A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 26 paź 2010, 16:25

jak se zalatwic pierwsze miejsce na liscie :) ta pania pewnie tez dopadla lampania nienawisci.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 27 paź 2010, 13:35

Gazeta Wyborcza pisze:Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jego klub nie poprze w Sejmie uchwały ws. tragicznego wydarzenia w łódzkim biurze PiS, zaprezentowanej dzisiaj przez PSL, SdPl i SD, ani żadnej innej, która "nie będzie jednoznacznie mówiła o potępieniu socjotechniki nienawiści". Zapowiedział, że klub PiS przygotuje własny projekt uchwały. - Będziemy mieli własny projekt uchwały, który będzie oddawał istotę rzeczy. Nie będzie to jakieś "ple, ple", że wszyscy winni, tu winna jest jedna strona - powiedział dziennikarzom w Sejmie Kaczyński.
Im szybciej ten człowiek pójdzie do psychiatry, tym lepiej dla Polski...

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 27 paź 2010, 15:32

I ja się pytam, jak można do dzisiaj twierdzić, że to PO jest wrogo nastawiona i prowokuje agresję. Za każdym razem, gdy inni chcą już, dla spokoju, podzielić się z PiS-em odpowiedzialnością za istniejącą napiętą sytuację, Kaczyński musi powiedzieć 'za mało'. Jeśli nie zostanie całkowicie wybielony, nie zgodzi się na nic. Jak można z kimś takim w ogóle rozmawiać?

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 28 paź 2010, 8:22

Pytanie trochę z innej beczki:

czy wiecie może kiedy (i gdzie) odbędą się spotkania z kandydatami do Rady Warszawy na Pradze Południe? Chciałbym pójść i zapytać się, co z inwestycjami komunikacyjnymi na Pradze, zwłaszcza tych, którzy głosowali za ich obcięciem.

Pozdrawiam,
I.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 28 paź 2010, 8:59

Wczoraj ogladałem TVN Warszawa gdzie okazalo się że nasze wspaniałe władze Pragi Pld nie wykorzystaly i musza odddać 50 mln przeznaczonych na inwestycje.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 paź 2010, 10:32

Ikarusomaniak pisze:Pytanie trochę z innej beczki:

czy wiecie może kiedy (i gdzie) odbędą się spotkania z kandydatami do Rady Warszawy na Pradze Południe? Chciałbym pójść i zapytać się, co z inwestycjami komunikacyjnymi na Pradze, zwłaszcza tych, którzy głosowali za ich obcięciem.

Pozdrawiam,
I.
Możesz zapytać o protesty w sprawie Gocławia, bo wróbelki ćwierkają, że po ostatniej zagrywce w tej sprawie i skali protestów na Tarchominie entuzjazm urzędu miasta w tej sprawie osłabł...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 29 paź 2010, 9:29

Protesty są zawsze. Tym przecież nie można tłumaczyć prawie zupełnego zastoju (ok, będzie metro, ale tylko do Wileniaka).
Jakbyście widzieli jakiś plakat z informacją o spotkaniach z przyszłymi radnymi to dajcie znać.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 29 paź 2010, 17:18

Gazeta Powiatowa pisze:Z ZTM do Rady Powiatu

W poszukiwaniu ciekawych osób na listach kandydatów do Rady Powiatu Legionowskiego natrafiliśmy na Igora Krajnowa – Rzecznika ZTM Miasta Stołecznego Warszawa. Jest osobą doskonale znaną z telewizji i ogólnopolskiej prasy. Co skłoniło go do podjęcia wyzwania pracy w samorządzie, co ma do zaoferowania mieszkańcom Powiatu Legionowskiego?


Co skłoniło Pana do kandydowania do Rady Powiatu Legionowskiego? Rzecznikowanie ZTM już pana znudziło? Dlaczego samorząd?
Znudziło? Nigdy w życiu! Po prostu chcę coś z siebie dać ludziom tu mieszkającym. Praca w ZTM może mi w tym tylko pomóc. Dzięki niej będę mógł „trzymać rękę na pulsie”. Komunikacyjnym oczywiście.
W pańskich publikacjach w Internecie dominuje temat chęci pracy nad komunikacją w Powiecie Legionowskim, gdzie są największe braki?
O wadach czy brakach mówią pesymiści. Ja jestem optymistą, więc mówię o strefach rozwoju. Taką strefą rozwoju jest więc komunikacja kolejowa – zwłaszcza Wspólny Bilet. Ponadto połączenia autobusowe dowożące do kolei z tych miejscowości, które do tej pory są pozbawione autobusów. Taką strefą rozwoju jest również system finansowania przedsięwzięć komunikacyjnych. Ściślejsza współpraca w tym zakresie między gminami a powiatem.
Jak rozwiązałby Pan problem sytemu Park&Ride w Powiecie Legionowskim. PKP nie jest zainteresowane dalszymi inwestycjami w tym zakresie. Czy samorząd powinien inwestować w tym kierunku?
Samorząd jak najbardziej powinien inwestować w tym kierunku. Dobrym przykładem jest tu Warszawa, która buduje z własnych środków parkingi przy przystankach kolejowych właśnie. A dlaczego mielibyśmy nie powalczyć o dofinansowanie budowy parkingów ze środków unijnych?
Jak można byłoby szybko poprawić sytuację? Idzie zima, jest wiele dzikich parkingów pod stacjami kolejowymi (Michałów - Reginów, Piaski).
Obawiam się, że szybko to niewiele można zrobić. Same procedury administracyjne zajmują dużo czasu, nie mówiąc już o samej budowie. Ale kiedyś trzeba w końcu zrobić ten pierwszy krok i zacząć działać! Ważne jednak by było to działanie systematyczne i konsekwentne.
Jak poprawić komunikację z Serockiem? Pojawiają się głosy o podpisaniu umowy z ZTM, pojawiają się głosy o wznowieniu kursowania pociągów do Zegrza. Co Pana zdaniem jest najbardziej realne, które rozwiązanie spełniłoby oczekiwania mieszkańców?
Idealnym rozwiązaniem byłaby reaktywacja połączenia kolejowego z Zegrza do Legionowa – np. szynobusem. A z pozostałych miejscowości można dowozić do kolei autobusami w ramach warszawskiego systemu taryfowego, do Zegrza (w przyszłości) i Legionowa (obecnie). Potrzeba do tego tylko dobrej woli i pieniędzy oczywiście.
Co poza doświadczeniem w branży komunikacyjnej ma Pan do zaoferowania mieszkańcom Powiatu i gmin w których rejonie będzie Pan kandydował? Które inwestycje będące w kompetencjach Rady Powiatu są Pana zdaniem priorytetem?
Mieszkańcom oferuję ciężką pracę, wolę walki o ich interesy oraz umiejętność współpracy i zjednywania sobie ludzi. Jeśli chodzi o kompetencje powiatu, to poza komunikacją priorytetowe jest moim zdaniem wybudowanie szpitala w Legionowie. Dlatego bardzo się cieszę, że głośno powiedział o tym na swojej konwencji prezydent miasta. Bardzo ważny jest też rozwój infrastruktury drogowej i poprawa bezpieczeństwa.

/red/
http://www.gazetapowiatowa.pl/?id=data&ido=114
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 paź 2010, 19:16

Ikarusomaniak pisze:Protesty są zawsze.
Są trasy tramwajowe, które nie tylko nie wymagają wykupu gruntów, ale i niezłe pokrycie w MPZP mają. :-$
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 03 lis 2010, 22:35

Tutaj czy do humoru :-k
gazeta.pl pisze:Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak razem z warszawskimi radnymi zaapelował "o to, żeby Centrum Nauki Kopernik nosiło imię śp. profesora Lecha Kaczyńskiego". - Tego wymaga zwykła ludzka przyzwoitość - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman.

ciąg dalszy...
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 03 lis 2010, 22:40

Tutaj. W tej branzy nigdy nie wiadomo kiedy cos przestaje byc zabawne...

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 03 lis 2010, 22:47

A w USA nareszcie republikanie zaczynaja odzyskiwac władze.
W Senacie na 37 możliwych do zdobycia mandatow zebrali 24, w Kongresie wynik jest mniej więcej 240 do 190. Niestety w Senacie wciąz jeszcze Demokraci zachowali mala przewagę ale za dwa lata miejmy nadzieję że zarówno Senat jak i prezydentura wpadną w odpowiednie ręce :)

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 04 lis 2010, 14:10

Kleszczu pisze: Tutaj czy do humoru :-k
Raczej do psychiatryka, biorąc pod uwagę, że wybrano właśnie nazwę Kopernik...
Ewentualnie proponuję Centrum Nauki Lech Kaczyński imienia Lecha Kaczyńskiego pod wezwaniem Lecha Kaczyńskiego.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 04 lis 2010, 14:11

Podobno Gronkiewicz-Waltz ma 7.11 "spacerować" po Pradze. Wiecie może dokładnie gdzie i kiedy? Chciałbym ją nieco wyrwać z samozadowolenia pytaniami o obwodnicę Pragi i tramwaj na Gocław:>.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 04 lis 2010, 17:00

yavorius pisze: Ewentualnie proponuję Centrum Nauki Lech Kaczyński imienia Lecha Kaczyńskiego pod wezwaniem Lecha Kaczyńskiego.
Rzeczpospolita Polska im. Lecha Kaczyńskiego :idea: :term:

MSPANC
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ