Trasa Łazienkowska i nie tylko

Moderator: Wiliam

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 25 maja 2009, 22:40

pawcio pisze:I dlatego bronisz 182 kursującego raz na sto lat jak niepodległości. Coś chrzanisz, nie?
Jak wsiadam na okeciu to mi częstotliwość kursowania jakoś nie robi różnicy. Jak mówię do rzadkich linii sie przyczajam. Decydujący jest dla mnie czas przejazdu i nie raz narzekałem na czas przejazdu przez Służewiec. a 182 traci pasażerów z Praskiej części przez lipna koordynacje z 301.
R-11 Kleszczowa pisze:Przeprowadź się na Nowodwory
Wiesz to nie głupi pomysł :) I tak szukam jakiejś ciekawej lokalizacji na przeprowadzke.
Obrazek

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 maja 2009, 22:43

Teokryt pisze:Swoja drogą brakuje mi autobusu na tym krótkim odcinku Al. Krakowskiej. Zatrzymania ostatnio są często na tym ciągu dla tramwajów i nie raz odjeżdżają autobusy z Okęcia nabite po takim zatrzymaniu.
utrzymywać linie dla przypadków awaryjnych? Tak się nie planuje układu komunikacyjnego ](*,)
Jak tramwaje padną, to zawsze będzie tłok w autobusach... to naturalne...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 maja 2009, 22:46

Teokryt pisze:182 traci pasażerów z Praskiej części przez lipna koordynacje z 301
Nie widzę związku. 301 od dłuższego czasu na Pragę nie zagląda.
Teokryt pisze:Decydujący jest dla mnie czas przejazdu
A nie powinien być czas podróży?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 25 maja 2009, 22:46

MeWa pisze:
Teokryt pisze:Swoja drogą brakuje mi autobusu na tym krótkim odcinku Al. Krakowskiej. Zatrzymania ostatnio są często na tym ciągu dla tramwajów i nie raz odjeżdżają autobusy z Okęcia nabite po takim zatrzymaniu.
utrzymywać linie dla przypadków awaryjnych? Tak się nie planuje układu komunikacyjnego ](*,)
Jak tramwaje padną, to zawsze będzie tłok w autobusach... to naturalne...
Dokładnie. Motyw "ratunku pod postacią autobusu" był już wałkowany milion razy, zwykle ztcp przy okazji wątku o 521 ;] A mówił Korwin-Mikke - tramwaje pod ziemię! I nie byłoby zatrzymań :D

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 25 maja 2009, 23:05

MeWa pisze:bo? Trzeba przejść przed dwa ciągi świateł?
Wszystko rozbija sie o czas.
Czas przejścia od 1 Sierpnia do Hynka jest na tyle duży że 154 nawet jadąc na około będzie szybciej. Potem jeszcze w 106 lub 301 co 10 minut jeżdżące (ok).
Tramy padają - ludzie nie zdążają na swoje autobusy do domu i maja problem. duży problem. wiem ze to nie jest wina warszawy bezpośrednio ale pozostawienie ludzi samym sobie i brak za-tramwajów i szybkiej informacji o tym wcale nie pomaga. Problem dotyczy tez innych ciągów tramwajowych pozbawionych alternatyw.
MeWa pisze:ie wydaje mi się bowiem, żeby normy zostały przekroczone.
Zależy w którym składzie w nowych rosyjskich i alstomach problemu nie ma. Radzieckie składy są okropnie głośne i wole poczekać na kolejny zanim wsiądę w metro (jak mi sienie spieszy)
Obrazek

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 25 maja 2009, 23:09

Ciekawe jak jest z poziomem hałasu w al. Niepodległości.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 25 maja 2009, 23:11

MeWa pisze:Jak tramwaje padną, to zawsze będzie tłok w autobusach... to naturalne...
No szczególnie jak nie ma tego autobusu to jest tłok...
MeWa pisze:Tak się nie planuje układu komunikacyjnego

Wiem ze nie ale awaryjność i mnogość kolizji na tym odcinku tramwajowym powoduje że unikam wracana w wieczornych godzinach kiedy już nie ma alternatywy jak również unikam tego ciągu tramwajowego. już wolę 401 stojące w korku na Marynarskiej.
pawcio pisze:A nie powinien być czas podróży?
w sumie racja.

ale przy określaniu patrze na efektywny czas przejazdu.
pawcio pisze:Nie widzę związku. 301 od dłuższego czasu na Pragę nie zagląda.
M. Pole Mokotowskie. Jak nie zdążysz na 182 to nie zdążysz na 301 :P
jasiu pisze:Motyw "ratunku pod postacią autobusu" był już wałkowany milion razy, zwykle ztcp przy okazji wątku o 521 ;]
Wiem wiem wiem.
w centrum posiłkowania się w razie zatrzymania nie rozumie bo jest mnogość alternatyw ale na Okecie z ciągu Grójeckiej? bidne 154.
Obrazek

Awatar użytkownika
jajcys
Posty: 743
Rejestracja: 13 kwie 2008, 20:24
Lokalizacja: Saska/Stacja Krwiodawstwa

Post autor: jajcys » 25 maja 2009, 23:14

R-11 Kleszczowa pisze: Jak jedziesz w weekend do Galerii Mokotów to opłaci Ci się czekanie pół godziny na 182 przy Saskiej :p :?:
dzieki takiemu cudnemu wynalazkowi jak wychodzenie z domu na rozkład w ogóle większość linii ma jakiś sens. nie wszyscy mieszkają na Tarchominie.
Obrazek
M-1 507 509 N22+N72

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 maja 2009, 1:07

Teokryt pisze:Czas przejścia od 1 Sierpnia do Hynka jest na tyle duży że 154 nawet jadąc na około będzie szybciej. Potem jeszcze w 106 lub 301 co 10 minut jeżdżące (ok).
pytałem się o przesiadki w obrębie ZP Hynka, a Ty mi piszesz o przejściu z 1 Sierpnia do Hynka :shock:
Teokryt pisze:Zależy w którym składzie w nowych rosyjskich i alstomach problemu nie ma.
Pisałeś ogólnie i podawałeś jako ogólne przeciwwskazanie. Zdecyduj się...
Teokryt pisze:Wiem ze nie ale awaryjność i mnogość kolizji na tym odcinku tramwajowym powoduje że unikam wracana w wieczornych godzinach kiedy już nie ma alternatywy
Korzystam z tego ciągu regularnie i jakoś nie mam tak przykrych wspomnień... :shock: Swoją drogą niezła praktyka - zabezpieczenie się przed awarią poprzez rezygnację z podróżowania :shock:
W razie zatrzymania uruchamia się komunikację zastępczą. Głupotą jest utrzymywanie linii o podaży znacznie przekraczającej potrzeby i w dodatku której najważniejszym celem na danym odcinku jest stanowienie alternatywy dla tramwajów w razie ich awarii!
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

man1956
Posty: 1574
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 26 maja 2009, 1:14

Z wczorajszej dyskusji rysuje się dość jednoznaczna wizja zmian:
1. Od dawna oczekiwany face lifting 182 na nowej trasie z Os.Ostrobramska do Ursusa (półkurs ok. 74 min. w szczycie, czyli tak jak obecne 187),
2. Na Służewcu Biurowym zamiast 182 linia szczytowa Okęcie - Metro Wilanowska (półkurs ok. 33 min.),
3. Na Górnym Mokotowie całotygodniowe 301, jako np. 168 na zmodyfikowanej trasie Gocław - Okęcie (półkurs ok. 60 min. w szczycie, czyli nie tak najgorzej, a
jeśli idzie o "korkogenność" to też nie gorzej niż obecne 301),
4. 187 skrócone do "historycznej" trasy Stegny - Dw. Zachodni (półkurs ok. 36 min. w szczycie).

Tylko, jak na razie, są to propozycje rzucane na forum. Ciekawe, czy jest szansa, aby cokolwiek z tego weszło w życie?

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 26 maja 2009, 6:21

MeWa pisze:W razie zatrzymania uruchamia się komunikację zastępczą.
Nie widziałem jeszcze. A zatrzymań na Grójeckiej w ostatnim tygodniu było sporo.
MeWa pisze:pytałem się o przesiadki w obrębie ZP Hynka, a Ty mi piszesz o przejściu z 1 Sierpnia do Hynka
Precyzyjniej zadawaj pytania.
MeWa pisze:Swoją drogą niezła praktyka - zabezpieczenie się przed awarią poprzez rezygnację z podróżowania :shock:
chciałbym żebyś został na Okęciu bez alternatywy powrotu. Ale po co Abstrakcyjne Okęcie, Niech będzie to Zbójna góra. Ostatni odjazd przed 23. Jak wrócisz?
man1956 pisze:2. Na Służewcu Biurowym zamiast 182 linia szczytowa Okęcie - Metro Wilanowska (półkurs ok. 33 min.),
M. wilanowska ma fajny węzeł przesiadkowy :P
man1956 pisze:1. Od dawna oczekiwany face lifting 182 na nowej trasie z Os.Ostrobramska do Ursusa (półkurs ok. 74 min. w szczycie, czyli tak jak obecne 187),
Ja trochę tego nie rozumiem czemu by to służyło...
3. Na Górnym Mokotowie całotygodniowe 301, jako np. 168 na zmodyfikowanej trasie Gocław - Okęcie (półkurs ok. 60 min. w szczycie, czyli nie tak najgorzej, a
jeśli idzie o "korkogenność" to też nie gorzej niż obecne 301),
Kupiłbym ale rok temu :)
Byle zakręcało przy GUS gdzie dalej pojedzie to <><
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 maja 2009, 8:07

fik pisze:
Teokryt pisze: Wiesz ze jak jakaś linia jeździ rzadko to sie wychodzi tak by nie stać na przystanku ?
Czas robienia zakupów dostosowujesz do rozkładu jazdy autobusów? Gratuluję.
A to jest akurat prawda. Uzależnienie od dyliżansów 7xx powoduje zmiany w zachowaniach komunikacyjnych.

A zwłaszcza jest to możliwe gdy się jest w jakimś CH.

[ Dodano: |26 Maj 2009|, 2009 08:07 ]
Teokryt pisze:
MeWa pisze:W razie zatrzymania uruchamia się komunikację zastępczą.
Nie widziałem jeszcze. A zatrzymań na Grójeckiej w ostatnim tygodniu było sporo.
No proszę, a ja na żadne nie trafiłem. Ale ja się nie znam, ja tam tylko mieszkam.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 maja 2009, 8:17

Może już skończycie dyskusje o apokalipsach energetycznych na Grójeckiej i wrócice na Trasę Łazienkowską. Lub przynajmniej do linii 182?
Teokryt pisze:Byle zakręcało przy GUS
Co jest takiego w tym GUS-ie, że musi Ci coś tam zakręcać?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 maja 2009, 8:46

Ładny węzeł typu "karo". I oddzielne przystanki w poszczególnych relacjach - a to przecież znakomicie ułatwia przesiadki (tzn. te ważne = te z których korzysta Teokryt, pozostałe pal sześć).

BP, NMSP.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 26 maja 2009, 9:48

R-11 Kleszczowa pisze:Po co :?: Tramwaj do Wawelskiej + 187, 523 i miejmy nadzieję, ze 182. Do tego jeszcze 167. Zapomniałem - pewnie przy Wawelskiej też się niewygodnie przesiadać =; [/color]
po co? :P 35 do Nowowiejskiej + 10,17,33 jeden przystanek do GUS ;)
PURA VIDA!

ODPOWIEDZ