Syberia

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2007, 23:55

Uważaj, jak w tamtą stronę się jedzie przez Swierdłowsk, to wracając można się natknąć na armię von Paulusa...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 lis 2007, 23:57

Paweł_K pisze:To co, ktokolwiek chętny na kółeczko do Irkucka i z powrotem ? ;) :D
Ja :> Mój Tata zapewne też by się chętnie wybrał :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5298
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 29 lis 2007, 23:58

W ogóle to powinni zrobić jakieś turystyczne połączenie. Z fotostopami, czasem na zwiedzenie miast, przewodnikami itp.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 30 lis 2007, 0:33

R-11 Kleszczowa pisze:
Paweł_K pisze:To co, ktokolwiek chętny na kółeczko do Irkucka i z powrotem ? ;) :D
Ja :> Mój Tata zapewne też by się chętnie wybrał :-k
I ja, mam kolejne marzenie do zrealizowania : po podróży ze wschodu na zachód USA wybiorę się w podróż koleją transsyberyjską...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 30 lis 2007, 7:57

TGM pisze:W ogóle to powinni zrobić jakieś turystyczne połączenie. Z fotostopami, czasem na zwiedzenie miast, przewodnikami itp.
Zwykle jest w ciągu dnia jakiś dłuższy postój.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 lis 2007, 10:04

Paweł_K pisze: mam kolejne marzenie do zrealizowania : po podróży ze wschodu na zachód USA wybiorę się w podróż koleją transsyberyjską...
Ciężarówką (-o<
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 30 lis 2007, 10:16

Nie mam papierów na "trucka" ;) Po Stanach osobówką - około 4600 km, z Nowego Jorku, głównie autostradą Interstate-70, potem przez Las Vegas do Los Angeles. A Kolej Transsyberyjska to podróż dwukrotnie dłuższa, bo chciałbym zaliczyć Władywostok... No cóż, podróż do USA mam już wstępnie zaplanowaną na lato 2009 (koszty "sztywne" ok 10-12 tyś PLN - bilety lotnicze, wynajęcie samochodu i paliwo), Kolej jest wyprawą ciut tańszą - nawet 1 klasą wagonu. Teraz tylko zarobić na to muszę ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5298
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 06 gru 2007, 23:53

Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Spokojny
Posty: 25
Rejestracja: 13 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Bemowo Lotnisko
Kontakt:

Post autor: Spokojny » 30 maja 2008, 7:05

Gacek pisze:
emdegger pisze:Syberia jest fantastyczna! Sam mam zamiar z kolegami ze studiów odwiedzić tę piękną krainę (choć niestety nie wiemy kiedy... :( ) Koleją i czym tam jeszcze. I dużo wódki będzie :D .
ja też sie wybieram. NIe wiem czy czekać na konferencję rozkładów jazdy we Władywostoku (tydzień jazdy, tydzień konferencji, tydzień powrotu- wątroba nie wytrzyma)

albo na tzw kolejowy bilet OSŻD za 30 PLN- tylko muszę wziąć 3 tygodnie urlopu a tyle nie chcą dać.
Gacku, szczerze polecam w kierunku powrotnym Domodedovo Airlines! Relację Władywostok - Moskwa realizują IŁ-62M, więc upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: wątroba Ci podziękuje, a okazje do spożycia będą i tak, mimo znacznie krótszej podróży :)

Natomiast jeśli jechać na Syberię (i dalej, do Władywostoku) to tylko i wyłącznie w płackarcie, a ta OIDP do Warszawy nie dojeżdża :( Możesz też skusić się na elektriczkę - zapewniam, że wrażenia będą niezapomniane :D


P.S. Pamiątka z Chabarowska czeka ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 30 maja 2008, 9:42

TGM pisze:W ogóle to powinni zrobić jakieś turystyczne połączenie. Z fotostopami, czasem na zwiedzenie miast, przewodnikami itp.
Niemcy organizują takie coś. Oczywiście po odpowiednio wysokich cenach.
Gacku, szczerze polecam w kierunku powrotnym Domodedovo Airlines! Relację Władywostok - Moskwa realizują IŁ-62M, więc upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: wątroba Ci podziękuje, a okazje do spożycia będą i tak, mimo znacznie krótszej podróży :)
No tak, ale Domodedovo jednak nie honoruje FIPów;)
A co do Syberii, to też mnie korci.

Spokojny
Posty: 25
Rejestracja: 13 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Bemowo Lotnisko
Kontakt:

Post autor: Spokojny » 03 cze 2008, 20:28

Bastian pisze:Uważaj, jak w tamtą stronę się jedzie przez Swierdłowsk, to wracając można się natknąć na armię von Paulusa...
Zatem rzuć okiem na moją galerię :) Niestety, musiałem się gdzieś minąć z von Paulusem ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 cze 2008, 23:31

Spokojny pisze:
Bastian pisze:Uważaj, jak w tamtą stronę się jedzie przez Swierdłowsk, to wracając można się natknąć na armię von Paulusa...
Zatem rzuć okiem na moją galerię :) Niestety, musiałem się gdzieś minąć z von Paulusem ;)
A co, w naturze wciąż jest Swierdłowsk? :> :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 04 cze 2008, 12:23

W naturze nie wiem, ale na wielu mapach (obecnych) nadal funkcjonuje. Kiedyś długo szukałem Jekaterynburga na parovozie i nie mogłem znaleźć :D

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 cze 2008, 16:21

Spokojny pisze:Gacku, szczerze polecam w kierunku powrotnym Domodedovo Airlines! Relację Władywostok - Moskwa realizują IŁ-62M, więc upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: wątroba Ci podziękuje, a okazje do spożycia będą i tak, mimo znacznie krótszej podróży :)

Natomiast jeśli jechać na Syberię (i dalej, do Władywostoku) to tylko i wyłącznie w płackarcie, a ta OIDP do Warszawy nie dojeżdża :( Możesz też skusić się na elektriczkę - zapewniam, że wrażenia będą niezapomniane :D
Tak na marginesie - ile wyniosły Was koszty całej wyprawy na łebka? :>

[ Dodano: Sro 11 Cze, 2008 16:25 ]
Dennis pisze:Kiedyś długo szukałem Jekaterynburga na parovozie i nie mogłem znaleźć
To może wynikać z tego, że w byłym Sojuzie nazwy stacji kolejowych raczej nie ulegają zmianie - w białoruskim Dzierżyńsku stacja wciąż zwie się Kojdanów na przykład. W Moskwie z kolei wciąż funkcjonuje po Sierp i Młot. :D
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 11 cze 2008, 16:44

Fikander pisze:w białoruskim Dzierżyńsku stacja wciąż zwie się Kojdanów
To już nie wiadomo czy lepiej tak, czy na odwrót. :D
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ