Pochwały i nagany 2008

Moderator: vernalisadonis

Zablokowany
andrzej_suse10
Posty: 132
Rejestracja: 29 maja 2007, 13:16

Post autor: andrzej_suse10 » 20 cze 2008, 13:54

A nie wpadles drogi jacku ze nie jechalem akurat tym autobusem? Czyli co, powinienem po przeczytaniu dzwonic do kierowczyni pytac czemu klima wylaczona?

Inna sprawa, ze dyskusje z kierowcami w 90% przypadkch koncza sie tym ze klima "uszkodzona"...

Wg mnie narazanie zwlaszcza starszych ludzi na utrate zdrowia lub nawet zycia (bo przeciez zejsc mozna jak na zewnatrz >35 stopni a w srodku klima wylaczona i wszystko zamkniete i zablokowa) powinno byc karane mozliwie najwieksza karą.

Jak klima "uszkodzona" to powinien kierowca ruszyc dupe i odblokowac okna chociaz na petli ](*,)

Jak gardziolko boli, to rowniez...

I wiejskich standartow (chlopow i takich innych) na forum chyba lepiej nie wprowadzac =D>

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 20 cze 2008, 14:06

andrzej_suse10 pisze:A nie wpadles drogi jacku ze nie jechalem akurat tym autobusem?
Owszem wpadłem, bo potrafie czytać (-(
Ty tym bardziej, jako ze nie jechałeś tym autobusem nie powinieneś osadzać sprawy, komentując to zwolnieniem dyscyplinarnym ](*,)
andrzej_suse10 pisze:Wg mnie narazanie zwlaszcza starszych ludzi na utrate zdrowia lub nawet zycia (bo przeciez zejsc mozna jak na zewnatrz >35 stopni a w srodku klima wylaczona i wszystko zamkniete i zablokowa) powinno byc karane mozliwie najwieksza karą.
Najwyższą?
Czyli jaka?
Uchyl rąbka tajemnicy, co masz na mysli :D
andrzej_suse10 pisze:Jak klima "uszkodzona" to powinien kierowca ruszyc dupe i odblokowac okna chociaz na petli
To nie lepiej na kazdym przystanku, jednoczesnie pytając sie o zdrowie szanownych pasażerów :^o

andrzej_suse10
Posty: 132
Rejestracja: 29 maja 2007, 13:16

Post autor: andrzej_suse10 » 20 cze 2008, 14:10

To nie lepiej na kazdym przystanku, jednoczesnie pytając sie o zdrowie szanownych pasażerów :^o
Nie, wystarczy raz. Chyba ze Mobilis zamontowal automatyczne blokowanie co przystanek :D

A jaka kara - juz napisalem wczesniej. Choc przyznaje, ze przesadzilem, troche mnie ponioslo, ale takie sytuacje zdarzaja sie zbyt czesto a kierowcy nie zdaja sobie sprawy z problemu, bo oni moga zawsze sobie otworzyc okno w swojej kabinie

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 cze 2008, 18:24

andrzej_suse10 pisze:kierowcy nie zdaja sobie sprawy z problemu
skoro to przyznałeś... Naprawdę nie problem pójść zapytać. Nie można od razu zakładać, że kierowca będzie burakiem. Niedawno jechałem autobusem i pani podeszła do kierowcy o doblokowanie okien, a ten na następnym przystanku wyszedł i odblokował okna wszystkie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Flash8222
Posty: 7628
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 21 cze 2008, 10:41

jgas pisze:Nagana dla pani kierującej A161 :arrow: 2/134 o 12.30 za wyłączoną klimę, zamknięty dach i zablokowane okna. Wytrzymałem w tej saunie 3 przystanki i przesiadłem się do starego dobrego MZA.
Luk dachowy to mogłeś sobie ręcznie otworzyć gdyż nie otwiera się go zdalnie...
Okna też mogłeś otworzyć gdyż ich nie da się zablokować...
A co do klimy to jest mało wydajna i nawet gdyby była włączona to byś jej nie czuł...
Więc jest to pisanie dla pisania... Brawo głupoty =D>
jgas pisze:No niestety takie rzeczy są na porządku dziennym w Mobilisie. Niektórzy kierowcy mówią, że ich gardło boli od klimy.
A u Ciebie pisanie bzdur i brak myślenia (To nie boli!).
andrzej_suse10 pisze:Takie cos powinno byc karane zwolnieniem dyscyplinarnym .. ](*,)
A takie pisanie głupot powinno być karane pozbawieniem dostępu do internetu przez całe życie :D

tobster
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2008, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tobster » 21 cze 2008, 13:33

Pochwała dla Kierowcy 8100/016/E2 =D>
Siedziałem jak na tronie obok kierowcy :dance:
W pewnym momencie moje krzesło poleciało prawie razem ze mną (-o<
Pozdrowienia dla Levara :D

Ogólnie było bosko :)
Niesamowity patron i kierowca.
Najmilej spędzony czas w mega korku ;-)
-137 opóźnienia, ale w jakim towarzystwie :dance:

Flash8222
Posty: 7628
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 21 cze 2008, 14:00

Wybacz, ale daruj sobie takie podlizywanie....

reserved
Posty: 14642
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 21 cze 2008, 14:02

Flash... pozwól nacieszyć się marzeniami forowiczów... ;p

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 21 cze 2008, 15:16

Flash8222 pisze:Luk dachowy to mogłeś sobie ręcznie otworzyć gdyż nie otwiera się go zdalnie...
Nie wiedziałem. Przydałaby się nalepka.
Flash8222 pisze:Okna też mogłeś otworzyć gdyż ich nie da się zablokować...
Próbowałem, nie chciało się ruszyć. To już w 20-letnich Ikarusach okna lepiej chodzą.
Flash8222 pisze: A co do klimy to jest mało wydajna i nawet gdyby była włączona to byś jej nie czuł...
Nie zgodzę się. Tego samego dnia na tej samej linii jechałem innym Jelczem Libero i klima działała bardzo wydajnie.
Co do reszty postu zawierającej epitety, dodaję Cię do plonkownicy.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 21 cze 2008, 16:08

Flash8222 pisze:
jgas pisze:Nagana dla pani kierującej A161 :arrow: 2/134 o 12.30 za wyłączoną klimę, zamknięty dach i zablokowane okna. Wytrzymałem w tej saunie 3 przystanki i przesiadłem się do starego dobrego MZA.
Luk dachowy to mogłeś sobie ręcznie otworzyć gdyż nie otwiera się go zdalnie...
Okna też mogłeś otworzyć gdyż ich nie da się zablokować...
A co do klimy to jest mało wydajna i nawet gdyby była włączona to byś jej nie czuł...
Więc jest to pisanie dla pisania... Brawo głupoty =D>
a) okna jak najbardziej da się zablokować - niestety czasem blokada daje tylko tyle, że za rączkę trzeba mocniej pociągnąć i okno się otworzy;
b) klima wcale nie jest mało wydajna - trzeba ją tylko dobrze ustawić;
c) w Libero działanie klimy powoduje niekiedy koszmarne grzanie się silnika pojazdu - być może dlatego klimatyzacja była wyłączona.
noidea

Winio
Posty: 132
Rejestracja: 12 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: 3033

Post autor: Winio » 21 cze 2008, 23:56

Flash8222 pisze: Okna też mogłeś otworzyć gdyż ich nie da się zablokować...
A co do klimy to jest mało wydajna i nawet gdyby była włączona to byś jej nie czuł...
Więc jest to pisanie dla pisania... Brawo głupoty =D>
Tu się mylisz - można zablokować okna w Jelczu Libero. Trzeba tylko wiedzieć, do czego ktoś wymyślił te małe "guziczki" na klamkach i do czego służy płaski śrubokręt ;P
Klima w tym maleństwie jest do chrzanu. Z własnego doświadczenia - przy postoju 20 minut z włączonym silnikiem, agregatem ustawionym na największe obroty chłód czułem tylko w okolicy przedniej szyby i kabiny. Czym dalej od przodu tym sauna większa. Dlatego nie ma sensu klimatyzowanie jelcza, gdyż żeby było to ODCZUWALNE, trzebaby zmienić parametry klimatyzatorów (obniżyć temperaturę z 23 do 18 stopni).

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 22 cze 2008, 3:41

Flash8222 pisze:Wybacz, ale daruj sobie takie podlizywanie....
Zapomniał wół, że cielęciem był? I jak na Ciebie koledzy pisali pochwały...

Flash8222
Posty: 7628
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 cze 2008, 5:33

levar pisze:
Flash8222 pisze:Wybacz, ale daruj sobie takie podlizywanie....
Zapomniał wół, że cielęciem był? I jak na Ciebie koledzy pisali pochwały...
Pamiętam i to dobrze gdy Chru napisał na mnie pochwałę i został natychmiastowo zjechany równo i namiętnie za to... Więc albo się stosujemy do tego, że nie wypisujemy pochwał na forumowych kierowców, albo stawiamy podlizywanie się na pierwszym planie... Tyle ode mnie ;)
Winio pisze:Tu się mylisz - można zablokować okna w Jelczu Libero. Trzeba tylko wiedzieć, do czego ktoś wymyślił te małe "guziczki" na klamkach i do czego służy płaski śrubokręt ;P
Człowiek uczy się całe życie, ale takie przyrządu jak śrubokręt nie noszę do pracy :P Może jeszcze mam nosić piłę mechaniczną? :P

5556
Posty: 2591
Rejestracja: 24 sie 2006, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 5556 » 22 cze 2008, 10:39

Wielka pochwała i wyrazy uznania dla kiero 2B?/500 :arrow: 3325 za zatrzymanie się na przystanku Rondo Starzyńskiego (tym za rondem w kierunku Bródna) na żądanie osoby na wózku inwalidzkim a także za pomoc przy wsiadaniu a potem wysiadaniu przy Rondzie Zaba =D>
185 - najlepsza linia w mieście!

Awatar użytkownika
Tadek A.
Posty: 429
Rejestracja: 02 maja 2007, 10:08
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Post autor: Tadek A. » 22 cze 2008, 13:21

andrzej_suse10 pisze:Wg mnie narazanie zwlaszcza starszych ludzi na utrate zdrowia lub nawet zycia (bo przeciez zejsc mozna jak na zewnatrz >35 stopni a w srodku klima wylaczona i wszystko zamkniete i zablokowa) powinno byc karane mozliwie najwieksza karą.
Przejdź się do lekarza. Takiego od tego obszaru znajdującego się między uszami - to po pierwsze. Po drugie, aby wymagać czegokolwiek od kierowców najpierw należy samemu wykazać się kulturą - stwierdzenie "niech ruszy dupę" całkowicie temu zaprzecza. Ponieważ zaraz byś każdego wywalał z "52" to zasuwałbyś na rowerku albo na piechotę. Ciebie nie obchodzi, że kierowcę coś boli? A kierowcę nie obchodzi, że komuś jest za gorąco. Tyle.
14.07.2008 - i starczy...

Dla sympatyków metra: http://www.tadek.jasky.pl (ostatnia aktualizacja: 06.07.2008)

Zablokowany