Komunikacja miejska w Wawrze

Moderator: Wiliam

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 12 kwie 2008, 17:10

JotPeCet pisze:1. Nie przewidziałeś budowy tunelu.
Tunel z tego co wiem ma być budowany po północnej stronie i nie będzie potrzeby zamykaniaprzejazdu, jeśli o to chodzi?
JotPeCet pisze:Nie widzę Mozaikowej dla minibusa (której fragment został niedawno wybudowany, ale oczywiście zatoki za Przewodową brak).

To już jest cała do Bysławskiej? :-s
JotPeCet pisze:2. Ulica Torowa nadaje sie do BUDOWY, a Rekrucka do zmiany na jednokierunkową, dopiero potem autobus
Myślałem że Torowa jest w lepszym stanie, a szkoda.
JotPeCet pisze:3. UDz chce aby autobus jeździł Mrówczą do Lucerny. Zgadnij dlaczego.
Policja, czy coś innego?
JotPeCet pisze:4. Po uruchomieniu SKM może warto byłoby uruchomić dowozówkę ALEKSANDRÓW - PKP FALENICA - BŁOTA lub OLECKA
:-k
Jestem za tylko wtedy trzeba całej reformy w południowej części Wawra. ;-)

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 12 kwie 2008, 17:29

Krzysiek pisze:
JotPeCet pisze:1. Nie przewidziałeś budowy tunelu.
Tunel z tego co wiem ma być budowany po północnej stronie i nie będzie potrzeby zamykaniaprzejazdu, jeśli o to chodzi?
No nie. Ale Żagańską raczej tak.
Krzysiek pisze:
JotPeCet pisze:Nie widzę Mozaikowej dla minibusa (której fragment został niedawno wybudowany, ale oczywiście zatoki za Przewodową brak).

To już jest cała do Bysławskiej? :-s
Jeszcze nie, ale niedługo...
Krzysiek pisze:
JotPeCet pisze:2. Ulica Torowa nadaje sie do BUDOWY, a Rekrucka do zmiany na jednokierunkową, dopiero potem autobus
Myślałem że Torowa jest w lepszym stanie, a szkoda.
Nie, tam nawet baliśmy się zjechać od Korkowej, taki spadek jest.
Krzysiek pisze:
JotPeCet pisze:3. UDz chce aby autobus jeździł Mrówczą do Lucerny. Zgadnij dlaczego.
Policja, czy coś innego?
Nie. Zapomnieli że nie mają terenu miejskiego, którym można byłoby przejść pomiędzy Mrówczą a Widoczną.
Krzysiek pisze:
JotPeCet pisze:4. Po uruchomieniu SKM może warto byłoby uruchomić dowozówkę ALEKSANDRÓW - PKP FALENICA - BŁOTA lub OLECKA
:-k
Jestem za tylko wtedy trzeba całej reformy w południowej części Wawra. ;-)
Zabawne, tak? ;)
Polityka złym doradcą w pracy!

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 12 kwie 2008, 17:49

JotPeCet pisze:Nie. Zapomnieli że nie mają terenu miejskiego, którym można byłoby przejść pomiędzy Mrówczą a Widoczną.
Aha, no fakt pisało gdzieś o tym, ale zdaje że Policja jest chętna otworzyć furtkę, dla ruchu pieszego.
;-)
JotPeCet pisze:Zabawne, tak?
Jeśli głównym środkiem podóżowania w Wawrze w drodzę do centrum ma być kolej to tak. Dowozówki z Błot do Aleksandrowa, ze Zbójnej Góry do Wału[ mocne 146] poprzez Izbicka, Panny Wodnej, Skalnicową, Przewodową.
Ogólnie to bym widział silne 113, 119, 125, 146, 147, 525, 520, 401 + kolej i dowozówki.
142/702 pełniące role dwojaką.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 12 kwie 2008, 23:35

Krzysiek pisze:Jeśli głównym środkiem podóżowania w Wawrze w drodzę do centrum ma być kolej to tak
Idealista. Wpierw trzebaby przywrócić rozkład z czasów S1, a i to nie wiem czy byłoby zadowalające.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 13 kwie 2008, 14:00

JotPeCet pisze:2. Nie widzę Mozaikowej dla minibusa (której fragment został niedawno wybudowany, ale oczywiście zatoki za Przewodową brak).
Jak zrobią tam zjazd z Południowej Obwodnicy to może tam jakiś 'południowo - obwodowy' pośpiech do Wawra zawita.
JotPeCet pisze: 4. Po uruchomieniu SKM może warto byłoby uruchomić dowozówkę ALEKSANDRÓW - PKP FALENICA - BŁOTA lub OLECKA
Prosto Walcowniczą czy oberek Ochoczą?
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 15 kwie 2008, 10:04

Teraz mogliby wreszcie rozbic jeżdzące razem 525 i 125 i choc troche skoordynować 125 z nowym 502 to odciążyłoby często przepełnione juz na Kajki 525 i polepszyło komunikację Wawra/Anina z centrum.

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 23 kwie 2008, 21:57

Rhemek pisze:Sorki ty w ogole jeździsz 525? To cię uświadomię: Rano kursy 525 z centrum do międzylesia mają obłożenie 110% , i na Kajki/Odrodzenia nie da sie do nich wsiąść ( szczególnie te kolo 8) , w tym samym czasie kursy tej linii do centrum na Kajki/Odrodzenia maja obłożenie ( każdy kurs) około 80 %. Każdy kurs. Po południu z powrotem jest analogiczna sytuacja. Może na drugi raz najpierw sprawdź a potem pisz...
Przyznaje jeżdże rzadko. Jeżdże głównie119 . Ale daje na oko 40-50 % zapełnienia linii 525, a nie 80% co daje z samego Wawra zapełnienie na solówkę tylko.A tak duże zapełnienie w stronę Międzylesia pewnie się kończy koło przystanku Alpejska? I są to 2-3 kursy. Co nie znaczy że ja chcę solówek na 525 , bo przecież nie skasuje się przystanków na TŁ , ktore dają już zapełnienie w granicach 100% na przegubach.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 23 kwie 2008, 22:17

Colony pisze:
JotPeCet pisze:4. Po uruchomieniu SKM może warto byłoby uruchomić dowozówkę ALEKSANDRÓW - PKP FALENICA - BŁOTA lub OLECKA
Słusznie, ale co wtedy ze 142? Chociaż Olecka zyskałaby na busie powrotnym do Falenicy nie zaglądającym na Błota. Tym bardziej, że dopiero co powstało tam osiedle.
A może od innej strony - co to za mania tworzenia dowozówek, które nie jadą z osiedla, z którego mają dowozić, prosto do stacji?
Stara Miłosna musi zwiedzać w drodze na stację Wesołą-Centrum tracąc 3 minuty (choć na razie musi).
Proponowana dowozówka z Błot miałaby zwiedzać Olecką (4 minuty w plecy). Ta sama dowozówka z Aleksandrowa najpewniej jechałaby Ochoczą (5 minut do tyłu).

W Wawrze potrzebna jest spora reorganizacja komunikacji, z Falenicą i tą nieszczęsną Olecką na czele.
Przykładowo dowozówka Błota - Aleksandrów mogłaby jechać prosto i bezpośrednio.
Linie z pętlą w Falenicy + skrócone 161 powinny kursować przez Olecką.

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 24 kwie 2008, 9:13

Krzysiek pisze:
Rhemek pisze:Sorki ty w ogole jeździsz 525? To cię uświadomię: Rano kursy 525 z centrum do międzylesia mają obłożenie 110% , i na Kajki/Odrodzenia nie da sie do nich wsiąść ( szczególnie te kolo 8) , w tym samym czasie kursy tej linii do centrum na Kajki/Odrodzenia maja obłożenie ( każdy kurs) około 80 %. Każdy kurs. Po południu z powrotem jest analogiczna sytuacja. Może na drugi raz najpierw sprawdź a potem pisz...
Przyznaje jeżdże rzadko. Jeżdże głównie119 . Ale daje na oko 40-50 % zapełnienia linii 525, a nie 80% co daje z samego Wawra zapełnienie na solówkę tylko.A tak duże zapełnienie w stronę Międzylesia pewnie się kończy koło przystanku Alpejska? I są to 2-3 kursy. Co nie znaczy że ja chcę solówek na 525 , bo przecież nie skasuje się przystanków na TŁ , ktore dają już zapełnienie w granicach 100% na przegubach.
Nie jeżdżę z Anina o 8 rano, ale zapełnienie jest konkretne. Jeżdżę natomiast po południu i od strony centrum 525 jeździ do Traktu Lubelskiego przyzwoicie nabite, w przeciwieństwie do takiego 125. Zapełnienie 110% to bywało natomiast, gdy około 2000 roku jedną z brygad obsługiwał gniot - na Saskiej nie dawało się szpilki wetknąć!

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 24 kwie 2008, 10:18

jasiu pisze:Nie jeżdżę z Anina o 8 rano, ale zapełnienie jest konkretne. Jeżdżę natomiast po południu i od strony centrum 525 jeździ do Traktu Lubelskiego przyzwoicie nabite
No ostatnio jechałem koło 16 to faktycznie było zapełnienie około 90-100% aż do samego Traktu Lubelskiego, ale wcześniej się nastałem na te 525 z 40 minut, wtedy 502 powinno być też po drodze , a nie było.
Więc nie mówie żeby zdejmować przeguby z 525 i ciąć częstotliwość, ale sama relacja ścisłe centrum - Wawer daje zapełnienie na solówkę. A są też relacje pośrednie+ centrum powodują że potrzebne są przeguby i tego nie kwestionuje.
Koło 8 525 jest co 15 minut, widać powinno co 12 i by się rozlużniło, a w stronę Anina co 10.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 kwie 2008, 10:25

Krzysiek pisze:sama relacja ścisłe centrum - Wawer daje zapełnienie na solówkę
Co wydaje się właśnie potwierdzać przywoływane tutaj, niskie zapełnienie 125 po praskiej stronie (bo na Woli jest ok).

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 24 kwie 2008, 10:29

Dennis pisze:
Krzysiek pisze:sama relacja ścisłe centrum - Wawer daje zapełnienie na solówkę
Co wydaje się właśnie potwierdzać przywoływane tutaj, niskie zapełnienie 125 po praskiej stronie (bo na Woli jest ok).
To co tniemy 125 do Wiatracznej na solówkach powiedzmy co 10 minut i 125 z Woli w przyszłości do Buwu lub DW Wschodniego.?

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 kwie 2008, 11:03

Nie, połączenie z Woli na Grochów przez Sokolą jest znakomite i wykorzystywane. Zatem od strony Woli skracałbym 125 co najwyżej do jakiejś OLSZYNKI.

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 24 kwie 2008, 11:33

Dennis pisze:Nie, połączenie z Woli na Grochów przez Sokolą jest znakomite i wykorzystywane. Zatem od strony Woli skracałbym 125 co najwyżej do jakiejś OLSZYNKI.
HEh 102 OG - Olszynka, 125 Międzylesie - Wiatraczna.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 kwie 2008, 12:02

Krzysiek pisze:102 OG - Olszynka
Albo 105 :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Zablokowany