(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 09 lut 2008, 19:43

rufio198 pisze: P.S. Jesteś pewien że przystanek Czapelska jest na Gocławku? :D
(...) zaliczać przystanków w rodzaju Czapelskiej czy czekać na niezliczonej ilości świateł. 24 na tym odcinku miałaby sens gdyby trasa nie kończyła się na Gocławku,(...)
jak cytujesz, to rób to dokładnie... a co do Grochowskiej, to jeżdżę tamtędy ok. 7:30 i 9:15 i nie widziałem żeby takie 521 było wyprzedzane przez tramwaje. Raczej na odwrót.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 09 lut 2008, 20:01

jasiu pisze: ... a co do Grochowskiej, to jeżdżę tamtędy ok. 7:30 i 9:15 i nie widziałem żeby takie 521 było wyprzedzane przez tramwaje. Raczej na odwrót.
Tylko w wypadku 521 jest duża szansa, ze staniesz w korku od Ronda Waszyngtona.
Zreszta częstotliwość jest mniejsza, i nie zatrzymuje sie na wszystkich przystankach Na Grochowskiej.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

urluch
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 09 lut 2008, 20:07

rufio198 pisze:
Lipa pisze:....
2. A czy mocne 9 i 24 z Gocławka to nie za dużo? Dwie linie co 5 minut? Aż takie tam jest zapotrzebowanie? To nawet na obleganym Służewcu tak nie bedzie. Przecież dadzą 22 co 10 minut a do tego zostają: 9 co 5 min oraz 3 i 6 co 10 min. Moim zdaniem również jak najbardziej dobra decyzja powodująca uzyskanie brygad.

Rusz swoje 4 litery w porannym szczycie :arrow: Sródmieście i popołudnowym :arrow: Gocławek, to zobaczysz jak wygladaja tramy w godz.szczytu Służewiec z ,,białymi kołnierzykami'' to mały pikus. Tam nie ma innej alternatywy na szybki dojazd do Centrum. Rano około 8 reguła jest korek od Centrum do Ronda Waszyngtona lub nawet dalej.
Czytając o zamianie 24 na 22 zastanawiam sie kogo porabało na Senatorskiej. Bo zdrowy człowiek tego by nie zrobił. ](*,)

[ Dodano: 2008-02-09, 04:57 ]
Dennis pisze:....Jednocześnie utrzymuje się niepotrzebny dubel relacji Jelonki - Wola - Grochowska, w postaci jadących różnymi trasami linii 8 i 26 (aż się prosi skierować 8 na Gocławek przez Waszyngtona, a 22 przez Grochowską na Wiatraczną)..
Z tą częstotliwościa co teraz 8 miałaby jeździć Waszyngtona? Dziekuje - lepiej w takim razie wyciąc w diabłu to paskudztwo, a odzyskane brygady przeznaczyć na wzmocnienie 9, 24 lub 26
A pomysł z 22 podoba mi sie nawet. Grochowska zachowałaby połaczenie bezpośrednie z Centrum.Tylko, potem bedzie krzyk że jeździ dubel po Grochowskiej na Hute.
Dennis pisze:.... Rozumiem oczywiście katastrofalną sytuację finansową (a więc i taborową, i kadrową, i w materii planu brygadowego) warszawskiego zbiorkomu. Ale IHMO powyższe błędy tłumaczone w ten sposób być nie powinny.
Jakby wywalic 3/4 darmozjadów z Senatorskiej i z zakładów autobusowych i tramwajowych to i kasa znalazłaby sie i moze byłoby lepsze myślenie pozostałych. :-k
Zgadzam się ! =D> =D> =D>
O takiej popularności nie wiedziałem, ale i tak widziałem, że kulawe 22 w zamian za silne 24, to jest coś nie w porządku.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 09 lut 2008, 20:17

Dennis pisze:
ZTM pisze:SZANOWNI PAŃSTWO!
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów... (ciach)
Forumowiczu Dennis.
Miej na uwadze co i kogo cytujesz.
Ja również ośmieliłem się na tutejszym forum zacytować (z pamięci) taki powszechnie używany przez zarząd tzw. transpotru miejskiego banalny slogan:
że
>>zarząd tzw. transportu miejskiego wszelkie zmiany czyni
" w trosce o poprawę obsługi komunikacyjnej ludności"
(o ironio !)<<
(wysłany: 2007-11-24, 03:45 w temacie zmiany od 3 grudnia 2007) ,
za co spotkałem się z taką reakcją cenzora forum zwanego inaczej moderatorem jaką możesz przeczytać tu :
Bastian pisze: ...Posądzanie, jakie niektórzy użytkownicy tu uprawiają, ZTM-u o świadome psucie zbiorkomu kwalifikuje się do leczenia farmakologicznego,...
,
co stanowi wg mnie nadinterpretację owego cenzora.
(wysłany: 2007-11-24, 13:22 ).

W dalszym ciągu użytkownik SP 45-166 odważnie zauważył, że :
SP45-166 pisze:
I jeżeli jeszcze Bastianie odpowiadasz że "ciągła krytyka ZTM-u kwalifikuje się pod leczenie farmakologiczne" no to sorry...

A już gadanie że niektórzy mają manie prześladowczą ZTM-u.... chyba od tego jest to forum by wyrazić własne zdanie no nie?!
(wysłany: 2007-11-25, 18:20 )

Za swoją odwagę (bo trzeba przyznać, że człowiek ten śmiało wyraża poglądy) na tutejszym forum, w rezultacie inny cenzor najwpierw odbiera mu niezawisłe prawo głoszenia poglądów, po czym prawo pisania jemu przywraca dając w zamian
"czerwoną krechę".
Pretekstem do tego staje się wyrażenie :
"To drugie zdanie, to jakbym jakiegoś faszysty słuchał..."
w temacie "Co wam przeszkadza na forum" (wysłany: 2008-01-28, 11:02),
podczas gdy wszyscy tutejsi cenzorzy przechodzą do porządku dziennego
nad przykładowym wyrażeniem :
TOMEK pisze:... można wpierdol dostać...
(wysłany: 2008-02-07, 14:50 w temacie forumowicze na przystanku II).
*****
I jeszcze taka refleksja:
Można niekiedy odnieść wrażenie, ze tutejsze forum stanowi przedłuzone ramię
zarządu tzw. transportu miejskiego.
.

[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2008-02-09, 21:00 ]
Korekta tagów.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 lut 2008, 21:07

Mam święte prawo napisać, że działania ZTM-u wypływają z mnóstwa różnych czynników realnych (brakuje brygad, brakuje kierowców, wydłużają się korki i czasy przejazdu, dzielnice nawalają z infrastrukturą, a nie pozwalają skasować najgorszych muchowozów itp. itd.), ale na pewno nie ze złośliwości i wredoty urzędników. Błędy się zdarzają, to oczywiste. Ale skąd i po co posądzenia o złą wolę?!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kozioł

Post autor: kozioł » 09 lut 2008, 21:11

jasiu pisze:
rufio198 pisze:Gocławek, to zobaczysz jak wygladaja tramy w godz.szczytu
tak, między Gocławkiem a Wiatraczną wożą powietrze bo nikt nie ma ochoty w spacerowym tempie zaliczać przystanków w rodzaju Czapelskiej na Gocławku...
Coraz ciekawszych rzeczy się dowiaduje :)
A najwięcej tego powietrza wsiada na Szembeka :D

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 09 lut 2008, 21:21

Nie przesadzajmy - pasażerów jest sporo, ale głównie wymiany pasażerskie odbywają się tylko na jednym przystanku (no i na pętli). Więcej niż wszystkie siedzące (+kilka stojących) nie ma.
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 lut 2008, 21:38

Bastian pisze:Mam święte prawo napisać, że działania ZTM-u wypływają z mnóstwa różnych czynników realnych (brakuje brygad, brakuje kierowców, wydłużają się korki i czasy przejazdu, dzielnice nawalają z infrastrukturą, a nie pozwalają skasować najgorszych muchowozów itp. itd.), ale na pewno nie ze złośliwości i wredoty urzędników. Błędy się zdarzają, to oczywiste. Ale skąd i po co posądzenia o złą wolę?!
Tere-fere, doskonale wiesz, że nie tylko czynniki merytoryczne decydują. Klasyczny przykład - truj-składy. Oczywiście, tu nie musi być zła wola - może być też czysta głupota :term:. Maskowana ślicznym terminem "decyzja polityczna".

Do tego dodam (podam tylko swój ogródek, jako najlepiej mi znany) kwiatki w rodzaju "ZP Annopol musi mieć połączenie z ZP Centrum", "kazda zajezdnia musi mieć brygady jednowagonowe" (nawet, jeśli oznacza to wyjazdy z R-3 na 28), "32 musi skręcać na Kercelaku bo kluczowy jest odcinek Kercelaka - Wileniak" (jakby tylko przystanek południowy do Kercelaka należał), "coś musi kończyć przy Ratuszowej ZOO bo tak", "26 nie może jeździć w DS często bo nie".

Generalnie rzecz biorąc, "kojerze" z ZTM zachodwuują się, jakby się do kolejki dorwali i bawili na zasadzie "to stacja będzie tutaj, a tu puścimy trzy wagoniki, bo jest fajowo i jeszcze je wyślemy na dojazdy przez plac Bankowy, żeby powkurzać Galasa". Oczywiście, wszystko wiedzą najlepiej, na zgłaszane sugestie (ludzi, którzy kilka lat dłużej w branży siedzą) reagując pogardliwym machnięciem ręki w razie lepszym, szantażem pocięcia wozokilometrów w razie gorszym. To ja już naprawde wolałem dyletancką ekipę Czapli, przynajmniej znali granice swej (nie)kompetencji.

A do forumowicza tadeo - nie podobają Ci się metody? To nie pisz i nie czytaj na forum. Prosta sprawa... "święte prawo wyrażania opiniii" - proszę bardzo, na forum publicznym. Zgłoś zapotrzebowanie na demonstrację w UM i zorganizuj pikietę na Bankowym - zrealizujesz swoje święte prawo wyrażania opinii, tylko nie zdziw się, jak za kilka "świętych słów" ktoś poczuje się urażony i Cię zaprosi do sądu. Nie myl demokracji z anarchią.
Tu natomiast - o, sprawa jest zgoła inna. Rejestrując się na tym PRYWATNYM forum zgodziłeś się przestrzegać pewnych reguł (nie przeczytałeś wstępniaka? Oj, co za szkoda... :) ) i albo dotrzymujesz słowa, albo spotykasz się z konsekwencjami. Podkreślę - to forum PRYWATNE, na forum ZTM to można było się zastanawiać jeszcze- tutaj nie ma nad czym.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 lut 2008, 21:54

inż. Glonojad pisze:Tere-fere, doskonale wiesz, że nie tylko czynniki merytoryczne decydują.
A gdzie napisałem, że tylko? Pisałem o złej woli, a nie o szeroko pojetej "polityce". Niestety z tą drugą mamy zbyt często w wielu sferach życia do czynienia, natomiast absurdem jest posądzanie jakiejkolwiek instytucji o tę pierwszą.

[ Dodano: 2008-02-09, 21:56 ]
inż. Glonojad pisze:A co do forumowicza tadeo - nie podobają Ci się metody?
Szczerze mówiąc, nie do końca jest jasne, do kogo piszesz w ostatnim akapicie :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Sadek
Posty: 432
Rejestracja: 21 wrz 2006, 20:39
Lokalizacja: Warszawa Młynów oraz R-1 Woronicza

Post autor: Sadek » 09 lut 2008, 22:44

JohnnyT pisze:Hmm debiut 14 raczej nieudany, chyba nawet 28 w pierwszym dniu mialo większe zainteresowanie.
Zamiast 14 potrzebne jest z częstotliwością 5 minut w szczycie i 10-15 poza szczytem i tylko w dni powszednie 44 na trasie Metro Wilanowska - Puławska - Woronicza - Wołoska - Marynarska - Służewiec
Jedyny problem że kraniec Służewiec ma tylko dwa tory i bardzo ograniczoną przepustowość.
35 z powrotem do Banacha a 15 po starej trasie z objazdem przez Stawki - Jana Pawła II i Popiełuszki
Co do zmian od kwietnia to zastanawiam się czy 23 (co 10 minut w szczycie i 5 minut po 13-ce) nie mogło by jednak jeździć z Nowego Bemowa i kończyć na Czynszowej a 32 wyciągnął bym od Dw.Wileńskiego do Żerania FSO za skasowane 21( z częstotliwościa 10-15 minut).
Wiem że trasa 13 i 23 pokrywała by się w ponad 90% , ale dało by to na najbardziej obciążonym odcinku czestotliwość 5 min i trzeba pamiętać że 13 kończy na Nowym Bemowie tylko do czasu uruchomienia Huty. Przy częstotliwości 5 minut , Koło z Młynowem też by już jeździło w przyzwoitych warunkach. W razie czego zostaje jeszcze opcja 46 wydłużonego do Koła.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 09 lut 2008, 23:27

rufio198 pisze:
Lipa pisze: ....
2. A czy mocne 9 i 24 z Gocławka to nie za dużo? Dwie linie co 5 minut? Aż takie tam jest zapotrzebowanie? To nawet na obleganym Służewcu tak nie bedzie. Przecież dadzą 22 co 10 minut a do tego zostają: 9 co 5 min oraz 3 i 6 co 10 min. Moim zdaniem również jak najbardziej dobra decyzja powodująca uzyskanie brygad.
Rusz swoje 4 litery w porannym szczycie Sródmieście i popołudnowym Gocławek, to zobaczysz jak wygladaja tramy w godz.szczytu Służewiec z ,,białymi kołnierzykami'' to mały pikus. Tam nie ma innej alternatywy na szybki dojazd do Centrum. Rano około 8 reguła jest korek od Centrum do Ronda Waszyngtona lub nawet dalej.
Czytając o zamianie 24 na 22 zastanawiam sie kogo porabało na Senatorskiej. Bo zdrowy człowiek tego by nie zrobił.
Dzięki za pozdrowienia. Jeżeli dla Ciebie Służewiec to mały pikuś przy Gocławku to chyba ja Cię zaproszę żebyś się przejechał na Służewiec. Akurat wiem jak wyglądają tramy i na Służewcu i na Gocławku. Dlaczego Gocławek ma być wyróżniony dwiema liniami o 5-minutowym takcie? Ludzie tam wypadają z wagonów i nie domykają się drzwi? Bo tak jest rano na Służewcu a ma mieć tylko jedną linię o 5-minutowym takcie. Przecież na Gocławku najdłużej na tramwaj jadący w Aleje Jerozolimskie trzeba będzie czekać 5 minut, następnie 2 min, później 3 min. i znowu 5 min. To mało dla Gocławka Twoim zdaniem? A 3-ka i 6-tka to już się nie liczą? Najdłużej będziesz musiał czekać na tramwaj na Gocławku 3-4 min. To wg Ciebie źle?

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 09 lut 2008, 23:31

Źle, bo nie dojeżdża do ZP Centrum... ](*,)
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 09 lut 2008, 23:33

Dantte pisze:Źle, bo nie dojeżdża do ZP Centrum... ](*,)
o czym teraz piszesz :?:

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 09 lut 2008, 23:35

O 3 i 6. A to była ironia. Bo każda linia przecież musi dojeżdżać do centrum... :-"
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 09 lut 2008, 23:38

Dantte pisze:O 3 i 6. A to była ironia. Bo każda linia przecież musi dojeżdżać do centrum... :-"
OK bo nie bardzo zajarzyłem do którego to jest postu ;-)

ODPOWIEDZ