Bilety, kontrole, taryfa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 08 gru 2008, 18:55

chruscik pisze:Citi handlowy btw mi sie podoba bo i mam mobile w plusie i konto w citi :D
Nie masz Karty Wiejskiej?

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 08 gru 2008, 18:56

Teokryt pisze:
Emisja pisze:Chyba nie - bo byś się trochę zdziwił.
robiłem rozeznanie, okazało sie że telefon z monochromatycznym wyświetlaczem jaką tylko akieś dziadki po 30 co uważają zę skoro działało będzie działało wieczność.
Poza tym to usługa nie do nich adresowana a do ludzi którzy lubią korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Oni maja telefony z Javą, Symbianem, WindowsMobile. Java to tylko przykład. Na upartego mogła by być aplikacja web z ssl.
Poza tym zabawa w pamiętanie o przelewie to nie dla mnie. Jak pisałem kolejna rzecz do pamiętania. Poza tym dla kogo sa bilety jednorazowe. Na pewno nie dla osób pracujących i jeżdżących stale, ci mają karty miejskie lub bilety okresowe. Dla takiego przyjezdnego czy jednorazowo korzystającego ma to być wygodne a nie kombinować ze najpierw w domu lub oddziale banku przeleje wypełni druki a dopiero potem kupi bilet. To prędzej znajdzie czynny kiosk z biletami lub zmaltretuje współpasażerów którzy w czasach niedoborów jak znajda kiosk który sprzedaje bilety czasowe kupują ich niezły zapas. Np niedawno w kiosku jakaś pani poprosiła 20 biletów 20 minutowych. W jakim celu? na pewno nie wykorzystanie jednego dnia ;-)
Dlatego usługa musi mieć swojego adresata.
Ciekawe jaką pule numerów telefonów nazbierają.
OK. Java to tylko przykład. Racja.
Ale czy dla Ciebie telefon z kolorowym wyświetlaczem oznacza to samo co telefon z systemem operacyjnym typu Symbian, Mac OS, Windows Mobile, BlackBerry? Znów odrobinę populizmu zauważam.
Dla kogo jest ten komórko-bilet? Raczej nie dla turystów.
:arrow: Dla osób które mają kartę na pierwszą strefę i czasami jadą w weekend za miasto.
:arrow: Dla tych co nie chcą tracić czasu na szukanie otwartego kiosku na peryferiach.
:arrow: Dla tych którym się chce w wolnej chwili doładować konto w MPay zamiast stać zimą w kolejce do jedynego otwartego kiosku na na rogatkach miasta
:arrow: Dla tych którym się nie chce osobiście jeździć na Senatorską po SWKM
:arrow: Dla tych co nie robią problemu z każdej nowości w dystrybucji biletów

Kto z Was drodzy adwersarze wie że wieloletnia tradycja sprzedaży biletów (z prowizją) przez kioskarzy dobiega końca? Optymistycznie patrząc zostały dwa lata kioskarstwa. Potem w warszawskim kiosku biletów nie będzie z tej prostej przyczyny, że bez zysku ze sprzedaży tylko wolontariusz się tego podejme.
Zostanie dystrybucja w automacie, u kierowcy, doładowania SWKM i doładowania przez komórki.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 gru 2008, 18:59

oj, prędko nie dobiegnie końca, dopóki nie będzie przystępnych sposobów ładowania...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 08 gru 2008, 19:02

MeWa pisze:
Emisja pisze: Jak? Normalnie.
to znaczy? jak nie ma zasięgu to też po wpisaniu numeru kanara i kodu pojawi się, że mam ważny bilet?
To znaczy że wejście z komórko-biletem do metra jest regulaminowo zabronione więc nie wiem po co pytasz o brak zasięgu w tunelu.
Windą każdemu pojechać nie wolno (wg regulaminu)

[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2008-12-08, 21:27 ]
Korekta tagów.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 gru 2008, 19:07

Emisja pisze: To znaczy że wejście z komórko-biletem do metra jest regulaminowo zabronione więc nie wiem po co pytasz o brak zasięgu w tunelu.
Windą każdemu pojechać nie wolno (wg regulaminu)
a czemu zakładasz, że użytkownicy windy nie mogą skorzystać z oferty? :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 08 gru 2008, 19:09

Emisja pisze:SWKM
Co to za skrót?

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 08 gru 2008, 19:12

Premo pisze:
Emisja pisze:SWKM
Co to za skrót?
Spersonalizowana WKM

[ Dodano: Pon 08 Gru, 2008 19:15 ]
MeWa pisze:
Emisja pisze: To znaczy że wejście z komórko-biletem do metra jest regulaminowo zabronione więc nie wiem po co pytasz o brak zasięgu w tunelu.
Windą każdemu pojechać nie wolno (wg regulaminu)
a czemu zakładasz, że użytkownicy windy nie mogą skorzystać z oferty? :D
Bo użytkownicy windy będą mieli BSOD :D

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 gru 2008, 19:16

BSOD?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 08 gru 2008, 19:25

MeWa pisze:BSOD?
Moja odpowiedź jest równie zajmująca jak Twoje pytania o windę.
Wyguglaj sobie.
A po co kontroler ma sprawdzać w tulelu, jak wygodniej mu trzepać ludność na peronie?
A dlaczego nie może poczekać minutę - dwie aż kret wjedzie w zasięg? Pasażer mu przecież nie ucieknie.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 gru 2008, 19:26

przypomnę tylko, że nie na wszystkich stacjach jest zasięg i nie n a wszystkich stacjach musi działać perfect.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 08 gru 2008, 20:36

Emisja pisze:Dla osób które mają kartę na pierwszą strefę i czasami jadą w weekend za miasto.
Bilet Zawsze tak się kupić na każdej pętli obsługującej linie podmiejskie. To oczywiste. Na Okęciu Mam do wyboru 3 punkty, nigdy nie miałem problemów kupić żadnego biletu (zawsze kupuję w pierwszym lub drugim, trzeci mnie nie zachęcił, a wybór punktu to długość kolejki)
Emisja pisze:Dla tych co nie chcą tracić czasu na szukanie otwartego kiosku na peryferiach.
Ok, trafione.
Emisja pisze:Dla tych którym się chce w wolnej chwili doładować konto w MPay zamiast stać zimą w kolejce do jedynego otwartego kiosku na na rogatkach miasta
Bezstresowo żyjący ludzie. Niech Ci będzie.
Emisja pisze:Dla tych którym się nie chce osobiście jeździć na Senatorską po SWKM
To SWKM można przez mPay kupić? nie wiedziałem...
Emisja pisze:Dla tych co nie robią problemu z każdej nowości w dystrybucji biletów
To nieproblem z nowości a problem z nowością. dlaczego nie moze to być zrobione p na podstawie porozumień z bankami które by same tworzyły taka aplikacje do swoich kont internetowych?
Emisja pisze:Ale czy dla Ciebie telefon z kolorowym wyświetlaczem oznacza to samo co telefon z systemem operacyjnym typu Symbian, Mac OS, Windows Mobile, BlackBerry?
Czesciowo. Kolorwy wyświetlacz ma na 99% jakis uniwersalny system, choćby Jave. Nie oszukujmy się ale telefony będą coraz bardziej zaawansowane. Chętnie bym widział u nas zakupy za pomocą QR Code.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 08 gru 2008, 22:12

Dziennik pisze:Obrazek

Koniec z tajniakami sprawdzającymi bilety

Wszyscy znamy poruszenie, jakie w zatłoczonym tramwaju lub autobusie wywołuje ujawnienie się kontrolera biletów. Nawet u praworządnych obywateli taka nagła dekonspiracja wywołuje palpitacje serca. Warszawa postanowiła zadbać o stan nerwów pasażerów i szykuje się do prawdziwej rewolucji. Kontrolerzy biletów komunikacji miejskiej będą chodzić w mundurach! Pomysłodawcy twierdą, że wcale nie obniży to popytu na bilety.



Zdaniem dyrekcji Zarządu Transportu Miejskiego, umundurowanie kontrolerów to dobry sposób na walkę z gapowiczami. "Pasażer, który zobaczy z daleka kontrolera kupi i skasuje bilet. To nam się opłaci" - przekonuje DZIENNIK Leszek Ruta, dyrektor ZTM.

Pomysłodawcy nie boją się widać, że odtąd warszawiacy będą kasować swoje bilety tylko po uważnym zlustrowaniu całego wagonu tramwaju. Bo zdaniem przedstawicieli ZTM, korzyść z umundurowania kontrolerów będzie większa.

"Windykacja należności, czyli kar od złapanych gapowiczów, jest długotrwała i kosztowna. Lepiej więc stosować prewencję, profilaktykę i mieć wpływy z biletów niż wyegzekowowaną w przyszłości karę" - dodaje Ruta.

Kontrolerzy podchodzą wprawdzie do pomysłu sceptycznie, ale dyrekcja ZTM stawia sprawę jasno: kto nie będzie chciał założyć munduru, pożegna się z pracą.

Ale do początku tej reformy jeszcze długa droga. Mundurowi kontrolerzy pojawią się w autobusach i tramwajach nie wcześniej, niż pod koniec przyszłego roku. Najpierw trzeba bowiem zamówić ubrania. A nie wiadomo jeszcze nawet, jak będą one wyglądać.

Sławomir Ślubowski
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... ilety.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 08 gru 2008, 22:12

MeWa pisze:Bilet Zawsze tak się kupić na każdej pętli obsługującej linie podmiejskie.
Nie ma takich linii.

Targówek
:mewa: Mamrot (trzeba się przespacerować kawałek)
Cm. Wolski (no chyba, że coś dostawili jakiś kiosk)


Oczywiście da się też u kierowcy kupić :D
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 08 gru 2008, 22:26

mateusz72 pisze:Nie ma takich linii.
Strefowe, wielkie mi coś. Huta a nie Metro Młociny, Lechicka a nie Włochy-Ratusz, Rondo Babka... Jak wiadomo o co chodzi to nie robi sie problemów ;)
mateusz72 pisze:(trzeba się przespacerować kawałek)
mateusz72 pisze:Cm. Wolski (no chyba, że coś dostawili jakiś kiosk)
Ale jest?
To ktoś łazi na ta pętle?
Targówek
Jedna strefowa... i to od niedawna...

[ Dodano: Pon 08 Gru, 2008 22:28 ]
BTW, tak mnie przypiliło zbiegiem okoliczności ze jutro przetestuje mpay :) a potem kupie nowy 90dniowy normalny strefowy :P
Obrazek

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7765
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 08 gru 2008, 23:26

Buahaha. Teraz będzie się jeździć bez biletów i nagle kolejka do kierowcy, jak wejdą panowie kontrolerzy :D
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Zablokowany