 pas startowy. Tylko 2. Wraz z rozbudową lotniska planowane jest zlikwidowanie pasa na kierunku 11-29.

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 16 kwie 2007, 21:04

Zajrzałem do mapy:
Obrazek
Miałeś rację, MeWa, CMK+Sk-ce-Pilawa+S8. Skomunikowanie dobre. Ale i tak, jak R-11, na najbliższe co najmniej 10 lat nie widzę powodu do budowy tam lotniska. Za jakieś 15-20 mogłoby być głównym lotniskiem w Polsce, zarówno dla Warszawy jak i Łodzi, konieczne byłoby pewnie doprowadzenie po istniejących liniach szybkiej kolejki z obu aglomeracji, bo to chyba jednak za daleko na jazdę autobusem.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

mgs84
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2006, 21:20
Lokalizacja: Korzona street

Post autor: mgs84 » 16 kwie 2007, 21:07

JaBaal pisze:co najmniej 10 lat nie widzę powodu do budowy tam lotniska.=
Za jakieś 10 lat to miasto się rozbuduje i znowu będą protesty że za głośno.

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 16 kwie 2007, 21:19

Chodzi o miasto Mszczonów? Myślę, że Mszczonowianom raczej by zależało na międzykontynentalnym lotnisku a nie na 'zwaleniu' takiej inwestycji, choć tacy, dla których będzie za głośno, będą zawsze i wszędzie.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 kwie 2007, 21:50

mgs84 pisze: Weźmy takie USA. Tam nawet takie miejscowości wielkości powiedzmy Nowy Dwór Mazowiecki ma swoje lotniska.
IMO Polska i USA to dwa różne światu. Nie ma tu czego porównywać- szczególnie pod względem infrastruktury i zapotrzebowania na nią :>
mgs84 pisze: Jeszcze jedno - to nie będzie 3 pas startowy. Tylko 2. Wraz z rozbudową lotniska planowane jest zlikwidowanie pasa na kierunku 11-29.
Który to pas może zablokować budowę POW :] Ale nie żebym był mu przeciwny- wręcz przeciwnie- popieram tą inicjatywę.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 16 kwie 2007, 21:58

R-11 Kleszczowa pisze:IMO Polska i USA to dwa różne światu. Nie ma tu czego porównywać- szczególnie pod względem infrastruktury i zapotrzebowania na nią :>
zwłaszcza, że pojedyncze stany są większe od Polski, więc odległości maja naprawdę duże znaczenie
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

mgs84
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2006, 21:20
Lokalizacja: Korzona street

Post autor: mgs84 » 16 kwie 2007, 21:58

R-11 Kleszczowa pisze:
mgs84 pisze: Weźmy takie USA. Tam nawet takie miejscowości wielkości powiedzmy Nowy Dwór Mazowiecki ma swoje lotniska.
IMO Polska i USA to dwa różne światu. Nie ma tu czego porównywać- szczególnie pod względem infrastruktury i zapotrzebowania na nią :>
Zgoda. Tylko czemu nie dążyć do ideału ;)
Co do POW. Można to zrobić tak: http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&q ... iwloc=addr

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 kwie 2007, 22:03

mgs84 pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: IMO Polska i USA to dwa różne światu. Nie ma tu czego porównywać- szczególnie pod względem infrastruktury i zapotrzebowania na nią :>
Zgoda. Tylko czemu nie dążyć do ideału ;)
Co do POW. Można to zrobić tak: http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&q ... iwloc=addr

Możemy dążyć do ideału tylko rodzi się pytanie czy stać nas na to :?:

Jest taki wariant, ale obecnie trasa jest zaplanowana jako zwykła droga bez tuneli itp. więc trzeba by wszystko od nowa projektować, a to oddala budowę trasy.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ