Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 cze 2007, 10:15

MZ pisze:
Rosa pisze:Autobusy wracaja na ulicę Abrahama.
:arrow: A kiedy tamtędy ostatni raz jeździły?
Dość dawno. Chyba od czasu wydłużenia 301 na Zwycięzców to się tam regularna linia nie pojawiła :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 29 cze 2007, 10:40

MZ pisze:
Rosa pisze:Autobusy wracaja na ulicę Abrahama.
:arrow: A kiedy tamtędy ostatni raz jeździły?
Jeśli natomiast chodzi o obecne objazdy linii 123 i 301, to wielu kierowców nie dojeżdża do ronda za wiaduktem Trasy Siekierkowskiej. Zawracają na skrzyżowaniu zaraz za wiaduktem (choć w międzyszczycie mogliby też przejeżdżać przez pętlę).
Najgorsze to nie jest to gdzie zawracają a to że nie wiadomo gdzie który jedzie. Wczoraj widzialem ciekawą sytuację gdy na przystanek podjechały 2x123 i zaraz za nimi 2x301 i było jedno wielkie bieganie i wypytywanie się czy ten na Wiatraczną, czy może na Okęcie.

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 29 cze 2007, 10:41

MZ pisze:Zawracają na skrzyżowaniu zaraz za wiaduktem (choć w międzyszczycie mogliby też przejeżdżać przez pętlę).
Czasami tak Neoplan na 301 robi, że wjeżdża na perony gocławskiej pętli i wyjeżdża jak linie tam krańcujące.

A na Abrahama...super, że pojawią się tam linie, choć mi brakuje tam pośrodkowych przystanków. Same obiazdy świadczą o tym, że ta ulica powinna być przystosowana do komunikacji miejskiej (czyt. przystanki). Po tych wszystkich remontach mogłoby tam (jak i na Umińskiego) zawitać na stałe 117 [-o< (skrócone do Bokserskiej O-) ).
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 cze 2007, 12:08

R-11 Kleszczowa pisze:
MZ pisze: :arrow: A kiedy tamtędy ostatni raz jeździły?
Dość dawno. Chyba od czasu wydłużenia 301 na Zwycięzców to się tam regularna linia nie pojawiła :-k
Nieprawda. Ostatni raz to był wrzesień 2002, jak Fieldorfa była przebudowywana na okoliczność otwarcia TS.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 cze 2007, 12:18

pawcio pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Dość dawno. Chyba od czasu wydłużenia 301 na Zwycięzców to się tam regularna linia nie pojawiła :-k
Nieprawda. Ostatni raz to był wrzesień 2002, jak Fieldorfa była przebudowywana na okoliczność otwarcia TS.
Mówiłem o trasach nieobjazdowych :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 cze 2007, 12:21

A pytanie chyba było ogólne. Przynajmniej ja je tak zrozumiałem.
A liniowo to ostatnio jeździło tam faktycznie 301 na trasie Wiatraczna-Gocław-Wiatraczna przed połączeniem tej linii ze 168, czyli coś koło 1998-1999 roku.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 cze 2007, 12:24

pawcio pisze:A pytanie chyba było ogólne. Przynajmniej ja je tak zrozumiałem.
Ja zrozumiałem je jako pytanie o stałe trasy - chociaż znając upodobania MZ mogłem faktycznie je inaczej zinterpretować. :grin:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 29 cze 2007, 12:56

R-11 Kleszczowa pisze:Ja zrozumiałem je jako pytanie o stałe trasy - chociaż znając upodobania MZ mogłem faktycznie je inaczej zinterpretować.
:arrow: Pytanie było ogólne. Nieważne - stała trasa czy objazd. Ważne, że coś tamtędy jeździło ;).

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 29 cze 2007, 19:26

Maro D. pisze:(...)mogłoby tam zawitać na stałe 117 (skrócone do Bokserskiej ).
Nie wiem z której strony chcesz skracać :> , ale najpierw poproszę coś sensownego w zamian na Służewiu. EOT.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 cze 2007, 20:36

Mało masz sensownych linii na Służewiu? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 cze 2007, 20:44

Wbrew pozorom nie tak dużo. Jeżeli chodzi o zastępstwo dla 117 na Wilanowie.
Poza tym skoro Gocław ma już 507, to nie ma potrzeby podnoszenia częstotliwości 117, którą blokuje Wilanów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 cze 2007, 21:00

Zgadza się co do częstotliwości. Zgadzam się też co do potrzeby połączenia Wilanowa ze Służewiem i Służewcem. Ale Bambi pisał o samym Służewie, a tam sytuacja wcale zła nie jest.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 cze 2007, 21:13

Dokładnie. Myślę, że póki co 117 nie ma co ruszać.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 29 cze 2007, 22:38

bambi pisze:
Maro D. pisze:(...)mogłoby tam zawitać na stałe 117 (skrócone do Bokserskiej ).
Nie wiem z której strony chcesz skracać :> , ale najpierw poproszę coś sensownego w zamian na Służewiu. EOT.
Hmm...a gdyby tak dać 124 po trasie: Paluch, Ogrodników, Paluch, Na Skraju, al. Krakowska, Hynka, Sasanki, Marynarska, al. Wilanowska, al. Lotników, Wałbrzyska, Nowoursynowska, Dolina Służewiecka, al. Wilanowska, Przyczółkowa, Wilanów,

za jednym zamachem skracając 117 do Bokserskiej a 301 do Szczęśliwic (podobno ZTM miał taki pomysł)? W sumie czy 124 musi być takie krótkie? Mógłby to być ciekawy, mokotowsko - włoski obwód. :-k
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 cze 2007, 22:42

Obwód to będzie, jak wiadukt na Poleczki skończą (165 + 177). Wydłużaniu 124 mówimy nie (bo korki na Sasanki).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ