Przystanki na żądanie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 27 mar 2008, 21:37

Jarek pisze:Na dole nie ma sensu, by był nż. Czemu więc miałby być na górze?
Przecież to i tak inny zespół - już dawno wymyślili to pewni eksperci. :D
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 27 mar 2008, 22:14

JotPeCet pisze:Przecież to i tak inny zespół - już dawno wymyślili to pewni eksperci.
Hmmmmm... :-k PARK KASKADA

[ Dodano: 2008-03-27, 22:15 ]
Bastian pisze:Przypominam, że te przystanki jeszcze nie obsługują przesiadek z Tarchomina.
No właśnie! Linie kończące na pętli Marymont nie dadzą optymalnej przesiadki w ZP METRO MARYMONT. Stąd dużego znaczenia nabiora przystanki przy Trasie.

fraktal
Posty: 5500
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 28 mar 2008, 0:47

Bastian pisze:Przypominam, że te przystanki jeszcze nie obsługują przesiadek z Tarchomina.
To po co je było uruchamiać tak wcześnie? Przecież to kuriozum - tam jeździ tak dużo linii, że nie sądzę, by te przystanki nabrały tak dużego znaczenia, żeby wszystkie musiały się tam bezwarunkowo zatrzymywać. Przecież nikt nie mówi, żeby je likwidować. Co się stanie pasażerom, jak zatrzymają sobie autobus? Zresztą mi się ostatnio przystanki warunkowe zaczynają podobać, bo to m.in. ja decyduję, czy autobus się zatrzyma, czy też nie, co sprawia mi pewien rodzaj satysfakcji. ;-)

[ Dodano: 2008-03-28, 00:59 ]
Jarek pisze:Na dole nie ma sensu, by był nż. Czemu więc miałby być na górze?
A już tą wypowiedzią to Jarek mnie rozbroił. Jeszcze kilka lat temu był wrogiem dodawania zbyt dużej liczby przystanków, a teraz co? Co prawda, chodziło wtedy o linie przyspieszone i ekspresowe, ale mimo wszystko w sytuacji, gdy nikogo nie ma na tym przystanku i nikt nie chcę wysiąść, szkoda by wszystkie autobusy niepotrzebnie się tam zatrzymywały. Pamiętam dyskusję, jaka się wywiązała między nami bodaj w sprawie E-1 i przystanków "mrozowych". Chodziło o to, że linie przyspieszone i ekspresowe miały się zatrzymywać nż na każdym przystanku. Sprawa inna, a jednak jakże podobna w pewnym sensie. :sad:

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 28 mar 2008, 12:52

przystanek k.s.polonez :arrow: skarbka z gor dla lini 132 jest wskazany.
kiedys byla na ten temat dyskusja, ktora stanela w punkcie martwym, a po wycofaniu 732 z tt i skierowaniu jej na nowa trase,powinno sie ten przystanek uruchomic.
w drugim kierunku taki funkcjonuje,mimo ze rowniez jest umieszczony na pasie rozbiegowym.
wykorzystywany jest on dosyc dobrze,korzystaja z niego pasazerowie przesiadajacy sie ze 104 i 204, wiec w druga strone rowniez pelnil by swoja role, a takze dla mieszkancow brodna =D>

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 mar 2008, 12:55

Ten Polonez to jakiś ksiądz był?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 28 mar 2008, 12:56

Fikander pisze:Ten Polonez to jakiś ksiądz był?
zapewne :D
ksiadz robak takiego pseudo uzywal :-$ ;-)

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 28 mar 2008, 13:06

Fikander pisze:Ten Polonez to jakiś ksiądz był
Nie klub sportowy, między innymi piłkarski.

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 28 mar 2008, 14:06

jacek pisze:przystanek k.s.polonez :arrow: skarbka z gor dla lini 132 jest wskazany.
kiedys byla na ten temat dyskusja, ktora stanela w punkcie martwym, a po wycofaniu 732 z tt i skierowaniu jej na nowa trase,powinno sie ten przystanek uruchomic.
w drugim kierunku taki funkcjonuje,mimo ze rowniez jest umieszczony na pasie rozbiegowym.
wykorzystywany jest on dosyc dobrze,korzystaja z niego pasazerowie przesiadajacy sie ze 104 i 204, wiec w druga strone rowniez pelnil by swoja role, a takze dla mieszkancow brodna =D>
Jestem jak najbardziej za. Trzeba tyrać kawał drogi przez osiedle z ZP Toruńska (mówię o mieszkańcach Turmonckiej m.in 15, gdzie najbliżej jest na Trasę Toruńską)...
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 28 mar 2008, 14:57

fraktal pisze:A już tą wypowiedzią to Jarek mnie rozbroił. Jeszcze kilka lat temu był wrogiem dodawania zbyt dużej liczby przystanków, a teraz co? Co prawda, chodziło wtedy o linie przyspieszone i ekspresowe, ale mimo wszystko w sytuacji, gdy nikogo nie ma na tym przystanku i nikt nie chcę wysiąść, szkoda by wszystkie autobusy niepotrzebnie się tam zatrzymywały. Pamiętam dyskusję, jaka się wywiązała między nami bodaj w sprawie E-1 i przystanków "mrozowych". Chodziło o to, że linie przyspieszone i ekspresowe miały się zatrzymywać nż na każdym przystanku. Sprawa inna, a jednak jakże podobna w pewnym sensie.
Moje poglądy się nie zmieniły, więc racz nie używać takich pseudoargumentów wmawiając mi rzekome poglądy a potem je krytykując.
Wracając zaś do meritum. Po co robić fikcyjne nż-ty? W tym punkcie powinien zostać wykreowany węzeł. Po bardzo długich staraniach uruchomione zostały tam przystanki autobusowe. Jeżeli przystanek stały tam nie jest potrzebny, to lepiej w ogóle sobie dać spokój. Ale duża liczba potencjalnych przesiadek w ciągu niedługiego czasu zmieni tam liczbę korzystających osób.
jacek pisze:przystanek k.s.polonez skarbka z gor dla lini 132 jest wskazany.
Pewnie, że jest. Niemniej bez zatoki Inżynier Ruchu sie nie zgadza.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 28 mar 2008, 18:28

Jarek pisze:Pewnie, że jest. Niemniej bez zatoki Inżynier Ruchu sie nie zgadza
dlatego jako przyklad podalem przystanek w drugim kierunku,znajdujacy sie rowniez na pasie rozbiegowym (-(

fraktal
Posty: 5500
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 28 mar 2008, 20:20

Jarek pisze:Moje poglądy się nie zmieniły, więc racz nie używać takich pseudoargumentów wmawiając mi rzekome poglądy a potem je krytykując.
A więc podaj mi jeden prawdziwy argument uzasadniający uruchomienie tego przystanku właśnie w tym momencie, skoro ten węzeł przesiadkowy dopiero się tworzy? Baliście się, że Galas cofnie zgodę na utworzenie przystanku? Na razie zainteresowanie przystankiem jest niemal zerowe.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 mar 2008, 20:29

Przynajmniej "zieloni" otrąbili zwycięstwo i odpuścili :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 15 kwie 2008, 16:02

ZTM pisze:2008-04-15 |

2008-04-15 | Zmiany przystankowe na linii 326 | Od dnia 21.04.br. (poniedziałek) w związku z niewielkim wykorzystaniem przystanków oraz w celu skrócenia czasu przejazdu dla linii 326 zmieniony zostaje charakter niżej wymienionych przystanków ze stałych na warunkowe:
- ŚWIĘTOSŁAWSKIEGO 01 (tylko w kierunku pl. Hallera),
- MILENIJNA 01 i 02,
- MARCELIN 01 i 02,
- NAMYSŁOWSKA 02,
- HANDLOWA 03 (tylko w kierunku pl. Hallera),
- PANCERA 02.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 21 kwie 2008, 7:42

ZTM pisze:2008-04-18 | Przywrócenie przystanku KRAKOWIAKÓW 05 | W związku z postulatami pasażerów od dnia 19.04.br. (sobota) od początku kursowania na trasach linii 154 (kierunek STARE BEMOWO) i 182 (kierunek OS. OSTROBRAMSKA) uruchamia się przystanek warunkowy (na żądanie) KRAKOWIAKÓW 05 zlokalizowany na ul. 17 Stycznia po skręcie z al. Krakowskiej. Jednocześnie przystanek KRAKOWIAKÓW 01 w al. Krakowskiej nie będzie przez ww. linie obsługiwany.
Co za debil podjął taką decyzję? ](*,)
Teraz jak ktoś będzie chciał wybrać się z Krakowiaków na Sasanki albo dalej w rejon Nowotelu to będzie musiał stać na skrzyżowaniu i zastanawiać się, który autobus jako pierwszy przyjedzie by móc do niego podbiec. Co więcej na Krakowiaków 05 nie ma wiaty przystankowej. Brawo... świetna zmiana ](*,)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 kwie 2008, 8:35

No gdzie biegać, skoro obydwa będą na 05 i obydwa jadą z Okęcia? :bredzisz:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ