Trasa i Most Krasińskiego

Moderator: Wiliam

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 07 wrz 2007, 23:12

inż. Glonojad pisze:Trochę późno to info... i nie żadni Zieloni, lecz rada dzielnicy! ](*,)
To to samo.

Informacje z konsultacji. Wpierw to, co wiecie:
Trasa wraz z mostem będzie miała przekrój 2x2 plus cichy tramwaj po środku
Czego być moze nie wiecie, a co zmartewi tych z Bródna - pierwszy etap to będzie trasa tylko do Jagiellońskiej. I to ma być wykonane do 2010 roku (no... powiedzmy do 2011). Drugi etap, czyli połączenie z Budowlaną... nie wiadomo kiedy, ale na prezentacji pokazali prognozowane natężenie ruchu dla całej trasy na rok 2031... Mieć nadzieję, że II etap będzie jednak wcześniej, niż nw 2030 roku.
Projekt I etapu ma być gotowy wiosną 2008. Być może na jesieni 2008 ruszą prace.
Projekt nie przewiduje też modernizacji Pl.Wilsona. To wykona ktoś inny i mamy tylko zapewnienia, że oba projekty będa wykonywane równoczesnie.

Na Żoliborzu było około 60 osób (dzień wcześniej na Targówku tylko 30, z czego 15 z Żoliborza).
Odniosłem wrazenie, że projektanci po wczorajszym dniu i spotkaniu konsultacyjnym na Targówku wyciągnęli wnioski.
Ogólnie było w miarę spokojnie. Z widowni było wiele pytań, kilka głosów oszołomskich, ale ogólnie spotkanie konsultacyjne było konstruktywne:
1. Przystanek tramwajowy na Krasińskiego zostanie przeniesiony bliżej Wisły, niemal do samego węzła z Wisłostradą
2. Ulica Czarnieckiego dzięki powyższemu utrzyma wszystkie relacje skrętne
3. Będzie przewidziany zjazd z Wisłostrady na Gwiaździstą.

Kilka kwestii, o których być może projektanci nie wspominali wczoraj:
- Most Krasińskiego i Północny mają być budowane i oddawane równocześnie (notabene 19 września są konsultacje w sprawie TMP) - ta informacja uspokoiła nieco tych, co mówili o tranzycie i tirach.
- podkreślano kilkakrotnie, że most z trasą są dla ruchu lokalnego, a nie tranzytowego.

Był jeden zielony, ale się nie odzywał. Zielone Mazowsze widziałoby ten most jako tylko tramwajowo - rowerowy. Ostatecznie jako 2 x 1 i takąż też chca ulicę Krasińskiego. Należy się spodziewać, że ZM będzie protestowało i skarżyło wszystko, co można. Oni powszechnie rozpuszczają informacje o ruchu tranzytu i tirach na Żoliborzu.

Spytalem się projektanta o kwestie konstrukcji mostu i ewentualnego konfliktu z przyrodnikami - ornitologami (gdyż most jak ma wyglądac, to wiecie - z łukiem na górze). Odpowiedź padła lepsza, niż się spodziewałem. Od pewnego czasu prowazone są konsultacje z przyrodnikami i ich uwagi będą brane pod uwagę. Od razu piszę - bez obaw. OTOP, to nie oszołomy typu ZM. Oni nie mają nic przeciwko drogom i mostom w Warszawie. Chcą jedynie, by inwestycja była tak wykonana, by miała jak najmniejszy wpływ na środowisko. Przyrodnicy zawsze wychodzą z konstruktywnymi propozycjami i uwagami.

Mamy prezentację z tych konsultacji. Wkrótce u nas na stronie.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2832
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: tam gdzie tramwaj wciąż nie może dojechać
Kontakt:

Post autor: Colony » 07 wrz 2007, 23:16

Tylko się cieszyc. Mam nadzieję, że pójdzie to wszystko z niewielkim opóźnieniem.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 wrz 2007, 23:17

przecież doprowadzenie trasy tylko do Jagiellońskiej nie ma sensu i tak trzeba będzie dojechać do zjazdów z sąsiednich mostów, lepiej byłoby na odwrót - najpierw wiadukt nad torami
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 07 wrz 2007, 23:27

Niby fajnie, ale fakt - trasa tylko do Jagiellońskiej absolutnie nie ma sensu. :/ I tak trzeba będzie się pchać na południe czy północ.

Myślą o 2030? Niech pomyślą "trochę" wcześniej...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 07 wrz 2007, 23:55

Nie wiem kiedy będzie II etap z estakadami do Budowlanej. Pokazali tylko na prezentacji natężenie prognozowane na 2031 rok, z wykonaną całą trasą.
Ja myślę, ze II etap będzie w latach 13-20.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 wrz 2007, 10:49

Natężenie na 2031 było pokazane dlatego, że to rok otwarcia +20 - nie wyciągałbym z tego wniosków dotyczących terminu realizacji II etapu.
Niemniej sam I etap nie ma wielkiego sensu komunikacyjnego...

[ Dodano: 2007-09-08, 10:56 ]
Ciekawe (albo "ciekawe") rzeczy można przeczytać na stronie ZM - podejrzewam, że raport z konsultacji na Żoliborzu cichego przedstawiciela będzie w podobnym tonie.
http://www.zm.org.pl/?a=krasinskiego_targowek-079
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 08 wrz 2007, 13:13

inż. Glonojad pisze:Ciekawe (albo "ciekawe") rzeczy można przeczytać na stronie ZM - podejrzewam, że raport z konsultacji na Żoliborzu cichego przedstawiciela będzie w podobnym tonie.
Ja bym tych ludzi do puszczy wysłał 8-[
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 wrz 2007, 13:39

Piotrek pisze:Ja bym tych ludzi do puszczy wysłał
Ja w tundrę. Idealne warunki dla takich parapetów... ](*,)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 wrz 2007, 15:47

Najbardziej mnie powalił "argument", że "skoro nie można negocjować faktu powstania ulicy i jej zakresu, to nie są to żadne konsultacje". Durnie jakoś zapomnieli, że trasa została zapisana w Studium Uwarunkowań, uchwalonym przez Radę Miasta, heh.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 08 wrz 2007, 16:34

No przecież pisałem, że zieloni będą protestować.
Wg ZM Warszawa ma wystarczająco dużo mostów i więcej nie trzeba:
http://www.zm.org.pl/?a=most_krasinskiego-078

Jeśli dodam, że kilka osób z ZM wywodzi się z Przyjaznego Miasta, a ZM bardzo chętnie wchodzi we współpracę z ludźmi blokującymi budowę hipermarketów w Łodzi lub Białymstoku (i odstępującymi od protestów po wpłaceniu odpowiedniej sumki na działalność danego stowarzyszenia), to wszystko staje się jasne...
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 08 wrz 2007, 17:16

robert-c pisze:Wg ZM Warszawa ma wystarczająco dużo mostów i więcej nie trzeba:
Wiedeń ma 5 mostów. Z tego co ja liczyłem to mieli ich kilkanaście. Tam jest nie tylko właściwy Dunaj. Do tego mosty autostradowe. Brednie i demagogia. Co tacy ludzie robią w Warszawie - to ja nie wiem. Przecież można mieszkać obok Ustrzyk Górnych czy na Podlasiu 8-[
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 wrz 2007, 20:34

Poza tym w Wiedniu 3/4 miasta leży po jednej stronie rzeki.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 wrz 2007, 8:37

A w dzisiejszym "Echu miasta" przeczytać można m.in., że niepokój wzbudzają "plany poprowadzenia tramwaju wąskimi uliczkami Żoliborza". Krasińskiego (2x4) to jest ta wąska uliczka? :shock: :D ](*,)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 671
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 14 wrz 2007, 9:14

inż. Glonojad pisze:A w dzisiejszym "Echu miasta" przeczytać można m.in., że niepokój wzbudzają "plany poprowadzenia tramwaju wąskimi uliczkami Żoliborza". Krasińskiego (2x4) to jest ta wąska uliczka? :shock: :D ](*,)
Bo pewnie okolicznym mieszkańcom będzie przeszkadzać, że nie będą mogli tam (pomiędzy jezdniami) psów wyprowadzać, żenada =;

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 wrz 2007, 9:17

A może jakiś deweloper miał chrapkę na ten pas zieleni? ](*,)
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ