Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 maja 2008, 20:51

Gdy zamknięte były al. Jerozolimskie to autobusy śmigały aż miło po jeszcze gorszych progach na Śmigłowca :-$
Teraz pewnie przepisy się zmieniły ;)

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 07 maja 2008, 20:56

ale w sytuacjach awaryjnych .... przecież progi to nie zapora żeby autobusy nie przejechały!
PURA VIDA!

cpk
Posty: 39
Rejestracja: 20 gru 2005, 17:23
Lokalizacja: Muranów

Post autor: cpk » 07 maja 2008, 21:07

Bastian pisze:
tadeo pisze:jestem pewien, że w ramach promocji był to wóz 6839 wysłany na rezerwę za uszkodzony wóz 320 na 09/191.
No to trochę opóźniony, bo był na Regulskiej ok. 18:50 do 19:00. Korki na Popularnej mordują rozkład :( Naprawdę się nie zdziwię, jeśli ostatecznie (o ile poprawi się oferta szynowa) najlepszą komunikację w Ursusie będą zapewniały linie lokalne...
Akurat Popularna jest przejezdna w ostatnich dniach. Problemem były np. dziś:

1) Skręt z Alej w Popularną - remont ronda Dudajewa trwa
2) Zablokowana Chrobrego - przebudowa, zwężenie jezdni przed światłami z Ryżową

Jak oba te krotkotrwale remonty znikną, będzie lepiej, choć nie tak dobrze jak wcześniej. 191 w nowym rozkładzie ma krótkie postoje na obu pętlach (Narutowicza - 7 minut, Regulska - 11 minut w szczycie B). Jakikolwiek zatem poważniejszy korek i rozkład zawsze będzie leżał. Wcześniej wozy stały na Narutowicza nawet ponad 20 minut.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 07 maja 2008, 21:08

Popularna jest przejezdna bo skutecznie zablokowane są dojazdy do niej - z jednej strony własnie rondo Dudajewa a z drugiej Chrobrego ....
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 07 maja 2008, 21:17

Przecież progi na Krańcowej nie są takie straszne (podwyższone skrzyżowania), może dałoby się tamtędy przejechać... :-k

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2008, 21:51

cpk pisze:Akurat Popularna jest przejezdna w ostatnich dniach.
A mi się wczoraj wydawało, że od Alej do Techników głównie stałem :/

To nie tylko kwestia dojazdów, ale także Dźwigowej. Wczorajszy korek najwyraźniej od Wałowickiej przez Cegielnianą sięgał aż Popularnej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

cpk
Posty: 39
Rejestracja: 20 gru 2005, 17:23
Lokalizacja: Muranów

Post autor: cpk » 07 maja 2008, 22:14

Bastian pisze:
cpk pisze:Akurat Popularna jest przejezdna w ostatnich dniach.
A mi się wczoraj wydawało, że od Alej do Techników głównie stałem :/

To nie tylko kwestia dojazdów, ale także Dźwigowej. Wczorajszy korek najwyraźniej od Wałowickiej przez Cegielnianą sięgał aż Popularnej.
Wczorajszy dzien byl calkowitym paralizem Ochoty i Włoch, więc nie ma go co brać pod uwagę.

Poza tym troche za wczesnie na oceny, ale wydaje mi sie, ze nowa czestotliwosc 191 zwiekszyla zainteresowanie tą linią. Solowki co 10 minut są zapełnione nie gorzej niż poprzednio co 20 minut. Oczywiscie lepiej bedzie mozna to ocenic, gdy 191 zacznie sie w miare trzymac rozkladu.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2008, 22:51

Bastian pisze:
cpk pisze:Akurat Popularna jest przejezdna w ostatnich dniach.
A mi się wczoraj wydawało, że od Alej do Techników głównie stałem :/

To nie tylko kwestia dojazdów, ale także Dźwigowej. Wczorajszy korek najwyraźniej od Wałowickiej przez Cegielnianą sięgał aż Popularnej.
Nie można oceniać sytuacji po jednej obserwacji - szczególnie, że trafiłeś na dość nie fajny dzień...
Bastian pisze:
rudy pisze:A nie można było puścić 106 i 189 Krańcową
Po progach nie można.
Była kiedyś mowa, że po wyspowych mogą kursować :roll: Tak mi się przynajmniej coś przypomina :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8455
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 07 maja 2008, 23:04

ZTM pisze:Zamknięcie ul. Bolesława Chrobrego (...) autobusy linii 106, 129, 178, 189, 191, N01 i N85 zostają skierowane na poniższe trasy objazdowe
A co z 405? :>

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2008, 23:05

Jak to jest: w rozkładach w sieci, na tablicach bocznych, na ulotkach i w rzeczywistości ZP Skorosze ulokowany jest na ulicy Sławoja - Składkowskiego podczas gdy wyświetlacz w 178 (kleszczowym) oraz w rozkładach na przystankach przystanki te występują na ulicy Sasina* :?: :rotfl: :shock: 8-(


*- gdzie w ogóle istnieje (o ile istnieje) taka ulica :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2008, 23:06

geograf pisze:
ZTM pisze:Zamknięcie ul. Bolesława Chrobrego (...) autobusy linii 106, 129, 178, 189, 191, N01 i N85 zostają skierowane na poniższe trasy objazdowe
A co z 405? :>
405 wtedy nie kursuje :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8455
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 07 maja 2008, 23:11

R-11 Kleszczowa pisze: 405 wtedy nie kursuje :>
Wiedziałem, że gdzieś jest haczyk, tylko nie wiedziałem gdzie ;-)

Dzięki.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 maja 2008, 23:26

Ja mam uwagę do rozkładu 191. Bardzo krótkie są tam postoje, zwłaszcza w międzyszczycie. Warto by zmienić jeden dodatek na całkę, by wydłużyć postoje na Naruciaku i ustabilizować nieco rozkład. Choć teraz przez remont Chrobrego to generalnie jakikolwiek rozkład w Ursusie nie ma sensu.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 07 maja 2008, 23:31

pawcio pisze:Choć teraz przez remont Chrobrego to generalnie jakikolwiek rozkład w Ursusie nie ma sensu.
Dokładnie. Dzisiaj nie było nic przez 30 minut na Regulskiej (191), dlatego Soliny było mocno zapełnione ;)

BTW bez tych przystanków na 178, to faktycznie trasa wygląda bardzo głupio.

No i ogólnie nadal wszyscy tylko narzekają ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 07 maja 2008, 23:51

R-11 Kleszczowa pisze:Jak to jest: w rozkładach w sieci, na tablicach bocznych, na ulotkach i w rzeczywistości ZP Skorosze ulokowany jest na ulicy Sławoja - Składkowskiego podczas gdy wyświetlacz w 178 (kleszczowym) oraz w rozkładach na przystankach przystanki te występują na ulicy Sasina* :?: :rotfl: :shock: 8-(


gdzie w ogóle istnieje (o ile istnieje) taka ulica :?:
istnieje.
na pewno w Wołominie.
.

ODPOWIEDZ