A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 05 lis 2010, 16:02

yavorius pisze:Z jednej strony szkoda, że dawała sobą pomiatać i nie odeszła sama, ale z drugiej strony, jak mi się przypomina, jak nas okłamała w wyborach *łagodną* twarzą Kaczyńskiego, to wcale mi jej nie żal.
Okłamywała, też. Robiła swoją robotę, która w polityce jest niezbędna. Jeśli okłamywanie ma polegać na uspokajaniu nastrojów (wbrew naturze rzutkich ludzi), to ja bardzo bym sobie tego w polityce życzył. Gorzej, że w praktyce tak czy inaczej by wyleciała - czy to ponieważ się nie sprawdziła (K. nie wygrał), czy to na zasadzie 'murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść' (gdyby wygrał).

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 05 lis 2010, 16:16

Ładnie widać co jest podstawowym programem PiS.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 05 lis 2010, 16:17

Uspokajanie nastrojów - tak! Natomiast okłamywanie (albo przykładanie do tego ręki) ludzi, że jest się zupełnie innym człowiekiem niż w rzeczywistości - nie.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lis 2010, 16:18

Ty chcesz wszystkich rzeczników wysłać do piekła? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 05 lis 2010, 16:22

yavorius pisze:Uspokajanie nastrojów - tak! Natomiast okłamywanie (albo przykładanie do tego ręki) ludzi, że jest się zupełnie innym człowiekiem niż w rzeczywistości - nie.
No więc są tylko dwa rozwiązania: buca uspokoić, lub buca tłuc. Stłuc się go na razie skutecznie nie da (nawet jakby się chciało), więc z dwojga złego wolę - fałszywe, trudno - uspokojenie go. Kijem, albo marchewką, bez różnicy jak dla mnie - ale lepiej jednak działała marchewka zaserwowana przez Kluzik.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lis 2010, 20:58

Bastian pisze:Moim zdaniem nie ma mowy o żadnej przyszłości liberalnego skrzydła w PiS-ie. PiS to JK.
No i wywróżyłem - pozamiatane. Ponoć odejdzie także Ołdakowski (kto wie, ilu jeszcze po nim - a Poncyliusz już chyba może spokojnie zostać w tej Ameryce ;)). Co ciekawe, czystka dotyczy ludzi bliższych "opłakiwanemu" przez JK Lechowi Kaczyńskiemu.

I teraz jestem niezmiernie ciekaw - po pierwsze: kto przygarnie "banitów" (notabene można powiedzieć, że dziś z PiS-u odeszła cała jego zdolność koalicyjna :P), po drugie: gdzie podzieje się elektorat, który zagłosował na PiS tylko ze względu na jego "łagodniejsze oblicze", które właśnie ostatecznie szlag trafił.

[ Dodano: |5 Lis 2010|, 2010 21:01 ]
BJ pisze:w pewnych kwestiach pasuje mi bardziej... SLD. Np. w kwestii in vitro czy oddzielenia państwa od kościoła.
Natomiast PiS jako całość jest po prostu w moim odczuciu najlepszy dla państwa, choć boli mnie to, że tak bardzo ściśle współpracuje z kościołem.
Przepraszam, jakoś dopiero teraz wczytałem się dogłębnie w te dwa zdania i się zdumiałem ich zestawieniem. Można prosić o jakieś wyjaśnienie? Pod jakim względem najlepszy dla państwa? Pytam z czystej ciekawości...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 05 lis 2010, 21:14

Pozwolę sobie w tej sprawie zacytować mój status z Fb:
Panie Kaczyński! Niestety, ale prawdopodobnie za rok mojego głosu nie dostaniesz. Rozpierdalasz własną partię. Na stronę zdrajców nie przejdę, ale w tej sytuacji PiS może pocałować mnie w dupe. Dziękuję.
Ponieważ pewne zainteresowanie wywołało słowo "zdrajcy" w powyższym tekście, to wyjaśniam:
A użyłem słowa "zdrajcy" tylko dlatego, że za takie coś uważam bezwarunkowe przekazanie śledztwa w sprawie smoleńskiej Rosji.
Ale to zupełnie inny temat i nie na teraz ;)
Ostatnie zdanie drugiego cytatu chciałbym szczególnie podkreślić, aby uniknąć jałowych dyskusji przybierających formę spamu.

EDIT: To w sprawie Kluzik-Rostkowskiej, oczywiście.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 05 lis 2010, 21:16

Bastian pisze:
BJ pisze:(...)Natomiast PiS jako całość jest po prostu w moim odczuciu najlepszy dla państwa, choć boli mnie to, że tak bardzo ściśle współpracuje z kościołem.
Przepraszam, jakoś dopiero teraz wczytałem się dogłębnie w te dwa zdania i się zdumiałem ich zestawieniem. Można prosić o jakieś wyjaśnienie? Pod jakim względem najlepszy dla państwa? Pytam z czystej ciekawości...
Podzielam prośbę Bastiana. Także z czystej ciekawości.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 05 lis 2010, 21:16

Bastian pisze:Pod jakim względem najlepszy dla państwa?
Cóż, choćby w kwestii polityki zagranicznej.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 05 lis 2010, 21:20

A możesz myśl rozwinąć? Na przykład wskazując, co ci nie pasuje w obecnym sposobie prowadzenia polityki zagranicznej, i co wg ciebie pod rządami PiS byłoby przeprowadzone w sposób, twoim zdaniem, lepszy?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 05 lis 2010, 21:25

Stosunki z Rosją, a raczej zbytnia "miłość" Polski z Rosją obecnie.
Np. umowa gazowa.
Choć tu akurat bardziej problemem jest brak rozmów z Norwegią w kwestii gazu.

Brak widocznej chęci zniesienia wiz dla Polaków wyjeżdżających do USA ze strony grupy rządzącej.


EDIT: A jeszcze w kwestii wyrzucenia dwóch posłanek z PiSu...
Szczerze mówiąc, to nie widzę już kompletnie nikogo, na kogo warto oddać by głos.
WiP i JKM to niestety nadal egzotyka, choć w wielu kwestiach sensowna. Ale jednak nie ma szans na to, żeby w najbliższych latach przeskoczyła te swoje 2-2.5 %.
PiSem jestem zawiedziony i odchodzi z tej partii praktycznie trzon jej części liberalnej, która była mi bliższa.
No, a o PO i SLD to nie ma co gadać nawet ;)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lis 2010, 21:48

BJ pisze:Stosunki z Rosją, a raczej zbytnia "miłość" Polski z Rosją obecnie.
Hm, a co Polska zyskuje na wrogości z tak jednak potężnym sąsiadem? Embargo na mięso? :-k
BJ pisze:Brak widocznej chęci zniesienia wiz dla Polaków wyjeżdżających do USA ze strony grupy rządzącej.
Bo po co buczeć, skoro nikogo się nie nastraszy tym buczeniem? Skoro PiS niczego nie załatwił z republikanami...

[ Dodano: |5 Lis 2010|, 2010 21:51 ]
PiSem jestem zawiedziony i odchodzi z tej partii praktycznie trzon jej części liberalnej, która była mi bliższa.
No, a o PO i SLD to nie ma co gadać nawet ;)
Też nie rozumiem. Sam pisałeś, że w niektórych sprawach bliżej ci do poglądów SLD. Mimo tego skreślasz je tak całkowicie, bardziej niż PiS, w którym ci pasowało tylko jedno skrzydło, a i to słabe? :> Z kolei wyrzucone posłanki nie są dalekie od PO i nawet bym się nie zdziwił, gdyby tam przeszły. Czy, skoro to ich skrzydło skłoniło cię do głosowania na PiS, potencjalnie polubisz wtedy Platformę?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 06 lis 2010, 1:08

Obie panie jak bure suki broniły swego szefa i tak zostały potraktowane :idea:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 lis 2010, 21:56

Bastian pisze:Hm, a co Polska zyskuje na wrogości z tak jednak potężnym sąsiadem?
No jak to co, dozgonną przyjaźń Wielkiej Gruzji. Saakaszwili już wie, jak skończyć się może prowokowanie Rosjan, wolałbym, aby nasi rządzący wyciągnęli z tego lekcję.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 06 lis 2010, 23:58

fik pisze:
No jak to co, dozgonną przyjaźń Wielkiej Gruzji. Saakaszwili już wie, jak skończyć się może prowokowanie Rosjan, wolałbym, aby nasi rządzący wyciągnęli z tego lekcję.
Jaką?
Aby skakac jak nam każą? Już to przerabialiśmy w XXw przez jakieś 70 lat.

ODPOWIEDZ