Kolej na kolej - czyli Kolejowe ABC

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 10 gru 2009, 20:05

Jakie jest natężenie ruchu pociągów na torach towarowych na Woli? Chodzi mi o tę linię przy Powstańców Śląskich.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 10 gru 2009, 20:16

Chodzi Ci o bocznicę pod wiaduktem? Przeważnie dwa kółka dziennie robią, choć teraz chyba tylko rano jeżdżą (już dawno nie widziałem popołudniowego pociągu).
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 10 gru 2009, 20:59

Nie, chodzi mi o tory odbijające od linii między Gdańskim a Kołem i biegnące wzdłuż Powstańców (no, może nie dokładnie przy Powstańców) i dalej do Ursusa, obwodową linię towarową czy jak to się tam nazywa. Po prostu nie wiedziałem jak to nazwać, bo w sprawach kolejowych jestem zupełnie zielony.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 10 gru 2009, 21:32

Obwodnica towarowa. Teraz jest jeszcze jej remont, więc obserwacje są raczej zachwiane (czynny tylko jeden tor, choć już chyba niedługo koniec prac). Ale przed rozpoczęciem remontu był tam średnio (tak na oko podaję oczywiście) co 0,5h - godzinę jakiś pociąg, choć mocno nierównomiernie to się rozkładało. Zdarzało się, że przez dwie, trzy godziny nic, ale też miałem kiedyś sytuację, że przejechało 5 czy 6 pociągów w idealnych odstępach każdy 15 minut po poprzednim. Ale ogólnie rezerwy przepustowości linia ma, zwłaszcza teraz po remoncie, gdy szlakowa wzrosła dwukrotnie bodaj.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Rutin
Posty: 1403
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 10 gru 2009, 21:43

volviak pisze:Nie, chodzi mi o tory odbijające od linii między Gdańskim a Kołem i biegnące wzdłuż Powstańców (no, może nie dokładnie przy Powstańców) i dalej do Ursusa, obwodową linię towarową czy jak to się tam nazywa. Po prostu nie wiedziałem jak to nazwać, bo w sprawach kolejowych jestem zupełnie zielony.
Bym powiedział,że dośc spore,chociaż czasem przez 2 godziny nic nie przejedzie,a czasem w przeciagu 20 minut pociagi w obie strony

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 11 gru 2009, 2:20

Od nocy z niedzieli na poniedziałek Ustronie będzie tamtędy śmigać ;)
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 11 gru 2009, 15:13

Dzięki za informacje. Można powiedzieć, że ocaliła mnie od popełnienia życiowego błędu
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 gru 2009, 12:44

Chciałeś się na niej przespać? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 16 gru 2009, 15:24

Nie, kupić mieszkanie 50m od niej.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 16 gru 2009, 15:32

Tam to ja bym się jednak bardziej bał trasy N-S niż linii kolejowej.

A swoją drogą akurat dzisiaj przechodziłem koło tych bloków na Babimojskiej i organoleptycznie stwierdziłem na podstawie jakiegoś przejeżdżającego towarowego, że zrobiło się trochę głośniej. Składy jeżdżą szybciej, poza tym zaraz obok jest stacja, czyli albo wyją rozruchem albo piszczą hamulcami. Może się to ciut poprawi jak otworzą drugi tor i większość składów będzie szła na przelot.

Ale do wszystkiego można przywyknąć - pamiętam kumpla, który się kiedyś przeprowadzał do nowych bloków przy bazarku na Wrocławskiej - przez pierwsze dni tramwaje spać mu nie dawały, ale w końcu się przyzwyczaił ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 16 gru 2009, 15:50

Siecool pisze:Ale do wszystkiego można przywyknąć - pamiętam kumpla, który się kiedyś przeprowadzał do nowych bloków przy bazarku na Wrocławskiej - przez pierwsze dni tramwaje spać mu nie dawały, ale w końcu się przyzwyczaił ;)
No... podobno ktoś w mojej rodzinie mieszka bezpośrednio przy jakiejś ruchliwej magistrali kolejowej w Szczecinie(?) i żyje. Tylko, że jak dziadek był tam kiedyś to nie spał całą noc. Zaś co do Trasy N-S: zainstalują ekrany i może nie będzie tak źle.
Na szczęście jednak zostaję na Mokotowie, chociaż bliżej Wisły.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 19 gru 2009, 20:47

z którego peronu na Zachodniej odjeżdża Solina i na ile przed odjazdem zwykle jest podstawiana?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 gru 2009, 20:59

W zeszłym rj z 4., podstawiana na 10-20 minut przed odjazdem.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 sty 2010, 16:06

Szukam jakichkolwiek informacji o stacji "Włocławek Port" :bow:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 02 sty 2010, 16:12

R-11 Kleszczowa pisze:Szukam jakichkolwiek informacji o stacji "Włocławek Port" :bow:
http://kolej.one.pl/index.php?dzial=sta ... okno=start

ODPOWIEDZ