A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 lis 2010, 19:00

Mają znaczenie. Ma poparcie całkiem sporej części obywateli i jeszcze sporo może namieszać w najmniej oczekiwanym momencie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 lis 2010, 20:31

Tylko że wcześniej znacznie mniejsza część społeczeństwa była przekonana o jego hmmm... niedyspozycji umysłowej. Teraz to już nie przejdzie. Moim zdaniem JK powoli zmierza do domu.

A że gotów się na odchodnym samospalić wraz z tym domem i całym miastem, to rzecz inna.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 09 lis 2010, 20:33

Może tak być, ale jeśli będzie kontynuował to, co robi obecnie, to wątpię. Wciąż się liczy, ale sukcesywnie podcina gałąź, na której siedzi. I dobrze, bo ja osobiście nie mogę się doczekać chwili jego zniknięcia ze sceny politycznej - to będzie jak otwarcie okna w dusznym pokoju. Niestety, obawiam się, że trochę się jeszcze pomęczymy. Oraz tego, że i tak szybko potem ktoś znów to okno zamknie :neutral:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 lis 2010, 20:38

Ale chyba nikt nie będzie w stanie aż tak permanentnie podzielić społeczeństwa. Jak długo JK stoi u wrót, tak długo nie ma co liczyć na zachwianie układu PO-PiS-SLD (w takiej kolejności). Bo PiS stawia PO w roli diabła wcielonego, sam zaś jest takimże dla jeszcze większej liczby ludzi, którzy z kolei tylko w PO widzą siłę, zdolną się mu przeciwstawić (choćby w rzeczywistości chętnie zagłosowali na kogoś innego).

Paradoksalnie uważam więc, że to JK gwarantuje Platformie władzę. Dopiero po jego zejściu ze świecznika ktokolwiek będzie się mógł do niej dobrać. Do tej pory będzie klincz, jak jest.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Pink
Oh by the way, which one's Pink?
Posty: 649
Rejestracja: 19 mar 2009, 13:59

Post autor: Pink » 09 lis 2010, 20:44

W zasadzie zgadzam się z Tobą. Jeśli Jarek dalej będzie podkładał miny pod własną dupę (myśląc, że podkłada pod cudzą) to PiS przestanie się liczyć... i pociągnie za sobą PO, któremu też może sporo spaść - z powodów, które wymieniłeś. Skorzysta na tym SLD wiedzione rozkosznym chłopięcym uśmieszkiem Grzesia Napieralskiego :neutral:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 lis 2010, 20:58

Niezły komentarz do tej paranoi:
Osoby, które ~18% poparcia Lecha wywindowały do 45% poparcia dla Jarosława okazały się elementami Układu? Ależ ten Układ przebiegły, w swoim sianiu zniszczenia mało nie posadził drugiego Kaczyńskiego na fotelu prezydenckim!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 10 lis 2010, 0:04

Ależ oczywiście!
Jak poza Warszawa na plenerowym koncercie po zamknięciu lokali wyborczych przez chwile widzialem chwilowa wygrana Kaczyńskiego wśrod okrzykow wiwatującego tłumu, od razu wiedzialem, że to musi byc spisek.
I oto sie sprawdza...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2010, 19:10

No, po tym, co dziś powiedział Michał Kamiński, szczęka mi opadła.

Źle się dziele w PiS-ie.




Źle :D :dance:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2010, 19:14

linka jakaś?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 1460
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 10 lis 2010, 19:16


Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2010, 19:27

O, dziękuję. Już szukałem linki do swego telewizora :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 10 lis 2010, 20:04

O Kamińskim akurat nie mam zbyt dobrego zdania - tzn. jako o człowieku przyzwoitym. Sprytu mu jednak odmówić nie można i jeśli człowiek tak obrotny jak Kamiński staje przeciwko Jarkowi, to znaczy, że najprawdopodobniej taka postawa w tej chwili może się opłacać. Myślę, że ludzie w PiS-ie też tak uważają i dysydent Kamiński dużo bardziej poruszy ich wyobraźnię niż dysydenci-muzealnicy. Robi się ciekawie.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2010, 21:05

Nie no, mi też chodziło raczej o to, że coś się dzieje, a nie o to, że nagle Kamińskiego polubiłem :]


Moja hipoteza: zaczął się wyścig, kto prędzej zdąży się odciąć od wyników wyborów. Secesjoniści muszą już wiedzieć, że to oni zostaną obciążeni i nie mają na co czekać. No chyba, że jednak wyniki będą dobre, ale wtedy to już się naprawdę zdziwię.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 10 lis 2010, 22:07

Podejrzewam, że sukcesem będzie, jak PiS przekroczy 15%. Zobaczycie, że znowu PSL wypłynie w tych wyborach i lekko przekroczy 10%.

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 10 lis 2010, 22:16

Bastian pisze: Moja hipoteza: zaczął się wyścig, kto prędzej zdąży się odciąć od wyników wyborów. Secesjoniści muszą już wiedzieć, że to oni zostaną obciążeni i nie mają na co czekać. No chyba, że jednak wyniki będą dobre, ale wtedy to już się naprawdę zdziwię.
Moja jest zgoła inna. Jedne wybory samorządowe to zbyt marny powód, by PiS-owcy decydowali o swoim partyjnym być albo nie być. Nie w takich tarapatach PiS już był, nie z takich kłopotów wychodził obronną ręką zrzucając winę na zewnętrzne manipulacje i perfidię wrażych sił, powstrzymując tym odpływ poparcia. Tu się kroi coś grubszego, a wynik wyborów może być tylko jedną z cegiełek, które wypadną z PiSowego muru.

ODPOWIEDZ