Bilety, kontrole, taryfa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 sie 2008, 0:06

TGM pisze:To może w ogóle zrezygnować z prawa i z przepisów bo zawsze znajdzie się jakaś "furtka"? Może nie łatać oprogramowania bo prędzej czy później zostanie wykryta kolejna dziura?
nie, myślę, że po prostu popadasz w paranoję. A na pewno nie jest to powód dostateczny do zmiany regulaminu w tej chwili. Ile się wozili z bardziej realnymi i uzasadnionymi wątpliwościami...

[ Dodano: Wto 19 Sie, 2008 00:08 ]
Teokryt pisze:Swoją drogę mandat za co? za sam fakt przeskoczenia? bo przecież nie za nieważny bilet...
za sam fakt przeskoczenia, jest nawet stosowny zapis w regulaminie przewozów
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 19 sie 2008, 0:31

MeWa pisze:za sam fakt przeskoczenia, jest nawet stosowny zapis w regulaminie przewozów
Mhm, ja rozumiem Bezpieczeństwo. Ale może tez chodzi o zliczanie klientów by można było statystyki podać? ;)

Nigdy nie przeskoczyłem i nie przeskoczę bramki metra. Ale wejściówki się przydadzą. Do za nabycia tylko w POPach czy w kioskach przymetrzanych?
Obrazek

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 sie 2008, 0:43

Teokryt pisze:o zliczanie klientów by można było statystyki podać
statystyki i tak uwzględniają tych, co nie korzystają z bramek.
Teokryt pisze:Do za nabycia tylko w POPach czy w kioskach przymetrzanych?
można je zdobyć tylko w POP-ach, w okienku informacji powinny być

Kiedyś można było je brać w dowolnych ilościach z pojemników przy bramkach :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 19 sie 2008, 1:45

MeWa pisze:Kiedyś można było je brać w dowolnych ilościach z pojemników przy bramkach
Chyba się ZTM zorientował że koszta druku wejściówek zrobiły sie zbyt duże :D
Dobra, to się uzbroję w dożywotni zapas wejściówek. koniec z szukaniem WKM po torbie.
Obrazek

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 sie 2008, 2:24

nie, wycofanie się z wejściówek dostępnych przy bramkach wiązało się z popularyzacją kart zbliżeniowych :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8392
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 19 sie 2008, 3:13

Wiązało się z czym? :-s

Jerzy Dąbczak
Posty: 99
Rejestracja: 12 sty 2006, 17:46
Lokalizacja: Loża komentatorów

Post autor: Jerzy Dąbczak » 19 sie 2008, 8:54

Teokryt pisze: Swoją drogę mandat za co? za sam fakt przeskoczenia? bo przecież nie za nieważny bilet...
Za złamanie przepisów porządkowych obowiązujących w metrze.

mozgow
Posty: 703
Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
Lokalizacja: Ochota

Post autor: mozgow » 19 sie 2008, 11:14

Teokryt pisze:Swoją drogę mandat za co? za sam fakt przeskoczenia? bo przecież nie za nieważny bilet...
Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa czy coś takiego. Wiem, bo coś takiego dostałem :D (swoją drogą to się nazywa mieć szczęście - jeden jedyny raz przeskakiwałem przez bramkę, bo śpieszyłem się na spotkanie, a portfel, jak na złość, nie chciał wyjść z kieszeni spodni :-P ).
1 7 9 22 128 141 157 172 175 504

Paweł D.
Posty: 5297
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 19 sie 2008, 12:06

MeWa pisze:za sam fakt przeskoczenia, jest nawet stosowny zapis w regulaminie przewozów
Art. 54 KW. Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 sie 2008, 14:21

geograf pisze:Wiązało się z czym? :-s
poprawione - WKM miało być :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 19 sie 2008, 19:29

Jerzy Dąbczak pisze:
Teokryt pisze: Swoją drogę mandat za co? za sam fakt przeskoczenia? bo przecież nie za nieważny bilet...
Za złamanie przepisów porządkowych obowiązujących w metrze.
Ale regulamin przewozów jest regulaminem wewnętrznym, a mandaty zdaje się można wystawić tylko za złamanie przepisów prawa. Czy w takim razie pies mógłby mnie ukarać za wsiadanie po sygnale odjazdu lub siadanie na barierkach w przegubie? Chyba bez przesady...
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8392
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 19 sie 2008, 19:32

piotram pisze:Ale regulamin przewozów jest regulaminem wewnętrznym, a mandaty zdaje się można wystawić tylko za złamanie przepisów prawa. Czy w takim razie pies mógłby mnie ukarać za wsiadanie po sygnale odjazdu lub siadanie na barierkach w przegubie?
Ależ nie dostajesz mandatu. Dostajesz wezwanie do zapłaty lub po - potocznie - karę (podobnie jak za jazdę bez biletu, gdy wystawia się "wezwanie do zapłaty opłaty dodatkowej za przejazd bez odpowiedniego dokumentu przewozu" - dlatego też nie jest wymagany podpis takiego wezwania) :-)

A co do drugiej części wypowiedzi mam wrażenie, że psy nie mówią, o wystawianiu kary nie wspominając. Tak wiem o co Ci chodziło, ale więcej szacunku dla funkcjonariuszy publicznych ](*,)

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 19 sie 2008, 19:45

Tylko, ze regulamin nie przewiduje opłaty dodatkowej za takie rzeczy. No a jeśli nawet by była, to wystawia ją kontroler a nie policjant. (szacunku nie zamierzam mieć bo nie za bardzo mają dla mnie)
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Paweł D.
Posty: 5297
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 19 sie 2008, 19:51

piotram pisze:Tylko, ze regulamin nie przewiduje opłaty dodatkowej za takie rzeczy. No a jeśli nawet by była, to wystawia ją kontroler a nie policjant. (szacunku nie zamierzam mieć bo nie za bardzo mają dla mnie)
Ale przewiduje mandat zacytowany przeze mnie art. 54 Kodeksu Wykroczeń. Mówi on o wykroczeniach przeciwko przepisom dot. zachowania w miejscach publicznych.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 19 sie 2008, 19:59

Ale wytłumacz dokładniej jaki miałby być związek, bo tego przepisu nie ma w prawie, w przeciwieństwie natomiast do np. spożywania alkoholu lub zakłócania ciszy. Jest tylko w regulaminie wewnętrznym.
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Zablokowany