Pochwały i nagany 2008

Moderator: vernalisadonis

5556
Posty: 2591
Rejestracja: 24 sie 2006, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 5556 » 15 lis 2008, 20:04

Nagana dla zakładu (no właśnie może ktoś wie którego?) za niezrealizowany kurs 1/N02 o g.0:28 Park Kaskada :arrow: Ursynów. Przez ponad 40 minut ok.8 osób musiało znosić zimny wiatr... Cieplutki SU12 z Mobilisu o 0:58 potrafił przyjechać i do tego punktualnie.
185 - najlepsza linia w mieście!

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 15 lis 2008, 22:54

za wczoraj nagana dla kretyna z 2648 @ 08B/414 za zmiene pasa ruchu na wjezdzie na Grota bez patrzenia w prawe lustro i bez wczesniejszego sygnalizowania, czym prawie spowodowal kolizje z wyjezdzajaca z Modlinskiej (czyli jadaca ~2 razy szyciej) osobowka.

To niestety notoryczny manewr tamze, polowa kierownikow odstawia takie cyrki.
Przynajmniej raz chyba juz sie skonczylo to nieciekawie (2441?).
Jesli mialbym gdzies wysylac tajniakow z drogowki to wlasnie na ta linie popoludniu w stronie szczesliwic.

Do tego jeszcze maxymalnie slamazarna jazda w stylu 20 sek do podlogi i 3 min na luzie. Pomimo odjazdu z BP ok 10 min po czasie, szanowny kierownik cwiczyl najwyrazniej eco-driving.

SP45-166
Zbanowany
Posty: 361
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:16
Lokalizacja: ZTM to imbecyle!!!

Post autor: SP45-166 » 15 lis 2008, 23:03

ness pisze:za wczoraj nagana dla kretyna z 2648 @ 08B/414 za zmiene pasa ruchu na wjezdzie na Grota bez patrzenia w prawe lustro i bez wczesniejszego sygnalizowania, czym prawie spowodowal kolizje z wyjezdzajaca z Modlinskiej (czyli jadaca ~2 razy szyciej) osobowka.

To niestety notoryczny manewr tamze, polowa kierownikow odstawia takie cyrki.
Przynajmniej raz chyba juz sie skonczylo to nieciekawie (2441?).
Jesli mialbym gdzies wysylac tajniakow z drogowki to wlasnie na ta linie popoludniu w stronie szczesliwic.
OIDP z włąsnego doświadczenia na 414 a czasem mi się owa linia zdarza, to kierowcy mają tam pierwszeństwo, a regulują to znaki. Polecam się dokładnie przyjrzeć przed wpisaniem nagany. Dokładnie wiedzą co robią i nie przypadkiem tak się w owym miejscu wielu z nas zachowuje. wjazdy na trasę również są regulowane znakami. Modlińska ma trójkąt (kielnię) a lecący od Żerań FSO mają rombik czyli pierwszeństwo. W przypadku dalszych wątpliwości polecam Kodeks drogowy
Pogrążacie się coraz bardziej!

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 15 lis 2008, 23:22

Dokładnie. =D> Zdecydowana większość kierowców samochodów osobowych wykazuje w podobnych sytuacjach totalną nieznajomość znaków drogowych. Można to zaobserwować często również podczas wymuszania pierwszeństwa na pojazdach zjeżdżających z wiaduktu (np. nad rondem Zesłańców Syberyjskich i nad ulicą Śmigłowca) i kierujących się na prawy pas ruchu.

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 15 lis 2008, 23:29

^^
Imho nie ma takiej mozliwosci gdyz wjazdy na grota nie sa kolizyjne.
Wyjezdzajac z modlinskiej dostajesz sie od razu na ktorys z dwoch prawych pasow Grota.
Wyjezdzajac z TT wypluwa cie na ktorys z lewych/

Jako ze nie moge znalezc zadnego zdjecia tego wjazdu (jak ktos potrafi niech zaposci) dam view ze sputnika.
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q ... 07296&z=18

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 15 lis 2008, 23:45

ness pisze:Imho nie ma takiej mozliwosci gdyz wjazdy na grota nie sa kolizyjne.
Wyjezdzajac z modlinskiej dostajesz sie od razu na ktorys z dwoch prawych pasow Grota.
Wyjezdzajac z TT wypluwa cie na ktorys z lewych/
To, że po wjeździe na most masz przed sobą pas, nie znaczy że jesteś na drodze z pierwszeństwem. :] Jeżeli przy wjeździe masz znak "ustąp pierwszeństwa przejazdu", to musisz ustąpić pierwszeństwa tym pojazdom, które będąc na moście, zjeżdżają na któryś z prawych pasów.

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 16 lis 2008, 0:41

^^
Obrazek

Do czego jestes zobowiazany zmianiajac pas ruchu czyli przejezdzajac przez oznaczenia poziome p-6 (widoczne calkiem niezle na obrazku)?
Czy znak d-1 informujacy cie ze znajdujesz sie na drodze z pierszenstwem przejazdu zwalnia cie z tych obowiazkow?

Jak sie ta cala kwestia ma do mojej nagany?

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 16 lis 2008, 2:01

Jeśli kierownik nie sygnalizował zamiaru zjechania na któryś z prawych pasów, to jednak należy mu sie nagana. Jeśli jednak sygnalizował, to IMHO Modlińska powinna mu ustąpić. Piękny przykład jest na skrzyżowaniu Puławskiej z Poleczki.

mrs
Posty: 205
Rejestracja: 15 sie 2008, 0:18

Post autor: mrs » 16 lis 2008, 15:48

Nagana dla 3114 :arrow: 7/9 za nieuzywanie CG przy takiej pogodzie jak dzisiaj

kasia
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: kasia » 16 lis 2008, 16:33

witam na 1500 sa dwie kobitki to znaczy ja i moja zmieniczka dziekuje za pochwale staram sie jak moge nie zawsze mi wychodzi ale pozatym jest ok pozdrawiam O-)

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 16 lis 2008, 16:38

desert_eag pisze:Jeśli jednak sygnalizował, to IMHO Modlińska powinna mu ustąpić.
Powinna co nie znaczy, ze zmieniajacy kierunek ma prawo zajezdzac droge.

Moze przez analogie podobny przyklad, ktory tlumaczyl mi glinarz z drogowki.

Warszawa, kierowca busa chce wlaczyc sie do ruchu z zatoki przystankowej.
Ma zalaczony kierunkowskaz i wjezdza na prawy pas, dochodzi do stluczki z pojazdem jadacym tym pasem.
Czyja jest wina?
Wina jest obustronna w tym przypadku.
Kierujacy ma obowiazek wpuscic zamierzajacy wlaczyc sie do ruchu z zatoki autobus, co nie daje kierowcy busa prawa do wjezdzania komus przed zderzak. Wlaczajac sie do ruchu (czy zmieniajac pas) kierujacy ma zawsze obowazek upewnienia sie ze ma na to miejsce.
Jesli bylo to odpowiednio wczesnie sygnalizowane przez kierownika busa to bedzie wspolwina. Jesli nie to wina jest tylko po stronie drivera busa.

Tak czy siak w tym przypadku sygnalizowania nie bylo wiec kierownik dal dupy po calosci.

A tak ogolnie pomijajac kto do czego ma prawo i obowiazek, to zastanawiam sie po jakiego grzyba kiermani od razu po wjezdzie na most pakuja sie w strumien pojazdow z modlinskiej, zamiast brzydko mowiac dac po pi***ie tym pasem prosto, bo i tak zjazdy na wislostrade ich nie interesuja, leca przeciez caly czas prosto do trasy AK.
Po co utrudniac sobie i innym zycie?

Na kilkanascie przejazdow 414 moze ze 2 kierowcow sie znalazlo , ktorych nie sciagalo automatycznie na prawo.

starczy tego spamu :]

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 16 lis 2008, 18:59

kasia pisze:witam na 1500 sa dwie kobitki to znaczy ja i moja zmieniczka dziekuje za pochwale staram sie jak moge nie zawsze mi wychodzi ale pozatym jest ok pozdrawiam
Poza tym to jeszcze chciałem pochwalić za słuchanie wtedy Radia WAWa, ale by mnie tu zjedli :p

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 2271
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 16 lis 2008, 19:58

z piątku:
POCHWAŁA dla kierowcy wozu 5314 -> 517 B za pedał w podłodze przy każdym ruszaniu :) Coś miał ze skrzynią chyba, bo bardzo wysokie obroty osiągała :D

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 16 lis 2008, 20:25

Proboszcz pisze:z piątku:
POCHWAŁA dla kierowcy wozu 5314 -> 517 B za pedał w podłodze przy każdym ruszaniu :) Coś miał ze skrzynią chyba, bo bardzo wysokie obroty osiągała :D
Ja też lubię szybką jazdę, ale zarzynanie silnika nie jest godne pochwały. A potem wóz muli i trzeba wymieniać uszczelkę pod głowicą. #-o

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 16 lis 2008, 22:54

Nagana dla kierowcy wozu A255 :arrow: 114 za zrobienie w ciula pasażerów dziś o 7.20 na pętli Bródno Podgrodzie. Stał jako drugi, nie raczył poinformować "bydła" że odjeżdża pierwszy, odjechał na pusto. Potem widziałem go na mieście, więc nie był to na pewno zjazd awaryjny.

Zablokowany