A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 21 paź 2010, 20:55

Człowiek rozsądny w PiS nie musi od razu być w liberalnym skrzydle ;)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 paź 2010, 21:01

Nie musi, ale też i nie chce :P :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 21 paź 2010, 21:01

[ Dodano: |21 Paź 2010|, 2010 21:04 ]
Bastian pisze:Może najwyżej z całej reszty powstać inna partia.
O tym mówię. I na to generalnie mam nadzieję.
Bastian pisze:Mi one w ogóle nie pasują, choć oczywiście masz do nich prawo.
Cóż, moje poglądy są dość zagmatwane, bo w pewnych kwestiach pasuje mi bardziej... SLD. Np. w kwestii in vitro czy oddzielenia państwa od kościoła.
Natomiast PiS jako całość jest po prostu w moim odczuciu najlepszy dla państwa, choć boli mnie to, że tak bardzo ściśle współpracuje z kościołem.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 22 paź 2010, 8:50

W ostatnich dniach bardzo zwraca na siebie uwagę (a przynajmniej mocno się stara) pan Waszczykowski - kiedyś v-ce szef BBN, obecnie kandydat na prezydenta Łodzi. Jego wypowiedzi są coraz ciekawsze:
onet.pl pisze:Waszczykowski: w Łodzi doszło do ataku terrorystycznego

"Nasz Dziennik": Samodzielnie czy na zlecenie działał morderca Ryszard C.? - pyta w wywiadzie dla gazety Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych i były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Jego zdaniem w Łodzi doszło do ataku terrorystycznego zarówno na urząd państwa, bo biura poselskie są biurami urzędników państwowych jak i na nasze przedstawicielstwo w UE i naszą politykę unijną, gdyż jedno z tych biur jest biurem europosła. Wobec takich ataków nie wolno ustąpić, dać się zastraszyć.

Część mediów i polityków uważa, że morderca był szaleńcem. Tymczasem - zdaniem Waszczykowskiego - z wielu informacji wynika, że morderca z Łodzi był człowiekiem przygotowanym do zbrodni, o czym świadczy jego zachowanie przed dokonaniem zbrodni. Dlatego domaga się on, by odpowiednie służby sprawdziły, czy Ryszard C. działał samodzielnie czy na zlecenie.

Więcej w "Naszym Dzienniku".
LINK
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 22 paź 2010, 9:12

PO go wynajęła... 8-(

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 22 paź 2010, 9:56

BJ pisze:@Szamot: Otoz, sporo.
Chodzi o pewna ogolna tendencje.
A toś mi wyjaśnił...
Jaką tendencję charakterystyczną dla zwolenników PiS reprezentuję?

PS. I drugie pytanie: Czym się różni programowo "liberalne skrzydło PiS" od programu PO?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 22 paź 2010, 12:55

Paweł_K pisze:W ostatnich dniach bardzo zwraca na siebie uwagę (a przynajmniej mocno się stara) pan Waszczykowski - kiedyś v-ce szef BBN, obecnie kandydat na prezydenta Łodzi.
Przypominam, że pan Waszczykowski miał swego czasu sporo wspólnego z PO - ba pełnił różne funkcje z rekomendacji PO. A teraz na swoich dawnych kolegów pluje.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 22 paź 2010, 13:10

Sikorski robi to samo ;)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 22 paź 2010, 14:50

BJ pisze:Sikorski robi to samo ;)
Dziwię się do dziś PO, że go wzięło.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

bosman30
Posty: 400
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
Kontakt:

Post autor: bosman30 » 22 paź 2010, 18:38

BJ pisze:Sikorski robi to samo
A tacy posłowie jak Kurski,Czarnecki to trudno zliczyć w ilu partiach i kołach byli.Wyborcę mają w dupie,liczy się tylko własny interes.To równiesz tyczy się ludzi pokroju Waszczykowski,Sikorski,Rokita....Churchill kiedyś powiedział święte słowa"Gdyby wybory miały coś zmienić dawno byłyby zakazane".Myslę że gdyby Donaldu Tusku powiedział swoje zdanie jak Palikot słupki poparcia wzrosły by dla PO,a jakby jeszcze dali porządnie CZARNYM po łapach solidnie i nie kulili ogonów przed biskupami,to wybory wygrali by w cuglach.
Operator Żurawia Wieżowego :-D

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 paź 2010, 18:44

bosman30 pisze:Churchill kiedyś powiedział święte słowa"Gdyby wybory miały coś zmienić dawno byłyby zakazane.
No i po co wygłaszać tak ostre tyrady? Churchill też ministrował z ramienia Partii Liberalnej, by potem przejść do Konserwatystów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1833
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 22 paź 2010, 19:36

112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

bosman30
Posty: 400
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
Kontakt:

Post autor: bosman30 » 22 paź 2010, 20:08

Bastian pisze:No i po co wygłaszać tak ostre tyrady?
Oj zaraz ostre (-(
Operator Żurawia Wieżowego :-D

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 22 paź 2010, 21:03

Bastian pisze:
bosman30 pisze:Churchill kiedyś powiedział święte słowa"Gdyby wybory miały coś zmienić dawno byłyby zakazane.
No i po co wygłaszać tak ostre tyrady? Churchill też ministrował z ramienia Partii Liberalnej, by potem przejść do Konserwatystów.
Bardzo uczciwa postawa, potwierdzil swa tezę.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 paź 2010, 22:54

http://wyborcza.pl/1,75248,8556395,Z_no ... KRRiT.html
Z nożem na Jana Dworaka, szefa KRRiT
sand
2010-10-22, ostatnia aktualizacja 2010-10-22 21:29


Obrazek

Kobieta z nożem wtargnęła dziś przed południem pod gabinet Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Agresorka nalegała na spotkanie z Dworakiem. Została zatrzymana przez jego sekretarkę, pod drzwiami gabinetu w siedzibie KRRiT przy ul. Żytniej w Warszawie. Wtedy wyciągnęła z torebki flamaster i napisała na ścianie kilka obraźliwych słów pod adresem przewodniczącego.

Wkrótce zjawiła się policja. Po przeszukaniu kobiety okazało się, że była uzbrojona w nóż. Napastniczka została zatrzymana.

Mł. asp. Joanna Banaszewska, rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Woli i Bemowa mówi, że po przesłuchaniu kobietę wypuszczono. Będzie zeznawała jako świadek w sprawie. Motywy działania napastniczki są nieznane.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Co się dzieje w tym kraju, do ciężkiej cholery?!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ