Dyskusje o PKSach wszelakich

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 wrz 2007, 17:50

inż. Glonojad pisze:To jest jakiś kretynizm, że dworcem zarządza jeden z przewoźników. Powinna to robić niezależna firma, wyłoniona w przetargu przez miasto, reprezentująca interesy miasta, a ceny dostępu ustalone powinny być jednorodnie dla wszystkich.
:arrow: Ale tak jest praktycznie w każdym mieście. Zresztą trudno tutaj mówić o zarządzaniu przez miasto terenem, który jest własnością danego przewoźnika.

przemas1989
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2007, 11:59

Post autor: przemas1989 » 17 wrz 2007, 13:51

ziomal pisze:
Nad Wisła/Bator pisze:W swojej historii miałem dużo rzeczy, które uruchomiłem. Metro zaczęło jeździć właśnie za moich czasów.
Metro budowało się wtedy od dziesięciu lat, a do obowiązków tego pana nie należał sukces otwarcia, a odpowiednie zaplanowanie rewolucji w liniach w związku z otwarciem metra, czego efekty były wiadome... #-o
Nad Wisłą/Kłamczuch pisze:Takiego założenia, że pewnego dnia nasze autobusy zwiną się i przestaną jeździć, nie ma. Przynajmniej w tym roku.
,,Przynajmniej w tym roku'' to już skandal, ale ta wypowiedź
Linia Otwocka/Stołkowicz kłamca oszust cwaniaczek zadziora pisze:Czym będą dojeżdżali do szkół i do pracy? - To nie moja sprawa - powiedział dyr. PKS Piaseczno, Bogdan Bator, wzruszając ramionami
... to już naprawdę wyraz chamstwa, arogancji i głupoty, za co powinien zapłacić stołkiem !!! ](*,)
Ja nie rozumiem czego tu się czepiać... Po prostu to szczera wypowiedź. Nie jest obowiązkiem PPKS Piaseczno zapewnienie dojazdu kogokolwiek gdziekolwiek... Dlaczego nikt nie czepia się władz gminy, w końcu wybranych w demokratycznych wyborach?! To jest ich obowiązek. Skoro ta linia jest nierentowna to skąd takie zdziwienie, że została zlikwidowana? Dyrektora rozlicza się z tego, jak kieruje przedsiębiorstwem, a z tego co się orientuję to PPKS Piaseczno po raz pierwszy od dłuższego czasu wyszedł na niewielki plus, co jest zasługą m.in działań dyrektora, gdyż firma nie dostaje dotacji od państwa. A co do wypowiedzi to dyrektor PPKS nie jest politykiem, więc przynajmniej może sobie pozwolić na szczere wypowiedzi.

[ Dodano: 2007-09-17, 13:54 ]
JacekM pisze:na mydło !

Widać wysoką kulturę osobistą w tej wypowiedzi... to się nazywa umiejętność dyskusji na argumenty.

[ Dodano: 2007-09-17, 13:58 ]
rhemek pisze:A zeby było śmiesznie duża częśc uczniów z G. Kalwarii dojeżdzała do szkół średnich w Otwocku. Ciekawe co jutro zrobią? #-o

[ Dodano: 2007-09-02, 14:37 ]
Fikander pisze: Ale co konkretnie?
Zachowanie dyrektora Pks-u, które pokazuje, że ma on zwykłych ludzi głeboko gdzieś. Tak sie składa że bardzo dobrze znam te okolice, i wiem że nie da sie niczym innym teraz tam dojechać ( jeśli chodzi o komunikacje zbiorową). Odcięto właściwie G. K. Od Otwocka.
Najbliższy objazd jest przez Wawę...
Trochę zdrowego rozsądku.... Gdyby Pani była dyrektorem firmy będącej w fatalnej kondycji finansowej i była ZMUSZONA do likwidacji stratnej linii,to jak by się Pani zachowała? Czasem trzeba podejmować takie decyzje... O zwykłych ludzi powinna się martwić władza i samorząd, a manager firmy otrzymuje wynagrodzenie za kondycję przedsiębiorstwa i z tego jest rozliczany...nie chcę tu wyjść na wielkiego obrońcę dyrektora PPKS, ale proponuję na problem spojrzeć także z tej strony.
Legia!

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 20 wrz 2007, 11:38

:arrow: Wczoraj ja, best_seler, Flash i Siecool postanowiliśmy wracać z Transexpo w Kielcach autobusem PKS. Jeszcze przed wyjazdem sprawdzałem na stronie PKS Warszawa (a tu rozkłady są bardzo dokładne), że pasuje nam kurs relacji Kielce-Władysławowo o godzinie 17.30 (z dopiskiem "kursuje codziennie"). Kupiliśmy w kasie bilety i wyszliśmy na stanowisko numer 2, z którego ów autobus miał odjechać. Doszła godzina 17.35, ale autobusu wciąż nie było. Best_seler zerknął na rozkład jazdy i zauważył dopisek, że ten kurs jest wykonywany tylko w wakacje. Poszliśmy do informacji, a tam pani powiedziała nam, że autobus kursuje do odwołania. To może wypadałoby zaktualizować rozkłady na dworcu, jeśli ktoś ma nim jeździć? Po kolejnych 10 minutach oczekiwania znów udaliśmy się do informacji, aby zapytać, gdzie w takim razie jest autobus, który rzekomo jeździ, a w rzeczywistości go nie ma. Na to pytanie pani nie potrafiła nam jednak udzielić odpowiedzi. Postanowiliśmy zatem oddać bilety i za zwrócone pieniądze pojechać pociągiem o godzinie 18.16. Tutaj pojawił się kolejny problem, bo okazało się, że jedyna czynna kasa została zamknięta już o 17.30. Kasjerka wprawdzie siedziała za szybą, ale najpierw nie reagowała na nasze pukanie w okienko, a potem odburknęła, że pieniędzy nam nie odda, bo już zakończyła pracę i rozliczyła się z utargu. Żeby było śmieszniej, powiedziano nam, że możemy przyjść następnego dnia i dopiero wtedy zwrócić bilety. Chcieliśmy porozmawiać z kierownikiem dworca, ale powiedziano nam, że pracuje on tylko do godziny 15. Kiedy best_seler zaczął już tracić cierpliwość, dopiero wtedy coś "ruszyło", bo kasjerka zaczęła próby zorientowania się, gdzie zaginął autobus. Dowiedzieliśmy się, że autobus, który zaczyna kurs o godzinie 17.30 z Kielc, pojechał wcześniej do Rzeszowa i jeszcze nie wrócił. Jakiś idiota tak ułożył rozkłady, że o 17.30 autobus kończy jedno kółko i od razu zaczyna następne! W końcu o 18.05 autobus wreszcie się zjawił. W Radomiu miał już 45 minut opóźnienia.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 20 wrz 2007, 22:24

W Warszawie był spoźniony ciut mniej, bo o jakieś 20pare minut.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7773
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 20 wrz 2007, 22:53

To jak tak nadrobił, a był to Jelcz, albo Autosan to wrażenie z jazdy musiały być niesamowite! Ja na powrót wybrałem pociąg zamiast autobusu i do teraz żałuję :/
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 20 wrz 2007, 22:56

Teraz powiedzcie mi, jak taki obcokrajowiec połapał by się w tym wszystkim? :grin:
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 20 wrz 2007, 23:19

R-9 Chełmska pisze:To jak tak nadrobił, a był to Jelcz, albo Autosan to wrażenie z jazdy musiały być niesamowite! Ja na powrót wybrałem pociąg zamiast autobusu i do teraz żałuję :/
Neoplan, bardzo przyjemnie się nim jechało. ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 21 wrz 2007, 0:08

R-9 Chełmska pisze:Ja na powrót wybrałem pociąg zamiast autobusu i do teraz żałuję.
:arrow: A gdzieś Ty był?

Flash8222
Posty: 7627
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 21 wrz 2007, 9:47

Siecool pisze:Neoplan, bardzo przyjemnie się nim jechało. ;)
A jak wesoło ;) Przynajmniej do Radomia, później to już tak sennie się robiło :P

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 wrz 2007, 13:40

MZ pisze:
R-9 Chełmska pisze:Ja na powrót wybrałem pociąg zamiast autobusu i do teraz żałuję.
:arrow: A gdzieś Ty był?
W Kielcach. Wczoraj. Też miałem być, ale dzisiejsza poprawka z ekonomii mnie zatrzymała (nauczyłem się i zdałem :dance: )
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 21 wrz 2007, 19:46

R-11 Kleszczowa pisze:W Kielcach. Wczoraj. Też miałem być, ale dzisiejsza poprawka z ekonomii mnie zatrzymała.
:arrow: A, wczoraj. Bo już myślałem, że coś przegapiłem w środę ;).
Flash8222 pisze:A jak wesoło. Przynajmniej do Radomia, później to już tak sennie się robiło.
We dwóch też sobie mogliście pożartować :P.

ŁUKASZ_1
Posty: 117
Rejestracja: 16 sty 2006, 23:37
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: ŁUKASZ_1 » 08 paź 2007, 13:34

Właśnie dowiedziałem się, że w PKS Przasnysz jeździ... Zemun :szok:

Byłem prawie przekonany, że już żadne z Mazowieckich PKS'ów nie eksploatuje Zemunów, a tu taka niespodzianka :-)
Aż przejadę się nim któregoś dnia.

Autobus kursuje w dni powszednie z Przasnysza do Makowa Mazowieckiego.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 paź 2007, 16:58

Jeszcze w Skierniewicach chyba można spotkać Zemuna w ramach PKS-u :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7773
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 08 paź 2007, 17:05

Ale to już Łódzkie :P I nie widziałem, aby ostatnio jeździły liniowo.

Łukasz_1 a wiesz może dokładnie które kursy obsługuje ten zemun? Warto go złapać, póki jeździ...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 paź 2007, 17:29

Zależy jak na to spojrzeć - Skierniewice leżą na Mazowszu :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ