Obwodnica ekspresowa Warszawy: S2-S7/S8-S17

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 paź 2007, 11:33

W rzeczywistości rzuca się on dość szybko w oczy. Wiem z własnego doświadczenia :P
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 paź 2007, 11:34

Zielony znaczek na zielonej tablicy to nie jest MSZ dobry pomysł po prostu :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 paź 2007, 11:35

inż. Glonojad pisze:Zielony znaczek na zielonej tablicy to nie jest MSZ dobry pomysł po prostu :p
Nie powiedziałem, że u nas koniecznie muszą być także zielone :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 paź 2007, 12:34

inż. Glonojad pisze:Niestety, w przypadku obu zdjęć znalezienie znaczka zajęło mi sporo czasu
Mi także...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 paź 2007, 12:37

Niemniej rzeczywiście żaden z nas jako kierowca trasą tą nie jechał.

Aha, w Rzymie obwodnica jest opisana tekstowo (czyli na białym tle).

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 paź 2007, 12:54

inż. Glonojad pisze: Aha, w Rzymie obwodnica jest opisana tekstowo (czyli na białym tle).
Dlatego, że GRA nie ma numerku :P Tzn. ma (A90) ale jest on praktycznie nie używany.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 paź 2007, 12:56

No i nie mieliśmy żadnego problemu, by go zauważyć :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 13 paź 2007, 17:36

R-11 Kleszczowa pisze:Ring ma oznaczenia jak szlak turystyczny. Tak to wygląda w rzeczywistości:
http://www.ceskedalnice.cz/foto/mof1/slides/mof09.html
(ten zielony znaczek na dole tablicy).

Są one umieszczane także na latarniach ulicznych, co widać na poniższym zdjęciu (pod wiaduktem):

http://www.ceskedalnice.cz/foto/mof1/slides/mof26.html
A co z daltonistami?

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 13 paź 2007, 18:03

Kolor i cyferka?

aaa
Posty: 278
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 13 paź 2007, 22:09

Daltonistom praw jazdy się nie wydaję, ponieważ nie rozróżniają sprawy koloru światła czerwonego, żółtego i zielonego.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 14 paź 2007, 8:56

aaa pisze:Daltonistom praw jazdy się nie wydaję, ponieważ nie rozróżniają sprawy koloru światła czerwonego, żółtego i zielonego.
:arrow: Na dobrą sprawę wystarczyłoby, żeby zapamiętali, że przy górnym świetle na sygnalizatorze nie można jechać, a przy dolnym można ;).

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-c » 15 paź 2007, 1:54

Znów opiali mnie w gazecie:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 paź 2007, 8:25

Może jednak wklej czysty tekst ;).

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 paź 2007, 11:26

DZIENNIK pisze:Na przebiegu obwodnicy wygrali mieszkańcy Halinowa, przegrali - Wesołej. Zyskali kierowcy. Droga powstanie za 8 - 10 lat. Jest zielone światło dla budowy nowej trasy komunikacyjnej, która odciąży stołeczną Pragę od tranzytu. Jak dowiedział się "Dziennik", wojewoda mazowiecki Jacek Sasin w piątek ma podpisać decyzję środowiskową dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy.

- Wojewoda zaakceptuje decyzję minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej - poinformował "Dziennik" Maksym Gołoś, rzecznik wojewody. Minister Grażyna Gęsicka uznała, że najlepiej będzie, jeśli Wschodnia Obwodnica Warszawy przetnie Wesołą. Zdecydowała o tym 10 lipca, jednak z formalnego punktu widzenia orzeczenie to musi potwierdzić wojewoda Jacek Sasin. Jak się dowiedzieliśmy, uczyni to w najbliższy piątek.

Wschodnia Obwodnica Warszawy, zwana przez drogowców trasą S17, jest dla kierowców bardzo ważna. Połączy bowiem Marki z miejscowością Zakręt i Trasę Toruńską z istniejącą szosą wylotową w kierunku Lublina i Terespola. Obecnie kierowcy, którzy wjeżdżają do miasta od strony Białegostoku, a chcieliby się dostać do trasy lubelskiej, muszą przebijać się w dużych korkach przez ulice Radzymińską, Łodygową, Chełmżyńską, Marsa, Płowiecką i Czecha. Dzięki nowej inwestycji będą mogli zjechać z Trasy Toruńskiej i wygodną, ekspresową drogą dostaną się do wylotu na Lublin.

Minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka zatwierdziła tzw. Wariant W III A. Z obecnej ulicy Piłsudskiego w Markach, tam, gdzie jest odbicie na Trasę Toruńską, skręci się w lewo, w stronę Ząbek. Potem pojedzie się prosto, między Ząbkami a Zielonką - tam, gdzie teraz jest las. Między Zielonką a Rembertowem S17 skręci w lewo, przetnie ulicę Mokry Ług, ominie Rembertów bokiem, następnie przetnie ul. Cyrulików i wpadnie do Wesołej. Przetnie tam ulice: Niemcewicza, Warszawską, Uroczą. Nie będzie można jednak na te drogi zjechać, bo trasa zostanie zbudowana w tunelu. Węzeł jest przewidziany dopiero w rejonie skrzyżowania z ul. 1 Praskiego Pułku. Następnie droga pobiegnie w szerokim łuku, by ominąć ścisłe zabudowania Wesołej, i dotrze do istniejącej trasy lubelskiej. Aby zbudować S17, trzeba wyburzyć łącznie 97 budynków, w tym co najmniej kilkanaście nielegalnych. Zdaniem ekspertów z Politechniki Warszawskiej przebieg Wschodniej Obwodnicy Warszawy przez Wesołą jest najlepszy.

Jednak droga powstanie nie szybciej niż za osiem - dziesięć lat. Sporo czasu pochłoną starania o pozwolenie na budowę, wybór wykonawcy i sama budowa. Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musi postarać się o tzw. Decyzję lokalizacyjną, potem uzyskać pozwolenie na budowę i ogłosić przetarg. Jest niemal pewne, że nie pójdzie to łatwo, bo od każdego z tych orzeczeń mogą się odwołać niezadowoleni z przebiegu trasy mieszkańcy Wesołej. W najbardziej optymistycznie rozważanym wariancie rozpoczęcie budowy obwodnicy nastąpi za dwa lata.

SŁAWOMIR ŚLUBOWSKI

Zamieszanie wokół lokalizacji
W lutym tego roku minister środowiska Jan Szyszko uznał, że S17 ma iść przez Halinów i częściowo Wiązownę. Byłaby to trasa o blisko 10 km dłuższa, 300 mln zł droższa i wymagająca wycięcia dodatkowych 50 ha lasów. Decyzja wzburzyła mieszkańców Halinowa, pojawiły się opinie, że Szyszko kieruje się prywatą. Ponieważ minister nie zamierzał zmienić postanowienia, w kwietniu premier Jarosław Kaczyński powierzył sprawę minister Grażynie Gęsickiej, która po spotkaniach z mieszkańcami i fachowcami uznała, że trasa przejdzie przez Wesołą.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 paź 2007, 11:36

8-10 lat? Rany, ile oni chcą to robić ](*,)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ