Tolerancja i mniejszości

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 26 paź 2007, 15:24

Szamot pisze:
SP45-166 pisze: A do tego że nie lubie pedałów...
Za co nie lubisz, znasz jakiegoś, zrobił Ci osobiście co który, rozmawiałeś kiedyś z nim o jego problemach społecznych?
Skoro traktujesz ich równo, to ZA CO ich nie lubisz? Coś tu sobie przeczy...
SP45-166 pisze: (...) naprawdę krzywda nikomu z kochających inaczej się nie dzieje. Nie ma represji ze strony panstwa, nikt nie chodzi i nie zamyka np. lesbijek do więzień w imieniu prawa... A to że mamy nietolerancyjne społeczeństwo? No cóż.... =P~ Takie parady własnie do tej nietolerancji dodatkowo się przyczyniają. Od wieków zawsze było tak że jeżeli ktoś różnił się w dość znaczny sposób od reszty społeczeństwa, to starał się to ukryć, nie afiszować się tym. Wiadomo że ludzie będą próbowali to wyśmiać, próbując sie samemu dowartościować. Taka natura ludzka. Dziś widzę trend odwrotny i głupi zarazem bo to jak wsadzanie ręki do ognia by sprawdzić czy się poparzysz.

Aha, czyli wszystko w porządku? Koleś ma obowiązek siedzieć w domu i nie wychodzić, gdy tylko ktos siedzi na ławce naprzeciwko? I liczyć, że na ulicy tez nikogo zakompleksionego jak wspomniałeś nie spotka? I z radością przyklaskiwać sąsiadowi z naprzeciwka, który łaskawie dał mu "prawo do życia"? Licząc, że dzieciarni sie znudzi i jak podrośnie nie podpali drzwi, kwicząc radośnie gdy ciota będzie skakać okna? Wybacz, ale dajesz prawa do dyskryminacji społecznej.

Wiesz co? A to dowartościowanie się kosztem mniejszości (to mogą byc homoseksualiści, ale również niepelnosprawni, przedstawiciele innych krajów, czy wyznań) to natura zwierzęca, nie ludzka. Dziwi mnie, że broni jej władza w postaci obecnego prezydenta i dziwi mnie, że Ty jej bronisz. Rozumiem, że uważasz to dowartościowywanie za norme spoleczną?

Bo nie wiem gdzie sa te równe prawa? Za co go ganiają? Nie całuje się publicznie, nie prowadza się z chłopakiem za rekę, nawet nie chodzi na parady... Czyli wszystko z nim OK? Czemu więc musi od czasu do czasu spierdalać do klatki? Wiem, że masz to w dupie, gdyz problem Cie nie dotyczy. Ale tak po znajomości proszę Cie o chwile empatii. Postaw sie na jego miejscu i powiedz co ten dzieciak powinien robić?

Mówisz, że nie ma represji? Czytaleś raport o dyskryminacji? Nie musisz daleko szukac, jest w tym wątku link.
SP45-166 pisze:Znam wiele osób które są. I zapenwiam cię że 95% z nich niczym nie wyróznia się spośród tłumu (nie chodzi o twarz ale o sposób bycia, sposób mówienia, ubiór itd.)
Nie musisz mnie o tym zapewniać. Wiem o tym doskonale. Ale co z tym 5% ? I co np z transseksualistami?
A teraz odpowiedz mi na pytanie: czy widziałeś kiedyś paradę heteroseksualistów? Czy trzeba aż tak swoją seksualność manifestować. Jak już pisałem, nazbyt namiętnie całująca się publicznie para damsko-męska, również wywołuje u mnie podobne uczucie zażenowania i zgorszenia co parada równości. Pewne rzeczy naprawdę można załatwiać w czterch scianach.
Nie widziałem. I pewnie nie zobaczę. Wiekszości nie muszą zwykle walczyć o swoje prawa. To one je stanowią. Ale świadome i demokratyczne stanowienie prawa to również poszanowanie mniejszości. I zrozumienie jej problemów. A nie negowanie i przypisywanie złych intencji (czego przykładem jest twoja postawa).

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 28 paź 2007, 1:41

GW pisze:O seksie ekhm, mhm, ekhm
Aleksander Szałański
2007-10-26, ostatnia aktualizacja 2007-10-26 20:31

Co to jest orgazm? Czy podczas pierwszego razu nie zachodzi się w ciążę? Jak sprawdzić, czy jestem lesbijką? - takie pytania zadawała młodzież doradcom seksualnym z organizacji"Ponton. Młodym ludziom brakuje podstawowej wiedzy o seksualności, fizjologii i zdrowiu - załamują ręce organizatorzy akcji.
W lipcu i sierpniu każdy mógł wysłać SMS-a na numer, pod którym dyżurowali seksualni edukatorzy z Pontonu. Otrzymali blisko 1100 pytań. Wnioski zawarte w specjalnym raporcie przesłali ministrowi edukacji (prześlą też i nowemu). - Niektóre pytania nadawały się raczej do Monty Pythona - komentował na wczorajszej konferencji prasowej ginekolog Jacek Tulimowski. Dzieciaki pytały nie tylko, jak określa się dni płodne i niepłodne, ale czy można zajść w ciążę przez stosunek oralny albo analny.

Strach przed zajściem

Najwięcej pytań dotyczyło antykoncepcji, część z nich odnosiła się do sytuacji, gdy doszło już do niezabezpieczonego stosunku. Wśród dziewczyn były i takie, które zaszły w niechcianą ciążę: 15-latka podczas kolonii, dziewczyna z domu dziecka, 16-latka, która ukrywa ten fakt przed rodzicami. Było 15 zgłoszeń o podobnych sytuacjach. - Smutne jest to, że żadna nie miała, do kogo się z tym zwrócić - zaznaczała Aleksandra Józefowska z Pontonu. - Lęk przed niechcianą ciążą jest paniczny, wręcz paranoiczny - uważa Józefowska. - A największym paradoksem jest to, że młodzi ludzie nie wiedzą, jak się w ciążę zachodzi - podkreśla. Pojawiały się też sygnały, że środki antykoncepcyjne są zbyt drogie lub trudne do zdobycia. Zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie często lekarz lub aptekarz jest jeden i kupujący nie ma zapewnionej anonimowości lub po prostu spotyka się z odmową. Nastolatki pytały o zdrowie, jak można zabezpieczyć się przed chorobami i w jaki sposób przenosi się wirus HIV. Dużą grupę stanowiły pytania związane z relacjami i emocjami. Zarówno w kontaktach z partnerem, ale i rówieśnikami oraz rodzicami, w tym także przemocy.

Nadal temat tabu

Według autorów młode pokolenie zupełnie nie zna się na fizjologii. To wina podchodzenia po macoszemu do zagadnień związanych z seksem na lekcjach biologii. - Te tematy omawiane są na zasadzie ekhm, mhm, ekhm, państwo sobie sami zobaczą i wypróbują. Albo są całkiem pomijane - skarżył się Tulimowski. Ale edukacja seksualna to coś więcej niż tylko biologia, dlatego lekcje prowadzone w szkołach powinny być integralną częścią edukacji. Dziś jeśli rodzice nie wyrażą takiej chęci, to dzieciaki takich lekcji mieć nie muszą. Seks jest tematem tabu w szkole i rodzinie. - W Niemczech czy Skandynawii nie ma problemu niechcianych ciąż, bo dziewczynki do ginekologa chodzą z matkami - mówi Tulimowski.

Młodzież nie potrafi rozmawiać o seksie. - Brakuje im słownictwa, nie znają podstawowych pojęć. Często z tego powodu nie potrafią wyjaśnić, o co im chodzi - zauważa Magda Warszykowska, jedna z edukatorek Pontona. Nastolatki czerpią swoją wiedzę z podwórka i telewizji. - Nawet lektor w filmie nie używa takich słów, jak: penis, wytrysk czy macica - komentuje Tulimowski.

Jak odmawiać?

Pontonowcy zaznaczają, że nie namawiają ludzi do seksu, nie chcą, by powstało wyuzdane społeczeństwo, ale by było bezpieczne. - To tak jakby powiedzieć, że jak wybudujemy więcej autostrad, to będzie więcej wypadków - odpowiadał krytykom Tulimowski. - Edukacja seksualna to nie nakłanianie do współżycia, ale też nauka asertywności, a tego, jak odmawiać, nikt nie uczy - ubolewa Józefowska. Takiej wiedzy nie daje biologia. - Jestem z chłopakiem i nie mam ochoty na seks, jak mu o tym powiedzieć, czy powinnam się zgodzić? - podobnych SMS-ów było wiele, co dowodzi powagi problemu. W szkołach przeprowadzane są pogadanki dotyczące narkotyków i alkoholu, ale nie seksu. Tulimowski uważa, że polska edukacja seksualna jest 30 lat za państwami Zachodu. - W ogóle nie wiemy, co robimy; tak wygląda nasz seks - pointuje.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

kozioł

Post autor: kozioł » 10 lis 2007, 18:54

Policja zatrzymała pięciu pseudokibiców białostockiej Jagiellonii, którzy wracając w nocy z piątku na sobotę po meczu z warszawską Legią zatrzymali pociąg w podwarszawskiej Zielonce i zaatakowali zabezpieczających ich przejazd funkcjonariuszy. W czasie starć rannych zostało dwóch policjantów i jeden pseudokibic.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, wśród zatrzymanych jest znany białostocki radny Krzysztof B.-J. W minionych wyborach parlamentarnych startował on też (bezskutecznie) do Sejmu z listy Lewicy i Demokratów.

W odróżnieniu od pozostałych "wpadł" nie w trakcie ataku na policjantów, a gdy niszczył drzwi pociągu - i za to odpowie. Miał ok. 1,2 promila alkoholu we krwi. Pozostali zatrzymani w wieku od 17 do 22 lat będą odpowiadać za niszczenie mienia i atak na funkcjonariuszy.
www.wp.pl

8-( #-o

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 443
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 10 lis 2007, 19:16

Co to ma do tematu ](*,)

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 10 lis 2007, 19:36

może że nie zasługuje na tytuł :P Swoją drogą nie wiedziałem że mamy nocne pociągi do B-stoku

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 10 lis 2007, 19:53

Jagiellonia ZTCW od dawna zamawia dla siebie pociągi od PRów.
ZTCP Białystok - Gdynia jeździł przez Tłuszcz - Legionowo Piaski - Chotomów ;)
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 11 lis 2007, 18:54

Janeczek pisze:Co to ma do tematu ](*,)
może według Kozła ci kibole byli gejami? ;-)
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 443
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 11 lis 2007, 18:59

Gacek pisze:
Janeczek pisze:Co to ma do tematu ](*,)
może według Kozła ci kibole byli gejami? ;-)
GKS - gejowski klub sportowy :D

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8452
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 11 lis 2007, 21:11

Gacek pisze:może według Kozła ci kibole byli gejami?
Gay power :D

kozioł

Post autor: kozioł » 11 lis 2007, 21:22

Gejenie się w EN57
Prawda, że brzmi zachęcająco :hyhy: :devil2:

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 12 lis 2007, 9:14

geograf pisze:
Gacek pisze:może według Kozła ci kibole byli gejami?
Gay power :D
Nowo ukuta nazwa z czasów kacyzzmu: Silny Pedał.

[ Dodano: 2007-11-12, 09:16 ]
kozioł pisze:Gejenie się w EN57
Prawda, że brzmi zachęcająco :hyhy: :devil2:
Bęęęąc młodym konduktorem ..... :D :D :D :D
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 12 lis 2007, 21:36

A wracając do tematu, moze kogos zainteresuje:
Księża i geje

Leczyć gejów - tego zadania podejmują się księża katoliccy. Jak przebiega to leczenie? Jakie są lecznicze metody księży? Jak czują się homoseksualiści poddawani ich kuracji?

12 listopada 2007, godzina: 23.20, Superwizjer TVN
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Szap
Posty: 22
Rejestracja: 08 lip 2006, 2:41

Post autor: Szap » 12 lis 2007, 22:12

Program w sumie ok, postawiony wprost na NIE LECZY SIĘ.
Pokazanie metod "leczenie" w Polsce i Holandii.
Widać diametralną różnicę w szacunku do samej osoby, u nas z miejsca się gnoi.

Oczywiście zgodnie z tytułem jest wzmianka o księżach, nie o księżach gejach ale
o tych którzy nie trzymają się nauk kościelnych, mają normalne własne ludzkie podejście.

Ogólnie polecam jako ciekawostkę.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 gru 2007, 23:24

Blog Małgorzaty Świtały na [url=http://www.rmf.fm/blogi/?uid=16]www.rmf.fm[/url] pisze: 2007-12-19 09:26 Skończmy z tą hipokryzją!
Krew się we mnie zagotowała i do tej pory nie chce ostygnąć. Wystarczyło przeczytać list
BISKUPÓW. Usiedli i głęboko zastanowili się nad sprawą posiadania dziecka. W końcu nie od
dziś wiadomo, że KSIĘŻA nie robią nic innego, tylko przygotwują się do macierzyństwa,
tacierzyństwa, ojcostwa, jak zwał tak zwał...

To, co przeczytacie poniżej nie jest ani grzeczne, ani miłe, ani obiektywne.
,,Metoda in vitro jest niegodziwa i niedopuszczalna" - piszą polscy biskupi w liście do
parlamentarzystów. Duchowni przypominają w nim nauczanie Kościoła, powołują się na Jana
Pawła II i podkreślają: "przy każdej próbie w tej metodzie giną liczne embriony - jest to
rodzaj wyrafinowanej aborcji".

JASNE! A jak Biskupi nazwą ludzi, którzy takie szatańskie dziecko powstałe ze sztucznego zapłodnienia wychowują w miłości i wierze katolickiej ??? Odszczepieńcy ???

Co mają zrobić miliony ludzi, którzy cierpią na bezpłodność ??? Ktoś odpowie ADOPTOWAĆ porzucone dzieci. Nikt, kto nie próbował zaakceptować cudzego dziecka, nie wie o czym mówi. Nie jest łatwo kochać i żyć myślą, że może my też moglibyśmy mieć i wychowywać kawałek siebie.

Kościół jest przeciwko aborcji. Ja w takim razie pytam czy jest za wyrafinowaną eutanazją ??? Bo jak nazwać śmierć noworodków urodzonych z niechcianych ciąż, wyrzucanych w workach na śmieci.

Wierzę w Boga i chodzę do kościoła, ale nikt nigdy nie będzie mi w stanie wytłumaczyć, że przyjście dziecka na świat metodą in vitro jest niegodziwe.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

705
Zbanowany
Posty: 329
Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:06
Lokalizacja: TARCHOMIN

Post autor: 705 » 11 lut 2008, 0:58

Tak czytam i zapytam...
Czy geje szukają na tym forum akceptacji, czy moze zrozumienia?
W odniesieniu do postu Gacka który zbliżenie dwoch facetów nazywa seksem i czułością...
Co moge powiedzieć - Geje u mnie akceptacji nie mieli i mieć jej nie będą.
Myślę że na tym forum znajdzie się sporo osób o podobnym zdaniu...
Proszę o zamknięcie tego tematu, a może lepiej i usunięcie bo nam się jeszcze małoletni użytkownicy wypaczą!
Dla rodziny Śp. Michała wyrazy współczucia z powodu utraty syna i przyjaciela.
Złośliwiec i zadziora - od urodzenia!
ITS, Veolia, PKS, Mobilis - Wszystkim mówie stanowcze NIE!
ZTM = :(
http://www.youtube.com/watch?v=9BV4OGqnuiQ
Sajlens... :) Aj kil ju :hahaha:
http://pl.youtube.com/watch?v=McjV6Ynz1Hc
KOZAK :)

ODPOWIEDZ