Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

lukkul
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2007, 15:33

Post autor: lukkul » 18 kwie 2008, 11:21

Jestem za - jak najszybszym skróceniem linii 509. Linia ta powinna kończyć swój bieg -maksymalnie na placu Hallera. Gocław - Plac Hallera .Dzięki temu 509 będzie jeżdzić punktualnie. Uniknie korków na Modlińskiej. Przestaną jeździć stada. Rano na Wileńskim w stronę Gocławia ,czeka się na 509 ok. 20 min., a potem przyjeźdzają 3, a wszystko przez blokadę na Modlińskiej.

Dojazd z Centrum na Gocław popołudniu- to są dodatkowe atrakcje. Puntualność jest zastraszająca.

Trudno dziwić się E5 -z Ursusa telepie się, 507 włóczy się po Woli, 117 z Wilanowa. A jak przyjeźdzają to wszystkie na raz. Dobrze, że skrócą linie E5 Gocław- Centrum. Mie mogę już tego się doczekać

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 18 kwie 2008, 11:28

OJP :szok: Koniecznie zakrańcujmy wszystkie linie Gocławskie w centrum i wara komukolwiek od nich :!: =; Kolejny Maro D. :-s A może 509 skrócić do Zwycięzców, będzie jeszcze bardziej punktualne :rotfl:

Paweł C.
Posty: 232
Rejestracja: 21 mar 2008, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł C. » 18 kwie 2008, 11:38

Korków nie unikniesz są wszędzie .O skróceniu 509 zapomnij mieszkańcy Tarchomina nie zgodzą się na aby została odebrana podstawowa linii.Bardzo dobrym patentem jest skrócenie ekspresu E-5 ponieważ w końcu będą kursować punktualnie. =;

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 18 kwie 2008, 11:57

Błagam, idźcie sobie z tego tematu "wymyślacze", nie doprowadzajcie człowieka do szału swoimi "pomysłami", szczególnie w temacie o najważniejszym dla niego osiedlu. Ogarnijcie się! (-X
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

lukkul
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2007, 15:33

Post autor: lukkul » 18 kwie 2008, 12:12

Colony, jak ci nie odpowiada to wyjdz. Tarchomin, może mieć własną linię do ronda waszyngtona. Może nawet dalej na Wiatraczną. Dennis nie wiem co chcesz pokazać. Bo na pewno nie to, że bliskie są tobie sprawy komunikacyjne gocławia.

Tworzenie wielkich linii z 40 przystankami po drodze powoduje, że spada punktualność. Linie jednak powinny być na tyle długie aby dojeżdzały do ważnych węzłów komunikacyjnych. A nie z wólki na wólkę przez jeszcze mniejszą wólkę

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 18 kwie 2008, 12:21

509 ma 22 przystanki i sprawdza sie na swojej trasie, więc w czym problem?
:-k

Paweł C.
Posty: 232
Rejestracja: 21 mar 2008, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł C. » 18 kwie 2008, 12:25

Głównym problemem dla 509 są korki na Modlińskiej. ](*,)

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 18 kwie 2008, 12:31

[edit]
lukkul pisze:Dennis nie wiem co chcesz pokazać. Bo na pewno nie to, że bliskie są tobie sprawy komunikacyjne gocławia.
Po pierwsze zmień ton, "znawco"! Po drugie spróbuj jednak zastanowić się nad problemem całościowo, a nie tylko na zasadzie "popudrujmy wrzoda, to będzie go mniej widać, przynajmniej z mojego bloku" :-$ Po kolejne: czy zdajesz sobie sprawę z powodu opóźnień autobusów? Czy dostrzegasz fakt, że wydzielenie buspasów problem znacznie ograniczy? Czy zrobiłeś cokolwiek w tym kierunku, miast pienić się po forach "co to by nie trzeba"? Wreszcie czy świadom jesteś, że Twoje propozycje są niczym innym, jak psuciem układu komunikacyjnego a ich realizacja najpewniej dodatkowo przyczyniłaby się do dalszego obniżenia płynności ruchu kołowego w centralnych rejonach miasta? Przemyśl następnym razem swoje "wizje" nieco bardziej gruntownie, zanim zaczniesz nas nimi epatować :-$

Paweł C.
Posty: 232
Rejestracja: 21 mar 2008, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł C. » 18 kwie 2008, 12:31

Czy jesteś pewny że się sprawdza ta linia łapię spóżnienie minimum 20 minut. ](*,)

lukkul
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2007, 15:33

Post autor: lukkul » 18 kwie 2008, 12:52

Po pierwsze dennis -pasy dla busów nie powstaną tak szybko, może za 10 lat. Przedstawiłem swoją propozycję. Możesz się z tym zgadzać lub nie. Po drugie nie pieniłem się

Dlaczego uważasz moje propozycje za psucie układu komunikacyjnego ? Według Ciebie płynność ruchu kołowego w centrum opiera się na staniu w korku.

Przemyśl także punktualność wielkich linii 509, 521 117 i wyciągnij wnioski. A buspasy i tak nie powstaną, żeby temu zapobiec.

Paweł C.
Posty: 232
Rejestracja: 21 mar 2008, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł C. » 18 kwie 2008, 12:53

Jeśli powstaną buspasy na Modlińskiej to problem 509 na Gocławiu zniknie.Ale mimo wszystko zostawcie tą linię w spokoju. (-o<

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 18 kwie 2008, 15:15

Paweł C. pisze:Jeśli powstaną buspasy na Modlińskiej to problem 509 na Gocławiu zniknie.Ale mimo wszystko zostawcie tą linię w spokoju. (-o<
Przejedź się Modlinską i zobacz, ze już bus-pas jest. Nie pisz głupot.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 kwie 2008, 15:33

Paweł C. swoim znawstwem zagadnień KM zapracował na kolejny urlop. Gratulujemy sukcesu! Lukkul zaś otrzymuje ostrzeżenie słowne za ton dyskusji i swoją "pomysłowość". To jest komunikat, z którym nie radzę dyskutować.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

lukkul
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2007, 15:33

Post autor: lukkul » 18 kwie 2008, 16:44

Rozumiem, że komunikat pawcia jest skierowany przeciwko wszystkim którzy mają inne zdanie niż jedynie
jego słuszne.

Nikogo nie obraziłem. A pomysłowość jest zaletą. Stwierdzenie "nie radzę dyskutować" obrazuje kto tutaj rządzi. Chyba nie oto tu chodzi.

Skończmy z tym i rozmawiajmy o komunikacji na Gocławiu

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 kwie 2008, 1:19

Pomysłowość nie polega na rzucaniu wszystkich własnych pomysłów na forum publiczne. Czasami warto je przeanalizować samemu. Z własnego doświadczenia wiem, że do publikacji się nadaje jakieś, maksymalnie, 20%.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ