Plan Warszawy w GW

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 maja 2006, 16:53

urosną i się przesuną. Mówię Wam ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 22 maja 2006, 21:03

Bastian pisze:
bambi pisze:'Ursynów' zmienili na 'Ursynów Pn.', a południową część osiedla zostawili jako 'Imielin' (zamiast analogicznie 'Ursynów Płd.')
A to to nie tak. Całe pasmo dzieli(ło) się na 6 osiedli:

- Jary
- Stokłosy
- Imielin
- Na Skraju
- Wyżyny
- Wolica

Drugim "systemem" nazewniczym były dwie nazwy "nadrzędne" - Ursynów i Natolin. Przy czym było jasne, że Jary i Stokłosy to Ursynów, zaś Wyżyny i Wolica to Natolin, natomiast niejasna zawsze była przynależność dwóch środkowych osiedli.

No i trzecia terminologia to podział Ursynowa na Północny i Południowy - ta istniała chyba tylko w nazewnictwie pętli autobusowych. Choć też nie do końca, bo miałem kiedyś kolegę na hawajskiej i niby była mowa, że to Ursynów Pd. :-k

Tak więc nie jest tak, że nazwa Imielin wzięła się znikąd i zastąpiła nazwę Ursynów Południowy, natomiast jest generalny bardak, dodatkowo powiększony być może nałożeniem się na te trzy powyższe podziały nazw stacji metra oraz stref WSI (tych nie znam, więc nie wiem, jak ten podział przebiega).
Nie chcę się kłócić, ale może uda mi się to dokładniej wyjaśnić. Zgodnie z nazewnicwem spółdzielni mieszkaniowych i administracji osiedli [mapka PPWK 1987 'Warszawa: Ursynów, Natolin - plan osiedli'] oraz mapki wydanej przez SBM Ursynów [?] mamy do czynienia z dwoma 'duzymi' osiedlami: Ursynowem i Natolinem (dzieli je ul. Płaskowieckiej). Ursynów dzieli ul. Ciszewskiego na Ursynów Płn. (os. Jary, os. Stokłosy) i Ursynów Płd. (os. Imielin. os. Na Skraju). Natolin (nie wiem czy oficjalnie był podzielony na Płn. i Płd. po Belgradzkiej) zaś miał dzilić się na os. Wyżyny, os. Wolica, os. Moczydło i os. Kabaty. Za komuny zrealizowano oczywiście tylko Wyżyny i Wolicę, a Kabatami zaczęto nazywać wszystko co później powstawało za Belgradzką, choć nazwa Moczydło również jest w użyciu.

Tak więc obszar między Ciszewskiego a Płaskowieckiej to teoretycznie Ursynów Płd., a praktycznie przejął nazwę 'Imielin' od stacji, która go obsługuje. Swoją drogą wolę tę drugą, chodziło mi tylko o, że co wychodzi nowe wydanie planu, to osiedla zmieniają swoje nazwy. ;-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 maja 2006, 21:06

bambi pisze:Nie chcę się kłócić
A ja tym bardziej, zwłaszcza że się z tobą w pełni zgadzam. Dziękuję za uściślenie :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 22 maja 2006, 21:33

jacek2357 pisze:A tak troche schodząc z tematu, gdzie można znaleźć mapę z oficjalnym podziałem na właśnie takie nazwy? :) Bo ja pamiętam że mieszkam na Piaskach II, ale to mi nie wystarcza :)
Nim rozszerzono MSI na inne gminy niż Centrum (obecne dzielnice Bielany, Bemowo, Ursynów...) to MSI miało swoją stronę oficjalną (www.msiwarszawa.com.pl). Tam też również znajdowała się mapka. W tej chwili jak chcesz to ogarnąć, to musisz biegać i szukać mapki na niebieskim słupku MSI :neutral:
Bastian pisze:generalny bardak, dodatkowo powiększony być może nałożeniem się na te trzy powyższe podziały nazw stacji metra oraz stref WSI (tych nie znam, więc nie wiem, jak ten podział przebiega).
Tez nie pamiętam tego podziału, ale nawet nie chcę o tym myśleć, bo mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Wiem tylko, że pojawiały się tam takie kwiatki jak "Ursynów-Centrum' czy 'Stary Służew' (na rogu Rosoła/Anody i Ciszewskiego) ](*,)
MZ pisze::arrow: Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem byłoby umieszczenie na planie miasta podziału na osiedla według nomenklatury MSI (nawet z zaznaczeniem granic). Mogłoby to ułatwić wielu osobom podróżowanie po mieście.
Tylko, że to jest tak, że obszary MSI miały mieć określoną powierzchnię (żeby ładnie wyglądało na mapie), więc niektóre były tworzone na siłę i bez odwoływania się do nazw historyczych (patrza Marymont-Kaskada), czasem rozciągali nazwy dzielnic na znacznie większy obszar, którego te nazwy juz nie dotyczyły (patrz Ksawerów > Szopy/Królikarnia/os. Pod Skocznią i wypowiedź Karola kilka postów wcześniej), Słodowiec 'wtargnął' na Stare Bielany albo najlepszy przykład na Pradze Południe, gdzie Gocławek 'zajął' Witolin i os. Ostrobramska (ta pierwsza nazwa pojawia się nawet w ramce na tablicach 158/182/188/405, a nie ma jej w MSI !). Tak więc plany z nazwami MSI to chyba nie najlepszy pomysł, ludzie i tak mają mętlik w głowie przez jakieś Galerie Mokotów, Wola Parki, CH Targówki i inne hujemuje.

Poza tym role się odwróciły i ostatnio to nie MSI zerżnęło nazwę z planu, tylko PPWK przejęło nazewnictwo MSI - chodzi mi o tę Marymont-Kaskadę.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 22 maja 2006, 21:36

bambi pisze:
jacek2357 pisze:A tak troche schodząc z tematu, gdzie można znaleźć mapę z oficjalnym podziałem na właśnie takie nazwy? :) Bo ja pamiętam że mieszkam na Piaskach II, ale to mi nie wystarcza :)
Nim rozszerzono MSI na inne gminy niż Centrum (obecne dzielnice Bielany, Bemowo, Ursynów...) to MSI miało swoją stronę oficjalną (www.msiwarszawa.com.pl). Tam też również znajdowała się mapka. W tej chwili jak chcesz to ogarnąć, to musisz biegać i szukać mapki na niebieskim słupku MSI :neutral:
MSI używa tego samego oficjalnego odgórnego podziału? No chyba właśnie nie, bo wg. tej "oficjalnej" mapy mieszkam na Piaskach II, a wg. MSI na Piaskach.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 22 maja 2006, 21:42

A nawiązując do ostatniego postu proponuję zabawę: kto poda nazwę obiektu, którego nazwa (nawiązująca do dzielnicy/częśći miasta) najbardziej nie pasuje do jego lokalizacji?

Myslę, że to CH Targówek otrze się o czołówkę - istnieją dwa centra o tej nazwie (przy Głębockiej i IKEA/Decathlon przy Malborskiej obok M1) i żadne nie jest nawet 2 km położone w pobliżu historycznego Targówka.

Kolejne propozycje: wspomniana już Galeria Mokotów (Służewiec/Ksawerów), Hala Wola (na Jelonkach) i mistrzostwo świata - King Cross Praga (czyli mój poczciwy Geant na Grochowie/Witolinie).

[ Dodano: 2006-05-22, 21:50 ]
jacek2357 pisze:MSI używa tego samego oficjalnego odgórnego podziału? No chyba właśnie nie, bo wg. tej "oficjalnej" mapy mieszkam na Piaskach II, a wg. MSI na Piaskach.
Nie wiem, która mapa jast dla Ciebie oficjalna i który podział jest odgórny? Wg stref MSI wszystko co znajduje się między Reymonta, Maczka, Broniewskiego i al. AK to Piaski. A Piaski II to nazwa mniejszego osiedla/kolonii, nadana przez spółdzielnię/administrację albo w czasie projektowania/realizacji osiedla.

Pozdrowienia - TYLKO BIELANY :dance:

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 23 maja 2006, 9:12

bambi pisze:Tylko, że to jest tak, że obszary MSI miały mieć określoną powierzchnię (żeby ładnie wyglądało na mapie), więc niektóre były tworzone na siłę i bez odwoływania się do nazw historyczych. Tak więc plany z nazwami MSI to chyba nie najlepszy pomysł.
:arrow: Domyślam się, że niektóre nazwy to są sztuczne twory, ale skoro już urzędowo obowiązują, to wydaje mi się, że warszawiakom przydałaby się taka ściągawka.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 maja 2006, 16:08

coś zbyt silną masz tendencję do sformalizowania pewnych rzeczy vide I, II i III Aleja w Cz-wie ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 23 maja 2006, 16:09

MeWa pisze: vide I, II i III Aleja w Cz-wie ;)
Krótko zwana Aleją NMP :mrgreen: ;-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 23 maja 2006, 18:32

bambi pisze:Nie wiem, która mapa jast dla Ciebie oficjalna i który podział jest odgórny? Wg stref MSI wszystko co znajduje się między Reymonta, Maczka, Broniewskiego i al. AK to Piaski. A Piaski II to nazwa mniejszego osiedla/kolonii, nadana przez spółdzielnię/administrację albo w czasie projektowania/realizacji osiedla.
Mi się to kojarzy z kolejnymi etapami budowy osiedla, ja mieszkam na Bemowie IV (ul. Bandrowskiego, Rosy Bailly, Wrocławska), są jeszcze I-III i V (okrążane przez 112, 307 i 507).
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 23 maja 2006, 18:36

bambi pisze:A Piaski II to nazwa mniejszego osiedla/kolonii, nadana przez spółdzielnię/administrację albo w czasie projektowania/realizacji osiedla.
Hm... nie wiem... widziałem takie oznaczenie na mapie sygnowanej przez miasto... hmm... widziałem ją w namiocie przy PKiN :-k
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 23 maja 2006, 22:19

Siecool pisze:
bambi pisze:Nie wiem, która mapa jast dla Ciebie oficjalna i który podział jest odgórny? Wg stref MSI wszystko co znajduje się między Reymonta, Maczka, Broniewskiego i al. AK to Piaski. A Piaski II to nazwa mniejszego osiedla/kolonii, nadana przez spółdzielnię/administrację albo w czasie projektowania/realizacji osiedla.
Mi się to kojarzy z kolejnymi etapami budowy osiedla, ja mieszkam na Bemowie IV (ul. Bandrowskiego, Rosy Bailly, Wrocławska), są jeszcze I-III i V (okrążane przez 112, 307 i 507).
właśnie może mi ktos powiedzieć jak to Bemowo się dzieli? wiem że jest jakiś podział
ktore cyfry i jaki teren oznaczają?
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 maja 2006, 8:40

MeWa pisze:coś zbyt silną masz tendencję do sformalizowania pewnych rzeczy vide I, II i III Aleja w Cz-wie.
:arrow: Akurat w przypadku Alej NMP uważałem, że nie powinno się formalizować nazw I, II i III.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 maja 2006, 13:39

o to mi właśnie chodziło - bo Al. NMP jest nazwą oficjalną, a Ty chcesz dążyć do zaprzestania używania pozostałych nazw ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 24 maja 2006, 20:19

tonny5545 pisze:
Siecool pisze:Mi się to kojarzy z kolejnymi etapami budowy osiedla, ja mieszkam na Bemowie IV (ul. Bandrowskiego, Rosy Bailly, Wrocławska), są jeszcze I-III i V (okrążane przez 112, 307 i 507).
właśnie może mi ktos powiedzieć jak to Bemowo się dzieli? wiem że jest jakiś podział
ktore cyfry i jaki teren oznaczają?
Ja pamiętam tylko to co napisałem, więcej z siebie nie wydoję. :wink: Chociaż kiedyś pamiętałem, ech, skleroza nie boli, tylko przeszkadza... :/
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

ODPOWIEDZ