SKM w Warszawie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27445
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 lis 2008, 23:59

gburek pisze:W każdym razie jak nic się nie stanie to przyprowadzę 103 raniutko w sobotę .
Jak bardzo raniutko? ;)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 25 lis 2008, 0:13

Fikander pisze:Jak bardzo raniutko?
Hmm, ok 4:00, zazwyczaj tak bywało.

Będzie jechała prawdopodobnie w parze ze 106... szkoda że w nocy :D
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 25 lis 2008, 12:35

Dziennik pisze: SKM dojedzie do Mińska Maz.

Dziennik, Sławomir Ślubowski, 25-11-2008

Trasa miejskich pociągów ma być wydłużona na początku przyszłego roku

Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego będą mogli prawdopodobnie już na początku przyszłego roku dojeżdżać do stolicy pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej. Dokładna data nie jest jeszcze znana.
Pociągi SKM będą zabierały podróżnych z i do Mińska przy okazji, gdyż właśnie w tej miejscowości jest planowana nowa baza dla składów. Tak więc pociągi jadące z Pruszkowa nie skończą biegu już w Sulejówku, natomiast te z Mińska w kierunku stolicy będą odjeżdżały we wczesnych godzinach rannych, przyjeżdżały - w późnowieczornych.
Dlaczego SKM musi się wyprowadzić z bazy na Olszynce Grochowskiej i szukać nowej? - Dostaliśmy informację z PKP InterCity, które obecnie zarządzają Olszynką, abyśmy jak najszybciej szukali dla swojego taboru nowej lokomotywowni - mówi Leszek Walczak, prezes SKM. Umowa z InterCity upływa 31 grudnia i na razie nie została przedłużona. I są małe szansę, aby była PKP IC mają bowiem mało miejsca, gdzie mogą garażować swoje lokomotywy.
Tak więc SMK musi się rozglądać za nową bazą dla pociągów. - Niewykluczone, że znajdzie się ona w Mińsku Mazowieckim - mówi prezes Leszek Walczak. Kierownictwo miejskiej kolejki zapewnia, że wydłużenie trasy do Mińska nie spowoduje ograniczenia kursów na podstawowej linii Sulejówek - Pruszków. Na dodatek na tej trasie będą kursowały dwa kolejne pociągi. Natomiast do Mińska pojadą tylko niektóre składy pięć, sześć, czyli tyle, ile obecnie garażuje na Olszynce. Pozostałe, a więc te, które nie wymagają napraw, dalej będą stały na bocznicach - np. przy Dworcu Wschodnim czy w Pruszkowie.
Kiedy SKM wyruszy do Mińska Mazowieckiego, dokładnie nie wiadomo. - Terminu wyprowadzki z dotychczasowej bazy jeszcze nie mamy. Wiemy, że musimy się śpieszyć, ale na pewno najpierw zwiększymy liczbę składów, a potem się wyprowadzimy - mówi Leszek Walczak. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy PKP InterCity nie mogłyby pójść miejskim kolejarzom na rękę i przedłużyć umowę najmu hali na Olszynce. - Dziś i jutro jestem poza firmą. Nie mam do kogo zadzwonić, by się czegoś w tej sprawie dowiedzieć - usłyszeliśmy wczoraj od Adrianny Chibowskiej, rzeczniczki PKP IC.
SKM ma obecnie na stanie 12 pociągów. Osiem własnych i cztery pożyczone.
Idealna byłaby sytuacja, gdyby Szybka Kolej Miejska miała swoją bazę, nie byłaby wtedy skazana na tułaczkę. Szukamy takiego miejsca mówi prezes SKM Leszek Walczak.
http://www.przegubowiec.com/prasa/?wpis=1173

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 25 lis 2008, 12:42

SławekM pisze:Pociągi SKM będą zabierały podróżnych z i do Mińska przy okazji, gdyż właśnie w tej miejscowości jest planowana nowa baza dla składów.
Ciekawe gdzie... chyba, że na 8-mym torze PLK da im miejsce do stania. 4 składy się zmieszczą. I na tym się skończy.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 25 lis 2008, 12:55

Ciekawe czemu nie moga dogadać się z KM ? :-k
To byłoby najlepsze.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 25 lis 2008, 13:57

rufio198 pisze:Ciekawe czemu nie moga dogadać się z KM ?
To byłoby najlepsze.
Rozwiązanie OK, ale czy KM nie musiały przemieścić (albo nie będa musiały przemieścić) niektórych jednostek z Grochowa? Po dojściu piętrusów i Flirtów zrobiło się ciasno. Tłuszcz pewnie nie narzekał by, jakby im wrzucić parę jednostek.
SKM powinno mocniej pomyśleć o bazie w rejonie Koziej Górki/Utraty, jak myślało. Tylko tam też trzeba od nowa wszystko budować.
ale w Mińsku nie lepiej. Na dzień dzisiejszy możliwy jest nocleg paru jednostek... w peronach (powiedzmy, że odstawcze za peronami biorą KM).
Baza z prawdziwego zdarzenia mogła by powstać na terenie dawnego FUD'u. Tor jest (jeden), niezelektryfikowany, a na terenie Fudu wymaga modernizacji, rozbudowy, budowy hal etc... W sumie też prawie od zera.
Jakoś nie widzę SKMki w przyszłym roku bazującej w Mińsku w każdym razie.

Awatar użytkownika
Adamq
Posty: 151
Rejestracja: 08 sie 2008, 19:11

Post autor: Adamq » 25 lis 2008, 15:34

#-o
W Tłuszczu trochę ciasno jest..... Są dwa kanały przeglądowe na PO i jeden na PK (od 7-ej do 15-ej).... chyba,że w niedziele i święta lub praca na II zmianę, wtedy faktycznie są luzy produkcyjne - można wykonywać przeglądy okresowe. PK można wykonywać na bieżąco.... EN57 ma czas 70 min na PK o ile nie ma naprawy bieżącej i 4 godz. na PO. 14WE ma podobny cykl przeglądów okresowych i kontrolnych. Tak samo jest z szynobusami.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 25 lis 2008, 15:47

Adamq pisze:
W Tłuszczu trochę ciasno jest.....
Adamq pisze:14WE ma podobny cykl przeglądów okresowych i kontrolnych.
Ja nie mówię o bazie SKm w Tłuszczu - nie daj Boże. Po prostu Grochów się zapchał pusz-pulami, Ochota się zapcha Flirtami, bo mimo wszystko w dzień pociągi siedleckie będą tam zjeżdżać, nie na grochów. Parę jednostek trzeba z Warszawy pewnie wypchnąć.
A jak to zrobić, żeby było dobrze - nie wiem.
Ale za to po oddaniu jednostek PRowych powinno się zrobić miejsce.

A SKMka niech szuka.... Powoodzenia im zyczę z tym Mińskiem.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 25 lis 2008, 17:49

przewoz pisze:
rufio198 pisze:Ciekawe czemu nie moga dogadać się z KM ?
To byłoby najlepsze.
Rozwiązanie OK, ale czy KM nie musiały przemieścić (albo nie będa musiały przemieścić) niektórych jednostek z Grochowa? Po dojściu piętrusów i Flirtów zrobiło się ciasno..
Częśc Flirtów od nowego rj idzie na Ochotę - maja jeździć w planie ,,siedleckim''. Z tego co mi mówiono mają zostać tylko 3 szt na Grochowie. Częśc piętrusów tez pewnie na noc będzie stała po stacjach zwrotnych. W dzień na Grochowie tłoku raczej wielkiego nie ma - a jest za to całe zaplecze techniczne przystosowane do obsługi ezt. Uważam że przy dobrej woli obu stron możnaby się dogadać.
A w ostateczności zrobic miejsce zawsze można - wywalajac ED 74 - jak do tej pory to wjeżdzają na noc na Grochów i dośc sporo miejsca zajmują.
Niech ,, przodująca spółka '' się martwi gdzie to stawiać

przewoz pisze:...Ochota się zapcha Flirtami, bo mimo wszystko w dzień pociągi siedleckie będą tam zjeżdżać, nie na grochów. Parę jednostek trzeba z Warszawy pewnie wypchnąć..
Jak będa zjeżdzać - z tego co krążą plotki wsród masz i kierpoc to obiegi maja być iście ekspresowe :D
przewoz pisze:...Ale za to po oddaniu jednostek PRowych powinno się zrobić miejsce..
Których ? Zostało ich tyle co kot napłakał i diabli wiedzą czy już nie sa na stanie KM - bo wiem że PR ezty były oddawane po przyjściu Flirtów i p&p
przewoz pisze:...A SKMka niech szuka.... Powoodzenia im zyczę z tym Mińskiem.
Byłoby to w/g mnie marnowanie kasy, która można przeznaczyc na cos pozyteczniejszego.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 25 lis 2008, 19:35

SławekM pisze:SKM dojedzie do Mińska Maz.
1.Najpierw niech rozwiążą problem tłoku na istniejącej trasie a nie bawią się w wydłużanie.
2.Jak to się ma do otrzymanych z unii pieniędzy na obsługę linii lotniskowej? W umowie jest mowa o liniach do Miłosnej i Legionowa.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 25 lis 2008, 20:34

2.Jak to się ma do otrzymanych z unii pieniędzy na obsługę linii lotniskowej? W umowie jest mowa o liniach do Miłosnej i Legionowa.
A gdzie masz w Legionowie czy Miłosnej lotnisko? A o Modlinie -jeżeli jest prawdą to co mi kolega mówił - można zapomniec na wieki wieków. Wraca co ,,resortów'' - jeżeli sprawdzi się to co kolega mi mówił
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 25 lis 2008, 20:42

A gdzie masz w Legionowie czy Miłosnej lotnisko?
To źle to sformułowałem. Chodzi o jednostki do obsługi linii S1 i S3. W dokumentach unijnych jest wyraźnie mowa o Miłosnej i Legionowie.
A poza tym niech sobie SKM nie żartuje. W szczycie to teraz SKM powinna się składać nawet z 3 jednostek. A oni z podwójnymi mają problem.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25436
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 lis 2008, 21:20

Premo pisze:2.Jak to się ma do otrzymanych z unii pieniędzy na obsługę linii lotniskowej? W umowie jest mowa o liniach do Miłosnej i Legionowa.
Tak samo, jak 9 jeżdżąca Wołoską.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Michał J
Posty: 287
Rejestracja: 29 gru 2007, 1:08

Post autor: Michał J » 25 lis 2008, 21:22

pawcio pisze:Tak samo, jak 9 jeżdżąca Wołoską.
Chyba jakoś z tego Mokotowa na trasę wyjechac musi...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25436
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 lis 2008, 21:24

Więc i SKM-ka będize mogła na linie lotniskowe wyjeżdżać z Mińska.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ