Dojazd do UKSW

Moderator: Wiliam

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 28 gru 2005, 16:18

Wiem że czasami jest ciężko ale uważam że na Dewajtis nie powinno nic liniowo jeździć poza jakimś 1 busikiem kursującym w tą i z powrotem na który UKSW chyba stać. A na pewno nie jestem za puszczeniem tam liniowo 181.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 28 gru 2005, 16:51

A jak teraz jeździ tam masa samochodów to dobrze?
Co takiego ma autobus, że jest be a samochody są cacy? Że skorzysta na nim znaczna większość osób?
Autobus (ekologiczny) ma ograniczyć znacznie ruch samochodów, a nie płoszyć zwięrzęta i wpadać do Wisły.

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 28 gru 2005, 16:55

Andrzej pisze:A jak teraz jeździ tam masa samochodów to dobrze?
Co takiego ma autobus, że jest be a samochody są cacy? Że skorzysta na nim znaczna większość osób?
Autobus (ekologiczny) ma ograniczyć znacznie ruch samochodów, a nie płoszyć zwięrzęta i wpadać do Wisły.
Źle się wyraziłem a raczej zapomniałem dopisać - autobus nie jest zły tylko chodzi mi o to żeby całkowicie zlikwidować ruch samochodów i zrobić P&R tylko problem gdzie. Bo katorgą jest chodzenie przez las i słuchaniem ryku silników, chociaż wiem że w lato nie idzie się dobrze bo są komary i dlatego uważam że powinien tam jeździć jeden albo lepiej dwa busy albo autobus raz na 3-5 minut.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 28 gru 2005, 16:58

Ikarus 5780 pisze:
Andrzej pisze:A jak teraz jeździ tam masa samochodów to dobrze?
Co takiego ma autobus, że jest be a samochody są cacy? Że skorzysta na nim znaczna większość osób?
Autobus (ekologiczny) ma ograniczyć znacznie ruch samochodów, a nie płoszyć zwięrzęta i wpadać do Wisły.
Źle się wyraziłem a raczej zapomniałem dopisać - autobus nie jest zły tylko chodzi mi o to żeby całkowicie zlikwidować ruch samochodów i zrobić P&R tylko problem gdzie. Bo katorgą jest chodzenie przez las i słuchaniem ryku silników, chociaż wiem że w lato nie idzie się dobrze bo są komary i dlatego uważam że powinien tam jeździć jeden albo lepiej dwa busy albo autobus raz na 3-5 minut.
Akurat w porze ciepłej to spacer tam jest bardzo przyjemny.
W wakacje gdy nie ma studentów linię można by spokojnie zawieszać.

fraktal
Posty: 5491
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 gru 2005, 21:04

Popieram ograniczenie ruchu samochodowego na Dewajtis, tylko na pewno będą protestować właściciele samochodów, którzy również uważają zapewne, że drałowanie przez lasek - szczególnie w zimę - jest niewygodne. Jeśli zaś studenci UKSW istotnie będą usatysfakcjonowani linią, która obsługuje jeden, dwa autobusy, to w takim razie to uczelnia powinna zakupić owe pojazdy (o tym pisał Ikarus 5780) i nie powinna mieszać w swój projekt ZTM-u.

[ Dodano: 2005-12-29, 21:45 ]
Ale pewnie nie będą zadowoleni wszyscy studenci, albowiem niektórzy chcieliby mieć np. bezpośrednie połączenie z Kampusem przy Wóycickiego, inni z najbliższą stacją metra itp. Być może rozwiązanie problemu jest prostsze niż się zdaje: uczelnia powinna przenieść wszystkie sale wykładowe, dziekanaty i zakłady naukowe z Dewajtis w bardziej przystępne dla studentów miejsce np. na Wóycickiego, gdzie zostały jeszcze nie zajęte przez uczelnię budynki (co nie byłoby szczególnie trudne, gdyż radni dzielnicy Bielany lubią tę uczelnię), zaś na Dewajtis powinny pozostać tylko biura - np. Rektorat, Księgowość itp.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 30 gru 2005, 10:35

Żadnej linii na Dewajtis...No ja naprawdę często tamtędy chodzę i w ogóle sobie tego nie wyobrażam.Niech studenci skombinują sobie takiego żuka jaki był jakiś tam czas temu i będzie potrzebujących za złotówkę woził!
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 30 gru 2005, 18:26

UKSW na Dewajtis nie ma co się przenosić, bo od zeszłego roku jeszcze się rozbudowało o łącznik z dużą ilością nowych sal.

Teraz jest UKSWusik za zeta dla chętnych.
Już sam fakt, że są tacy, co wydadzą 1 zł. by podjechać, a biznes się kręci, świadczy o tym, że linia na Dewajtis jest potrzebna (z jednoczesnym ograniczeniem ruchu samochodów).

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 30 gru 2005, 20:21

Jeśli już to ja sobie nie wyobrażam nic innego niż Solarisy 10 bądź lwiątka.A gabaryty tych busów nie pasują na 181.

P.s.300 już było...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 gru 2005, 20:26

Piotrek pisze: P.s.300 już było...
Było. Nie spradziło sie, ale to były zupełnie inne czasy.
Piotrek pisze: Jeśli już to ja sobie nie wyobrażam nic innego niż Solarisy 10 bądź lwiątka.A gabaryty tych busów nie pasują na 181.
Wpusczanie 181 na podjazdy pod ATK to paranoja- przegub na Dewajtis ](*,) .Tu potrzebna jest nowa linia obsługiwana lwiątkami- Mobilis odpada z wiadomych przyczyn.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 30 gru 2005, 20:30

[/quote]
Wpusczanie 181 na podjazdy pod ATK to paranoja- przegub na Dewajtis ](*,) .Tu potrzebna jest nowa linia obsługiwana lwiątkami- Mobilis odpada z wiadomych przyczyn. [/quote]No ja wiem, że przegub to paranoja, ale powstanie muchowóz kompletny.Bo jakoś nie wierzę w dobrą trasę...A i skąd te lwiątka?Już i tak ich brakuje.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 30 gru 2005, 20:34

a co zaszkodzi jakiegoś muchowoza zaciągnąć do granic przetargu? Może 305 :twisted:
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 30 gru 2005, 20:41

JacekM (2357) pisze:a co zaszkodzi jakiegoś muchowoza zaciągnąć do granic przetargu? Może 305 :twisted:
No 305, ale brygady z tego i tak nie pójdą na linię do UKSW.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 30 gru 2005, 20:43

Piotrek pisze:
JacekM (2357) pisze:a co zaszkodzi jakiegoś muchowoza zaciągnąć do granic przetargu? Może 305 :twisted:
No 305, ale brygady z tego i tak nie pójdą na linię do UKSW.
Nie oddam 305 :twisted:

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 30 gru 2005, 20:44

chodzi mi o przedłużenie 305 do każdego kąta, gdzie konieczny jest moherowy bądź studencki muchowóz...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 gru 2005, 20:50

Lwiątka by się znalazły. Zresztą zawsze moze być gniot z Redutowej.....trasa.......jak otworzą metro pod Kasprowicza to mógłoby jechać z Młocin tak jak 384 do Huty i potem przez Przy Agorze do UKSW.
A tymczasem to nawet mogłoby się nazywać 407 i jechać z Młocin na pl. Wilsona z podjazdem na Dewajtis. W końcu nie trzeba aby się zatrzymywalo na kazdym przystanku.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ