Mapa komunikacji miejskiej

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 maja 2007, 11:15

Colony pisze:Może coś takiego. Nudziło mi się kiedyś.
:arrow: Świetne. Tylko mimo wszystko umieściłbym na tej mapce same linie podmiejskie. Miejskie wyjeżdżające kawałek poza granice Warszawy powinny być w całości na mapie linii dziennych (powinna ona obejmować całą strefę miejską). Gdyby ZTM zrobił coś podobnego jak Ty, to dobrze by było, gdyby pojawiły się na niej także nazwy zespołów przystankowych dla linii podmiejskich.

//edit by R-11: usunięto link, na prośbę Colonego.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2832
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: tam gdzie tramwaj wciąż nie może dojechać
Kontakt:

Post autor: Colony » 16 maja 2007, 11:23

Dziękuję. :) Mam to i w wersji z samymi podmiejskimi, ale teraz naprawdę upraszam o usunięcie mapki z cytowania. Forumowicz mnie ostrzegał, uwiarygadniając to odpowiednim artykułem.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 maja 2007, 11:24

Niech zgadnę "Firma kartogrficzna z Łodzi na masową skalę pozywa osoby które na swych
stronach umieściły obrazy map z programów mapowych firm Cartall i e-Mapa.(...)" ?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 maja 2007, 11:27

Colony pisze:Dziękuję. :) Mam to i w wersji z samymi podmiejskimi, ale teraz naprawdę upraszam o usunięcie mapki z cytowania. Forumowicz mnie ostrzegał, uwiarygadniając to odpowiednim artykułem.
Podmiejskie eNki by się jeszcze przydały :idea:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2832
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: tam gdzie tramwaj wciąż nie może dojechać
Kontakt:

Post autor: Colony » 16 maja 2007, 11:35

solaris8315 pisze:Niech zgadnę "Firma kartogrficzna z Łodzi na masową skalę pozywa osoby które na swych stronach umieściły obrazy map z programów mapowych firm Cartall i e-Mapa.(...)" ?
Tak jest.
R-11 Kleszczowa pisze:Podmiejskie eNki by się jeszcze przydały
Są już w robocie, na osobnej mapce, czekam tylko aż ZTM skończy się dogadywac z gminami i poda nowe trasy N61 i N63.

Jak mówiłem każdą z nich chętnie udostępnię, ale tylko przez PM, niestety.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 maja 2007, 11:41

R-11 Kleszczowa pisze://edit by R-11: usunięto link, na prośbę Colonego.
:arrow: OK. Na szczęście zdążyłem w ostatniej chwili zapisać sobie tę mapkę :).

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 22 maja 2007, 11:49

O, a na mapie jest zaznaczony parking P+R - nie widziałem tego wcześniej :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 01 cze 2007, 17:48

gofer_415 (post z tematu HUMOR na WOLNE CHWILE) pisze:Odcinek Pl.Grunwaldzki - Rondo,, Radosława '' nadal nie poprawili, wg. mapy jeździ tam 606. :DWpadka na planie
Gofer, mam nadzieję, że się nie obrazisz za "przeniesienie" tego w dobre miejsce ;)

ness
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 01 cze 2007, 20:54

Takich wpadek jest troche wiecej.
604 jezdzi dalej Batorego a 601 Podskarbinska.
Do tego Pulawska od Karczunkowskiej na pld jest pociagnieta czarna linia oznaczajaca ze dany odcinek jest obslugiwany nocnymi...

A jeszcze jesli chodzi o schemat nocnych
http://ztm.waw.pl/mapa-noc.php
Po kliknieciu interesujacego obszaru wczytuje sie nowy schemat, ale mapka calej sieci nocnych jest troche mylaca (czytaj stara jeszcze) :>

Ostatnie 'ale'
Moze zamiast do czerni i bieli dodac niebieski? :>
A raczej przemalowac na niebiesko trasy i wszystkie oznaczenia tyczace sie KM, a na czarno zostawic informacje drogowe typu: w kier jakiego miasta wylotowka, plus wszystko co sie podpina pod kolej.
Powod: Po pierwsze estetycznie imo lepiej, po drugie czytelniej, ale takze unikniecie niejasnosci np wyjazd z wawy Lodygowa.
Ktos moze dociec ze schematu ze dojedzie nocnikiem do Wolomina :>

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 cze 2007, 15:20

:arrow: Na tym fragmencie mapy linii nocnych: http://ztm.waw.pl/mapa/mapa_n2.htm linia N11 jedzie starym odcinkiem Głębockiej wzdłuż Parku Leśnego Bródno, chociaż wszystkie autobusy kursują już nową jezdnią, co wynika choćby z mapy linii dziennych: http://ztm.waw.pl/mapa/mapa_2.htm .

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 03 cze 2007, 15:23

MZ pisze::arrow: Na tym fragmencie mapy linii nocnych: http://ztm.waw.pl/mapa/mapa_n2.htm linia N11 jedzie starym odcinkiem Głębockiej wzdłuż Parku Leśnego Bródno, chociaż wszystkie autobusy kursują już nową jezdnią, co wynika choćby z mapy linii dziennych: http://ztm.waw.pl/mapa/mapa_2.htm .
No to chyba tam po piachu jeździ :D Przydałyby się jeszcze strzałki jak N11 jedzie do i z Skarbka z Gór. N13 z/do Choszczówki takie ma..

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 cze 2007, 16:28

solaris8315 pisze:Przydałyby się jeszcze strzałki jak N11 jedzie do i z Skarbka z Gór. N13 z/do Choszczówki takie ma.
:arrow: Ale na N13 rozbieżny jest środkowy fragment trasy, a N11 robi pętlę uliczną. Na dobrą sprawę kierunek można odczytać na podstawie lokalizacji przystanków.
Nie zmienia to oczywiście faktu, że strzałki nie zaszkodziłyby.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 03 cze 2007, 16:30

Przypominam o powszechnym analfabetyzmie komunikacyjnym ;)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 cze 2007, 1:31

:arrow: Brak strzałek może być znacznie bardziej mylący na Grotach, bo trudno zauważyć linię pod nazwą ulicy Bolimowskiej: http://www.ztm.waw.pl/mapa/mapa_n4.htm .

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 06 cze 2007, 14:41

Na mapie nie ma i nie było objazdów ulicy Jagiełły (1 trwającego 5 tygodni i drugiego, który się dziś zaczął), w dalszym ciągu zaznaczony jest objazd ul. Lalki. #-o

Dla porównania objazd 149 na tym samym kwadracie uaktualniany był na bieżąco.

ODPOWIEDZ