O stronach ZTM MZA i TW

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 08 lis 2008, 11:53

Glonojad pisze:
drapka pisze: I mała dygreja w sprawie SKM - ale ona mówi o czymś więcej niż tylko o SKM. Kiedy uruchamiano SKM, za czasów Kaczyńskiego, pełno było zszyderstw, krytyki, głoszono wszem i wobec, ze to niedobry pomysł, że z Kolejami Mazowieckimi trzeba to połączyć, "kaczokolejką" czy "kaczokiblem" to nazywano. I nalge, juz za rządów tej ekipy, okazuje się, że nie tylko pomysł był dobry, nie tylko uruchomoino linie autobusowe do SKM dowożące, ale wręcz się to chce rozwijać, przemalowywac w barwy miejskie, bronić przed łączeniem z KM itp.
I naprawdę żadnej różnicy w jakości S2 w stosunku do S1 nie widzisz? Dłuższej trasy? Lepszej częstotliwości? Większej liczby taboru? Wspólnego biletu w granicach miasta?
Widzę - i widzę, że teraz jest rok 2008 i trochę czasu było, żeby ofertę poprawić. Natomiast ta krytyka, jaką pamiętam, dotyczyła nie tego, że trasa jest kiepska i częstotliwosć mała - a samej idei SKM. I można było wtedy albo posłuchać i zliwkidować, idąc w kierunku KM - albo nie słuchać i inwestować w rozwój SKM. Porpzednia ekipa poszła tą drugą drogą - i obecna mogła skupić się już tylko na rozwoju tego, co zostało stworzone.
Ja, w przeciwnieństwie do zdecydwane większości uczestników tzw. debaty publicznej, oceniam sensowność pomysłu a nie autorstwo (nawet jeżeli dany autor ma sensowny tylko jeden pomysł) - więc poprzednią ekipę chwalę za rozpoczęcie projektu, a tę - za jego kontynuowanie i rozwój, jak również za rozwój tzw. wspólnego biletu.
A że oni mi się nie podobają, że tak powiem generalnie, to nie znaczy, że czegoś sensownego nie robią, prawda?

[ Dodano: Sob 08 Lis, 2008 12:35 ]
ppdk pisze:Na dodatek jeszcze rozkłady - nie czepiam się , że nie ma jeszcze rozkładów na objazdy 11.11, ale nie ma też zmian chociażby w rozkładzie od 9.11 w związku z tym zamknięciem wiaduktu (wiem,że to jutro , ale ile można czekać)
Uprzejmie informuję, że rozkłady jazdy już są. Trzeba wejść w nie kuchennymi schodami, a;le pewnie zaraz się pojawią i normalnie.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8455
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 08 lis 2008, 16:47

drapka pisze:Totolotek interpunkcyjny pełną gębą. Po cóż przecinkami wyodrębniono słowa "dla pojazdów komunikacji miejskiej", skoro dużo bardziej przecinek przydałby się przed słowami "Zarząd Transportu Miejskiego" ?
Oczywiście z brakiem przecinka nie dyskutuję.
Ale zdanie wtrącone wynika z faktu, że wiadukt zostanie zamknięty właśnie dla pojazdów komunikacji miejskiej (okej, o tonażu poniżej 3 ton: komunikat na stronie ZDMu) :>.

michael112
Posty: 2848
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 08 lis 2008, 17:15

drapka pisze:Uprzejmie informuję, że rozkłady jazdy już są. Trzeba wejść w nie kuchennymi schodami, a;le pewnie zaraz się pojawią i normalnie.
To znaczy jak? Próbuję wklepać bezpośrednio adres z "baza/20081109", jak również wklepywać adres spakowanych rozkładów i się nie da.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8455
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 08 lis 2008, 17:23

ppdk pisze:Kompletna porażka ze strony ZTM-u - zaktualizowali tylko 2 mapy w związku z zamknięciem wiaduktu na Andersa, pozostałe części mapy czekają...
Na czas aktualizacji usunęli również mapy o przystankach wokół stacji metra i mapę sieci tramwajowych, ciekawe kiedy zamierzają je przywrócić :neutral:
Nie pomyślałeś, że mapy robi też człowiek i mógł nie zdążyć? Sami widzicie, że zamknięcie jest sprawą nagłą - niestety nie zawsze można się wyrobić...
Poza tym wolałbyś aby w sieci wisiały mapy wprowadzające w błąd? To ja już wolę aby ich w ogóle nie było.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 08 lis 2008, 17:30

michael112 pisze:
drapka pisze:Uprzejmie informuję, że rozkłady jazdy już są. Trzeba wejść w nie kuchennymi schodami, a;le pewnie zaraz się pojawią i normalnie.
To znaczy jak? Próbuję wklepać bezpośrednio adres z "baza/20081109", jak również wklepywać adres spakowanych rozkładów i się nie da.
Wchodzisz na odpowiedni rozkład dzisiejszy i zmieniasz "1108" na "1109", i masz rozkład jutrzejszy.

ppdk
Posty: 45
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Warszawa (Bielany)

Post autor: ppdk » 08 lis 2008, 19:08

geograf pisze:Nie pomyślałeś, że mapy robi też człowiek i mógł nie zdążyć? Sami widzicie, że zamknięcie jest sprawą nagłą - niestety nie zawsze można się wyrobić...
Poza tym wolałbyś aby w sieci wisiały mapy wprowadzające w błąd? To ja już wolę aby ich w ogóle nie było.
Jak widać nadal nie zdążył...
Oczywiście , że nie wolałbym, zdecydowanie lepiej gdyby były poprawione, na nich nie ma bardzo dużo zmian do wprowadzenia.
Najwięcej czasu na pewno zajmuje ustalenie nowych rozkładów, ale mapy da się zaktualizować w miarę szybko , zwłaszcza , że już od wczoraj połowicznie główna mapa jest zrobiona i była już w kilka godzin po ogłoszeniu komunikatu, czyli jednak da się.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 08 lis 2008, 19:55

Ma tyrać nadgodziny? Zapewne po weekendzie się pojawi zaktualizowana mapa.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 08 lis 2008, 19:59

Rozkłady już "normalne".
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5303
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 08 lis 2008, 20:04

Od 12 XI czasy podjazdu 502 na "wesołe" przystanki zostały utajnione :D .
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 09 lis 2008, 19:51

8-10 listopada w godz. 12.00-17.00 będzie kursował zabytkowy tramwaj na trasie: Plac Narutowicza - Grójecka - Plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie – Most Poniatowskiego - Rondo Waszyngtona - Aleja Zieleniecka.
Przejazd jest bezpłatny, w wagonie dostępne będą ulotki o obchodach Święta Niepodległości, będzie można posłuchać pieśni legionowych.
Info o linii z oficjalnej strony um W-wa - http://um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dz ... 7306&kat=3

Czy mi się dobrze widzę że na stronie ZTM brak jakiejkolwiek informacji o tej linii?
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 09 lis 2008, 20:06

rufio198 pisze:zy mi się dobrze widzę że na stronie ZTM brak jakiejkolwiek informacji o tej linii?
Dobrze widzisz.

Szegóły tutaj.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 09 lis 2008, 20:36

Dzięki =D>
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 10 lis 2008, 1:22

Drapka, ostry jesteś, nie pozostawiasz na ZTM suchej nitki, ale jako polonista, "który znajomość języka polskiego opanował w stopniu bardziej zaawansowanym od gimnazjalisty", jestem zmuszony się z Tobą zgodzić :dance: ;-) .

Awatar użytkownika
8917
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2007, 19:48
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Post autor: 8917 » 10 lis 2008, 16:17

ZTM pisze:Ruszyła akcja informacyjna

Ulotki o trasach objazdu, komunikaty wyświetlane na tablicach elektronicznych a przy skrzyżowaniach informatorzy, którzy udzielają wskazówek na temat tras objazdowych dla linii tramwajowych i autobusowych. Te działania informacyjne prowadzi Zarząd Transportu Miejskiego w związku z remontem wiaduktu w ciągu ulicy Andersa i zamknięcia go dla autobusów i tramwajów. Ulotki, komunikaty i informatorzy mają ułatwić pasażerom pojazdów komunikacji miejskiej dotarcie do celu.

W sześciu miejscach w Warszawie dyżurują informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego ubrani w odblaskowe kamizelki: ul. Andersa, ul. Bonifraterska, ul. Zajączka, pl. Wilsona, Dw. Gdański i pl. Bankowy. W sumie wszystkich informatorów jest 12. Pracują od niedzieli (9 listopada) do piątku (14 listopada), w godz. 8-18 (od niedzieli do wtorku) i 7-19 (od środy do piątku). We wszystkich autobusach i tramwajach są również ulotki (w nakładzie 100 tys. egzemplarzy) informujące o trasach objazdowych.

Na stacjach warszawskiego metra, na odcinku od Centrum do Marymontu, emitowane są komunikaty głosowe informujące o zamknięciu wiaduktu oraz o zmianach w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Krótkie komunikaty pojawiają się także na tablicach elektronicznych na przystankach w Al. Jerozolimskich.
http://www.ztm.waw.pl/andersa-info.php

Nawet ilość i godziny pracy informatorów podali 8-( . Swoją drogą to ciekawe, jak długo te "krótkie komunikaty" na tablicach w Alejach będą się pojawiać... Mam nadzieję, że nie kilkanaście miesięcy...
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 10 lis 2008, 16:23

8917 pisze:
ZTM pisze:Ruszyła akcja informacyjna

Ulotki o trasach objazdu, komunikaty wyświetlane na tablicach elektronicznych a przy skrzyżowaniach informatorzy, którzy udzielają wskazówek na temat tras objazdowych dla linii tramwajowych i autobusowych. Te działania informacyjne prowadzi Zarząd Transportu Miejskiego w związku z remontem wiaduktu w ciągu ulicy Andersa i zamknięcia go dla autobusów i tramwajów. Ulotki, komunikaty i informatorzy mają ułatwić pasażerom pojazdów komunikacji miejskiej dotarcie do celu.

W sześciu miejscach w Warszawie dyżurują informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego ubrani w odblaskowe kamizelki: ul. Andersa, ul. Bonifraterska, ul. Zajączka, pl. Wilsona, Dw. Gdański i pl. Bankowy. W sumie wszystkich informatorów jest 12. Pracują od niedzieli (9 listopada) do piątku (14 listopada), w godz. 8-18 (od niedzieli do wtorku) i 7-19 (od środy do piątku). We wszystkich autobusach i tramwajach są również ulotki (w nakładzie 100 tys. egzemplarzy) informujące o trasach objazdowych.

Na stacjach warszawskiego metra, na odcinku od Centrum do Marymontu, emitowane są komunikaty głosowe informujące o zamknięciu wiaduktu oraz o zmianach w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Krótkie komunikaty pojawiają się także na tablicach elektronicznych na przystankach w Al. Jerozolimskich.
http://www.ztm.waw.pl/andersa-info.php

Nawet ilość i godziny pracy informatorów podali 8-( . Swoją drogą to ciekawe, jak długo te "krótkie komunikaty" na tablicach w Alejach będą się pojawiać... Mam nadzieję, że nie kilkanaście miesięcy...
Robią to, by później nie było zarzutów ze strony mediów i Wawkomu, żebyła niedostateczna informacja :P A znając nasze realia to możliwe :]
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

ODPOWIEDZ