Bilety, kontrole, taryfa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
klarowny jan
Posty: 166
Rejestracja: 14 lip 2008, 15:36

Post autor: klarowny jan » 08 gru 2008, 23:37

R-9 Chełmska pisze:Buahaha. Teraz będzie się jeździć bez biletów i nagle kolejka do kierowcy, jak wejdą panowie kontrolerzy :D
raczej połowa pasażerów autobusu/tramwaju ucieknie :/

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 08 gru 2008, 23:41

raczej połowa pasażerów autobusu/tramwaju ucieknie

I w ten oto sposób ZTM zmniejszy tłok w komunikacji :D Sam zwiększy wpływy z biletów. Hmm, same zalety... są jacyś przeciwni pomysłu?
Obrazek

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 529
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 08 gru 2008, 23:45

klarowny jan pisze:
R-9 Chełmska pisze:Buahaha. Teraz będzie się jeździć bez biletów i nagle kolejka do kierowcy, jak wejdą panowie kontrolerzy :D
raczej połowa pasażerów autobusu/tramwaju ucieknie :/
To już wiem skąd te ploty ze będą płacić od wystawionego, a nie zapłaconego 8-(
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 08 gru 2008, 23:48

Teokryt pisze:
Emisja pisze:Dla tych którym się nie chce osobiście jeździć na Senatorską po SWKM
To SWKM można przez mPay kupić? nie wiedziałem...
Emisja pisze:Dla tych co nie robią problemu z każdej nowości w dystrybucji biletów
To nieproblem z nowości a problem z nowością. dlaczego nie moze to być zrobione p na podstawie porozumień z bankami które by same tworzyły taka aplikacje do swoich kont internetowych?
Sorry za pieśń z przyszłości. Nie można. Ja się zapędziłem a Ty zgrywasz niedoinformowanego...
DLaczego nie z bankami? Dlatego że MPay jest jeden, a dużych banków jest 28.
Porozumienie z każdym z osobna zajmuje tyle energii i czasu, że najzwyczajniej nie opłaca się brnąć w takie rozwiązaznia. Zawsze jeden, drugi czy trzeci bank stanie okoniem i po wielomiesięcznych przygotowaniach, negocjacjach, pertraktacjach na koniec przedstawią coś w stylu standardowej betonowej formułki z Grójeckiej 17.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 08 gru 2008, 23:54

Emisja pisze:DLaczego nie z bankami? Dlatego że MPay jest jeden, a dużych banków jest 28.
Dlaczego z konta nie mogą schodzić bilety "online" jutro bym kupił sobie dwa bilety jednorazowe. Nie ma środków na koncie nie kupie nie pojadę. Myślę ze np debet do -10zł mógłby być w tym wypadku i jeśli nie spłaci się w ciągu 7 dni to operator sieci potraci debet z konta komórkowego.
Obrazek

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8342
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 09 gru 2008, 8:04

Czy szanowni Panowie dyskutanci (poza Emisją) nie zauważyli, że nowa usługa (jak samo określenie wskazuje: nowa, czyli niekoniecznie idealna) ma być (przynajmniej początkowo) wyłącznie sprzedażą uzupełniającą? Nie ma od razu zastąpić kiosków, więc pewne etapy dostępu do niej mogą być jeszcze doszlifowane, zmienione?
Oczywiście wiem, że ZTM fajnie jest kopać i krytykować, ale zamiast wydziwiać z tworzeniem cudacznych propozycji umowy ZTM ze wszystkimi banki w Polsce, spójrzcie na to jak na usługę testową, albo jeszcze lepiej: opiszcie jak bilet przez komórkę był wprowadzany i jak funkcjonuje w Poznaniu . Może lepiej porównajmy naszą usługę z już funkcjonującymi?

I jeszcze jedna propozycja: może zamiast ujadać, Panowie krytykujący zarejestrowaliby się w mPayu i skorzystali z tej usługi? Wtedy poznalibyśmy praktykę, a nie teorię. To podobno w ZTMie panuje niedasizm. Tutaj okazuje się, że nawet wśród młodych i światłych pewne rzeczy z zasady niedododi.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 09 gru 2008, 9:28

Kupiłem 60minutowy i właśnie jadę. Działa. Którym jestem klientem?
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26826
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 gru 2008, 12:08

Teokryt pisze:Ale jest?
To ktoś łazi na ta pętle?
Owszem, pasażerowie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 gru 2008, 13:09

geograf pisze:I jeszcze jedna propozycja: może zamiast ujadać, Panowie krytykujący zarejestrowaliby się w mPayu i skorzystali z tej usługi? Wtedy poznalibyśmy praktykę, a nie teorię. To podobno w ZTMie panuje niedasizm. Tutaj okazuje się, że nawet wśród młodych i światłych pewne rzeczy z zasady niedododi
czekamy, możesz być pierwszy. Ach, zapomniałem, TY i tak opłacany jesteś przez ZTM...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8342
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 09 gru 2008, 13:34

MeWa pisze:czekamy, możesz być pierwszy. Ach, zapomniałem, TY i tak opłacany jesteś przez ZTM...
Poznańskie rozwiązanie tylko z opisu (właśnie z zalinkowanej strony) i o ile dostrzegam wady obu rozwiązań, to chyba warszawskie ma ich mniej. Na tej podstawie wnioskuję, że skoro już gdzieś podobny system funkcjonuje, to oznacza że nie dało się go bardziej uprośić (np. podpisać umowy z wszystkimi bankami :D ).

Drugie żałosne zdanie byś sobie odpuścił, skoro nie masz żadnych merytorycznych argumentów.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5257
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 09 gru 2008, 14:37

Ilekroć jadę podmiejskim (fakt, rzadko) to jakaś dusza próbuje kasować bilet jednorazowy w drugiej strefie. Pół biedy jak rozpoznaje odgłosy kasownika. Ale osób, które tych beepnięć nie rozróżniają jest nadal sporo. Chyba te jednorazówki zostawili tylko po to, aby "kosić" frajerów :| .

Awatar użytkownika
8917
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2007, 19:48
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Post autor: 8917 » 09 gru 2008, 18:35

Sprawdził już ktoś na sobie, jak działają te nowe automaty z wszystkimi rodzajami biletów? :>

Obrazek
Gazeta.pl pisze:Włączają nowe biletomaty na stacjach metra
osa2008-12-09, ostatnia aktualizacja 2008-12-09 17:15

Od wtorku działają automaty do sprzedaży biletów na stacji Centrum, od środy mają być sukcesywnie uruchamiane kolejne na przystankach metra od strony Kabat - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, we wtorek nowe urządzenia uruchomiono na stacji Centrum. Od środy mają być sukcesywnie włączane na kolejnych przystankach metra od strony Kabat.

Jednocześnie Mennica montuje następne biletomaty. W najbliższych dniach przywiezie je na stacje Plac Wilsona, Dworzec Gdański i Ratusz-Arsenał. Do końca tygodnia ma być ich w sumie 35, a do końca roku - 50.

Powinno to wyeliminować - przynajmniej w metrze - problem przymusowej jazdy na gapę wieczorami i w dni wolne od pracy, gdy nieczynne są kioski. Automaty wydają wszystkie rodzaje biletów, które są w taryfie (na kartonikach z paskiem magnetycznym i kodowane na karcie miejskiej). Niestety, nie można za nie płacić kartą kredytową. Mennica zapewnia za to, że skończą kłopoty z wydawaniem reszty, bo nowe maszyny mają większe zasobniki na monety niż te starszego typu.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9519 ... metra.html
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7765
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 18 gru 2008, 15:32

Chciałem dziś naładować bilet na Stokłosach (bo skoro automaty miały być włączane od południa...), a tutaj dwa automaty - stary już nie działa, nowy jeszcze nie ](*,) Zrezygnowany ruszyłem w stronę domu, a tu na Służewiu działa nowy automat :shock: To jak, włączane są od południa, czy jednak od północy?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 18 gru 2008, 22:04

ja mam taki bajer, że niemal każdy automat do ładowania kart miejskich działa, jak do niego podchodzę, a jak tylko przyłożę kartę, wyświetla "out of order"... i to już tak od ~pół roku, może nawet więcej.
noidea

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 658
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 18 gru 2008, 22:43

Może masz kartę kanara. Jak przykładasz, to blokujesz. :D

Zablokowany