Powsin - Park Kultury

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5298
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 13 maja 2009, 20:21

Im dalej tym mniej chętnych. To chyba oczywiste.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
rubeus
Posty: 449
Rejestracja: 23 sty 2006, 20:24
Lokalizacja: Ursynów/Kabaty
Kontakt:

Post autor: rubeus » 14 maja 2009, 8:27

altar pisze:Czy osada domków jednorodzinnych na skraju miasta musi miec koniecznie bezpośrednią linię na patelnię?
Powsin wciąż się rozwija i zagęszcza - również tereny położone poza Powsinem właściwym. Niezapominaj o rosnącej presji Masteczka Wilanów. Ludzie pracują w centrum, dojeżdzają do szkół. A w miarę czestej i wygodnej dowozówki do metra nie uświadczysz. Linie podmiejskie są wystarczająco zapełnione przez Konstancin.

O radykalnej zmianie obsługi tego terenu będzie mozna pomyśleć za jakieś 2-3 lata, jak zostanie wybudowana ulica Nowkabacka/Rosnowskiego i będzie można puścić jakiś bus z Os. Kabaty albo Natolina Płn.
Wtedy można stworzyć twór obsługujący zarówno Powsin, Park Kultury jak i Ogród Botaniczny.

altar
Posty: 884
Rejestracja: 03 kwie 2008, 11:48
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: altar » 14 maja 2009, 8:57

Stąd wałkowany pomysł: skrócenie 519 do Wilanowa i jakaś nowa linia z Powsina do Metra Wilanowska. Problemem jest jedynie brak miejsca na pętli w Wilanowie na kolejną linię. Na dzień dzisiejszy byłby to optymalne rozwiązanie.
Wilanowski miłośnik KM i zakładu R-1.
Objęty obsługą linii 116, 139, 164, 180, 217, 317, 519, 522, 700, 710, 724, E-2, N31, N50, N81.
ZP Instytut Neurologii, ZP Łowcza i ZP Sobieskiego.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 maja 2009, 9:02

rubeus pisze:
altar pisze:Czy osada domków jednorodzinnych na skraju miasta musi miec koniecznie bezpośrednią linię na patelnię?
Powsin wciąż się rozwija i zagęszcza - również tereny położone poza Powsinem właściwym. Niezapominaj o rosnącej presji Masteczka Wilanów.
No teraz to strzeliłeś... jasne, osiedla X-piętrowców i hektary biurowców tam powstają...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 maja 2009, 9:15

rubeus pisze:O radykalnej zmianie obsługi tego terenu będzie mozna pomyśleć za jakieś 2-3 lata, jak zostanie wybudowana ulica Nowkabacka/Rosnowskiego i będzie można puścić jakiś bus z Os. Kabaty albo Natolina Płn.
Wtedy można stworzyć twór obsługujący zarówno Powsin, Park Kultury jak i Ogród Botaniczny.
Może i stąd brak pośpiechu w tworzeniu linii do Wilanowskiej? Teraz dasz, za dwa lata nie odbierzesz...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5298
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 14 maja 2009, 9:56

Glonojad pisze: No teraz to strzeliłeś... jasne, osiedla X-piętrowców i hektary biurowców tam powstają...
No no (-X . Miasteczko zaczyna sięgać ZP Vogla czy może i nawet Powsinka. A w samym Powsinie wcisnęli jakieś informatyczne mini-biurowce. Sam byłem świadkiem jak o właściwej porze na jakimś zadupnym ZP Czekoladowa czy Rosochata ze 20 osób wchodziło do 519. Jak na taki rejon to całkiem nieźle.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 maja 2009, 13:27

Z tym możem przesadziłeś, przy Vogla się właściwie kończy...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 14 maja 2009, 18:51

altar pisze:Problemem jest jedynie brak miejsca na pętli w Wilanowie na kolejną linię.
I korki na Wilanowskiej... które jednak powinny ulec zmniejszeniu po tejże ulicy poszerzeniu.

[ Dodano: |14 Maj 2009|, 2009 18:52 ]
Glonojad pisze:No teraz to strzeliłeś... jasne, osiedla X-piętrowców i hektary biurowców tam powstają...
Czy jedna linia do patelni moze być tylko w takim przypadku? #-o
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 maja 2009, 19:33

ziomal pisze:Czy jedna linia do patelni moze być tylko w takim przypadku? #-o
Jak każdy zakątek miasta będzie miał linię do patelni, to wokół niej będą same autobusy krążyły :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

michael112
Posty: 2846
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 14 maja 2009, 20:10

altar pisze:Stąd wałkowany pomysł: skrócenie 519 do Wilanowa i jakaś nowa linia z Powsina do Metra Wilanowska. Problemem jest jedynie brak miejsca na pętli w Wilanowie na kolejną linię.
To trzeba wysłać 130 do Wawra.

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 15 maja 2009, 7:36

michael112 pisze:
altar pisze:Stąd wałkowany pomysł: skrócenie 519 do Wilanowa i jakaś nowa linia z Powsina do Metra Wilanowska. Problemem jest jedynie brak miejsca na pętli w Wilanowie na kolejną linię.
To trzeba wysłać 130 do Wawra.
... jak zrobią most południowy... he he he
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 maja 2009, 9:03

ziomal pisze:
Glonojad pisze:No teraz to strzeliłeś... jasne, osiedla X-piętrowców i hektary biurowców tam powstają...
Czy jedna linia do patelni moze być tylko w takim przypadku? #-o
Tylko w uzasadnionych przypadkach. Warszawa to nie jest jakaś wieś żeby wszsytkie pksy co 2h się spotykały na placu przed kościołem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 15 maja 2009, 9:59

Glonojad pisze:
ziomal pisze: Czy jedna linia do patelni moze być tylko w takim przypadku? #-o
Tylko w uzasadnionych przypadkach. Warszawa to nie jest jakaś wieś żeby wszsytkie pksy co 2h się spotykały na placu przed kościołem.
Znaczy chodzi Ci o pałac kultury? ;P :D
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
rubeus
Posty: 449
Rejestracja: 23 sty 2006, 20:24
Lokalizacja: Ursynów/Kabaty
Kontakt:

Post autor: rubeus » 15 maja 2009, 10:07

Glonojadzie - w planach, wzdłuż Drewny i Przyczółkowej są kolejne zespoły domków, a przy miasteczku Wilanów ma przecież powstać Park Technologiczno-Bussinesowy i to na terenach wykraczających za linię ulicy Vogla.

Poza tym, to dlaczego w planach persprktywicznych rozowju sieci tramwajowej, ba... nawet metra, myśli się o wyciągnięciu ich właśnie w rejon Powsina :->

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 15 maja 2009, 10:12

Bastian pisze:
ziomal pisze:Czy jedna linia do patelni moze być tylko w takim przypadku? #-o
Jak każdy zakątek miasta będzie miał linię do patelni, to wokół niej będą same autobusy krążyły :twisted:
Cholera, ty ekologiczny u(z)rzędniku!!! :D Przecież 519 jest od lat. Się znalazł niepełnoletni miejski obywatel, co to tak se mówi, tak, wiem. Ale linia się sprawdza, bo po co masz się przesiadać do kolejnej linii i z niej do (bardzo, na złość mówię) zapchanego w szczycie metra, jak możesz jedną linią w mniej więcej tyle samo czasu dojechać w miarę wygodnie do centrum? Np. Bemowo najbliższą stację metra ma gdzieś w centrum (nie, Młociny są be), co jest "statystycznym'' celem podróży w godzinach szczytu, więc dowozówki tamtejsze mogą być tylko i wyłącznie dowozówkami do tramwajów. Skoro oni (kto mnie udusi za mą wypowiedź?) mają 501, 506, 507 i E6, czemu Powsin, Stegny i Sadyba nie mogą mieć JEDNEJ (nie paru, bo rzeczywiście pozostaje metro ;P) linii do centrum, która funkcjonuje dobrze od lat? Ja nie mówię, by puszczać wszędzie po jednej linii, tylko utrzymać 519 (a przynajmniej po rozbudowie Wilanowskiej i, mam nadzieję :>, w związku z zachodzącymi wtedy zmianami, skrócić do Wilanowa).
Troszkę skomplikkkkowane. ;-) Ziomalofobia?

[ Dodano: |15 Maj 2009|, 2009 10:12 ]
rubeus pisze:a przy miasteczku Wilanów ma przecież powstać Park Technologiczno-Bussinesowy i to na terenach wykraczających za linię ulicy Vogla.
:hahaha: Już widzę 217 WILANÓW PŁD...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

ODPOWIEDZ